Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KEYMEN İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KEYMEN İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş."— Sunum transkripti:

1 KEYMEN İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.

2 Firma Bilgileri Şirket ortakları Perihan Topal, Orhan Mutlu Topal
Genel Müdür ANKARA MERKEZ OFİS İSTANBUL ŞUBE OFİS MÜMESSİL ECZA DEPOSU SUMO Lojistik

3 Sağlığa çok önem verdiğim, önce insan ve insan sağlığı ilkesine gönülden inandığım için ilk olarak; Koruyucu Sağlık Hizmetleri ile işe başladım 'lı yıllarda Çocuk aşılarıyla çıktığım bu yolda, şirketimizin günümüz ihtiyaçlarına göre genişleyen ekibi ve artan ürün çeşitleriyle sağlam ve emin adımlarla devam edeceğine inanıyorum Dr.MustafaTOPAL

4 KEYMEN İLAÇ, DMT grup bünyesinde olup 1973 yılında Keymen Ecza Depoculuk ve Ticaret Ltd. Şti. adı altında faaliyetine başlamıştır. DMT Grubun temelleri, 1965 yılında Dr.Mustafa Topal'ın ilk şahsi firmasını kurması ve 1970 yılında Ecz.Perihan Topal'ın ´´Ecz.Perihan Topal İthalat İhracat Mümessillik´´ firmasını kurması  ile atılmıştır.

5 Etik çalışmalarımız ve yenilikçi hizmetlerimiz ile 2015 yılı sonuna kadar Türk İlaç Sektöründe ilk 40 kuruluş içerisinde yer almak.

6 Koruyucu hekimlik ve tedavi alanında, yenilikçi ve kaliteli ürünler ile, etik ve güvenilir hizmet anlayışı çerçevesinde dinamik, yaratıcı, başarıyı hedefleyen, yeniliğe ve gelişime açık, ekip çalışmasına inanan çalışanlarımızla, bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek,  toplum sağlığını korumaya katkıda bulunmak, tüm bunları sağlarken de çalışanlarımızın eğitimini, gelişimini, yetkinliğini, huzur ve mutluluğunu ön planda tutmaktır.

7 İlaç pazarının ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek
*İlaç pazarının ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek *Etkin ve verimli iş süreçlerini uygulamak *Müşteri beklentilerini ve gelecekteki ihtiyaçlarını tahmin ederek bugünden hazırlıklı olmak *Esnek olmak, sürekli gelişim ve değişimi  takip etmek *Etik ve yasalara uygun davranmak *Kaliteli ve uygun maliyetli ürünlerle hizmet sunmak *Verdiğimiz sözleri tutarak açık, şeffaf bir güven ortamı yaratmak *Risk almayı cesaretlendirmek ve başarıyı ödüllendirmek   *Yapılan hataları gelişim için birer fırsat olarak görmek ve değerlendirmek *İşimizi yapabileceğimizin en iyisi olarak ve severek yapmak

8 Önce "insan" anlayışı Önce “İnsan” anlayışı ve yaşam kalitesini ön planda tutarak tüm birey ve kuruluşlara kaliteli ve uygun maliyetli ürün ve hizmet sunarız. Güven ve güvenilirlik Tüm ilişkilerimizde bir güven ortamı yaratmaya özen gösteririz. Yapabileceğimiz şeyler için söz verir, verdiğimiz sözleri zamanında ve doğru bir biçimde etik ve güvenilir hizmet anlayışı çerçevesinde yerine getiririz. Çalışkanlık Topluma ve çevreye saygı göstererek sürekli gelişim ve yükselmek için çalışırız. Dinamik, yaratıcı, yenilikçi ve başarıyı hedefleyen bir ekip olarak deneyimlerimizi bizi daha çok geliştirecek şekilde birbirimizle paylaşırız. Dürüstlük ve Şeffaflık Düşündüğümüz, söylediğimiz ve yaptıklarımız arasındaki tutarlılık ve uyuma özen gösteririz. Tüm birey ve kuruluşlarla iletişimimizde açık olmaya dikkat eder ve etik bir işbirliğine önem veririz. Yaratıcılık ve farkındalık Problemleri fark etmeyi, farklı düşünmeyi, çözüm geliştirmeyi, mevcut bilgilerimizden yeni bilgiler üretmeyi ve yaratıcı düşünmeyi destekleriz ve fırsatları değerlendirmeye özen gösteririz. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü İlişkide bulunduğumuz tüm birey ve kuruluşlarla iletişimimizde karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüye önem veririz. Sorumluluk İşleri ve görevleri sahiplenmeye, bunlarla ilgili sorumluluk almaya ve olması gerektiği gibi gerçekleştirmeye özen gösteririz. Şirketin vizyonu, misyonu, değerleri, hedef ve amaçlarını anlayarak, benimseyerek ve sahiplenerek çalışırız. Keymen İlaç Değerleri, personel toplantıları sonucunda hep birlikte tanımlanmıştır.

9 Saygı. Çalışkan. İnsancıl. Disiplin. Girişimci. Dürüst ve adil
*Saygı *Çalışkan *İnsancıl *Disiplin *Girişimci *Dürüst ve adil *Çözüm odaklı *Kendine güven *Göreve sadık *Yaratıcı ve araştırmacı *Yenilikçilik ve gelişime açık *Doğaya saygı ve tutumlu *Güler yüz ve pozitif yaklaşım  

10 İŞ GELİŞTİRME Şirketimizin ana faaliyet alanına giren konularda ; - yeni ürünlerin üretimi için imkanları araştırmak, - yeni ürünlerin ithalatı için çalışmalarda bulunmak, - mevcut ürünlerimizin geliştirilmesi için çalışmalar yapmak, - ürünlerimizin ihracatı için araştırmalar yapmak, yer almaktadır. Şirketimiz, yerli ve yabancı firmalar ile kazan-kazan temelinde işbirliği imkanlarını artırma yönündeki tüm talepleri memnuniyetle kabul etmektedir.

11 Ankara Ticaret Odası İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçı Birliği İstanbul Ticaret Odası SÜRDER Sağlık Ürünleri Derneği Türkiye Personel Yönetim Derneği (PERYÖN)

12 1973 Türkiye'deki pek çok ilaç fabrikasının ilaç ham maddesi ihtiyaçlarını S.S.C.B., Çin Halk Cumhuriyeti, Macaristan ve Yugoslavya'daki kaynaklarından ithal ederek karşılayan şirket, beşeri ecza depoculuğu ile de geniş bir yurtiçi dağıtım kanalı oluşturmuştur. Şirket 1985 yılında beşeri ecza depoculuğu faaliyetlerine son vermiştir. 2006 Hindistan, İngiltere ve Hollanda ile işbirliği başlamıştır. Şirketimizin adı yeniden yapılanma ve dikey büyüme stratejimiz kapsamında Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştirilmiş ve tescil edilmiştir. Şirketimizin sermayesi tamamı ödenmiş olarak TL ye çıkarılmıştır.

13 2007 Şirketimizin sermayesi 3.000.000.- TL ye çıkartılmıştır 2008
İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikasına katıldık.Şirketimizin sermayesi TL ye çıkarılmıştır. 2010 Şirketimizin sermayesi TL ye çıkarılmıştır. 2014 Şirketimizin sermayesi TL ye çıkarılmıştır.

14 Sağlık sektöründe yeniliklerin öncüsü; Keymen ilaç’tan 40 yıllık başarı öyküsü
En uzun yolculuklar küçük bir adımla başlar denir ya, Dr. Mustafa Topal ve eşi Eczacı Perihan Topal da 1973 yılında Ankara’da ilaç ham maddeleri ithalatı yapmak amacıyla kurdukları Keymen Ecza Depoculuk ve Limited Şirketi ile bugünkü Keymen İlaç’ın temellerini atıyor. Koruyucu sağlık hizmetlerine büyük önem veren Dr. Mustafa Topal, aynı zamanda uygun fiyata kaliteli aşı sağlayabilmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla, 1965 yılından itibaren çeşitli aşı firmalarının Türkiye temsilciliklerini alıyor.

15 döneminde gerçekleştirdiği %98’lik yıllık satış gelir artış hızıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları arasında yer almayı başaran Keymen İlaç, 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerine verilen ödüle layık görülüyor. Keymen İlaç, 2012 yılında ihracat çalışmalarındaki başarısını ülke sınırları dışına taşırken bir yandan da Dentoral Medifarma İlaç firmasını satın alarak ülkemizin sayılı üretici ilaç firmaları arasına adını yazdırıyor ve böylece sektördeki konumunu da güçlendiriyor.

16 FİRMANIZI RAKİPLERİNDEN AYIRAN TEMEL ÖZELLİKLER NELERDİR?
Dr. O. Mutlu Topal: Bizim temel özelliğimiz, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok fazla firmanın yer almadığı “aşı” alanında çalışıyor olmamız. Türkiye’nin en köklü aşı tedarikçisi olarak, bu konuda 40 yılı aşkın bir deneyime sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Şu anda da doz açısından değerlendirildiğinde en büyük tedarikçi konumundayız. Öte yandan aile firması olmamız sayesinde karar alma ve uygulamada hızlı hareket edebiliyor, değişen pazar şartlarına oldukça çabuk şekilde uyum sağlayabiliyoruz. 

17 JAPON TEKELİNİ KIRDIK ONLAR GİTTİ, PAZARIN TEK HAKİMİ BİZ OLDUK
2000 yılında tarım ilaçlarında zehirlenmelerinde kullanılan bir ilaç var bunu uzun yıllar önce bir Japon firması Türkiye’ye getirmeye başlamış. Üretim belgesi de sadece onlarda var. Bir araştırma yaptık ve dünyada iki firma daha bu ürünü ürettiğini bulduk. Onlardan birini Türkiye’ye satış yapmaya ikna ettik. Bu ürün tarım ilaçları zehirlenmelerinde ve kimyasal ilaç zehirlenmelerine karşı kullanılan bir panzehir. Türkiye’de Sağlık Bakanlığı yetkililerine de bu iki ürünün birbirinin eşdeğeri olduğunu anlattık ve Japonların 10 yıldan fazla sürdürdükleri tekelini kırdık. Tek tedarikçi biz olduk, onlar bıraktılar. Bir ürün vardı... Türkiye’de bu ürünü Bakanlık alır, TSK’ya teslim edermiş. Ama hiç kullanmamışlar bugüne kadar, gerek kalmamış. Savaş durumunda kullanmak üzere düzenli alınıyor süresi dolunca atılıyor yenileri geliyormuş. Bunu ortaya çıkardık. Artık bu ürün yerine kuvvetli antibiyotiklerin olduğu ve bu ürüne ihtiyaç olmadığını belirledik. Böylece gereksiz bir kalemi gider olarak ortadan kaldırmış olduk.

18 Hacettepe Üniversitesi ve Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret A. Ş
Hacettepe Üniversitesi ve Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında “Aşı Araştırma, Geliştirme ve Üretimi İşbirliği” Sözleşmesi Duyurusu Değerli Hacettepeliler, Hacettepe Üniversitesi ve Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında “Aşı Araştırma, Geliştirme ve Üretimi İşbirliği” sözleşmesi tarihi itibariyle Rektörümüz Sayın Prof. Dr. A. Murat Tuncer ve Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Genel Müdürü Dr. O. Mutlu Topal tarafından imzalanmıştır. Bu işbirliği sayesinde, Türkiye’nin ihtiyacı bulunan ve ülkemizde üretilmeyen bakteriyel ve viral aşıların Eczacılık Fakültesi laboratuvarlarında geliştirilmesi mümkün olacaktır.  Bu sözleşmenin Ülkemiz ve Üniversitemiz için hayırlı olmasını dileriz. Saygılarımızla. 

19 Ülkemize aşı tedariğini sağlayan en önemli kuruluşların başında gelen ve her fırsatta hayata verdiği önemi gösteren Keymen İlaç, sosyal sorumluluk çalışmalarını da ihmal etmiyor. Toplumsal duyarlılık ile hayata geçirdiği projeleri nedeniyle geçtiğimiz günlerde Sosyal Gelişim Enstitüsü (SOSGED) tarafından düzenlenen “Yaşama Dokunanlar Ödülü”ne layık görülen firma, yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ülkemizde sanatın gelişimine ve eğitime büyük önem veren Keymen İlaç, Gölbaşı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin gösteri salonunun sahnesi için de yardım elini uzatmış bulunuyor.

20 Keymen İlaç’tan Darüşşafaka’ya Destek
1973 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Keymen İlaç, 40. kuruluş yılında sosyal sorumluluk alanındaki anlamlı çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Keymen İlaç, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara tam burslu, yatılı, İngilizce eğitim vererek onların yaşamlarını değiştiren Darüşşafaka’ya, ürün portföyündeki NYDA Bit Spreyi ve Octamar Şurup ile destek oluyor.

21

22 BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
CEYDA ORHAN METE SELÇUK


"KEYMEN İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları