Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Sunum Planı  Amaç  Gelir Modülü Ana Sayfa  Tanıtım İşlemleri  Gelir İşlemleri  Muhasebe İşlemleri  Yıl Sonu İşlemleri  Raporlar 2.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Sunum Planı  Amaç  Gelir Modülü Ana Sayfa  Tanıtım İşlemleri  Gelir İşlemleri  Muhasebe İşlemleri  Yıl Sonu İşlemleri  Raporlar 2."— Sunum transkripti:

1

2 1

3 Sunum Planı  Amaç  Gelir Modülü Ana Sayfa  Tanıtım İşlemleri  Gelir İşlemleri  Muhasebe İşlemleri  Yıl Sonu İşlemleri  Raporlar 2

4 Amaç Amaç e-Yerel Yönetim Projesi kapsamında Özel İdarelerin Mali Hizmetler Daire Başkanlığı / Müdürlüğü ile ilgili faaliyetlerini elektronik ortamdan yönetebilmesi için geliştirilmiş modüldür. 3

5 Amaç Amaç İl, İlçe ve birim bazında üç farklı şekilde giriş yapılır. İl  Tüm gelir işlemleri gerçekleştirilir. İlçe  Tüm gelir işlemleri gerçekleştirilir. Birim  Her birim kendi gelirleri ile ilgili tahakkukların girişini sisteme yapar. 4

6 Amaç Amaç Gelir Modülü için kullanıcı yetki olarak Standart Kullanıcıyı seçer. 5

7 Amaç Amaç Gelir modülü süreci şu şekilde ilerler. 1.Kullanıcıya yapacağı her bir gelir işlemi için zimmet tanıtımı yapılır. 2.Borçlandırma ve Alacaklandırması yapılacak olan mükellefin modül üzerinde tanıtımı yapılır. 3.Borçlandırma zimmeti olan kullanıcı ilgili mükellef üzerinde tahakkuk oluşturur. 6

8 Amaç Amaç 5. Oluşturulan tahakkuklar üzerinde istenirse terkin veya tecil işlemleri yapılır. 6. Mükellef üzerindeki tahakkuklar: Tahsilatlandırılır: Ödeme işlemi yapılırsa. Takibe alınır: Ödeme işlemi yapılmazsa. 7. Yapılan alacaklandırma ve borçlandırma işlemleri muhasebeleştirilir. 7

9 Adres çubuğuna; https://www.e-icisleri.gov.tr/Yetki/Login.aspx adresi yazılır, enter ile e-içişleri login sayfası açılır. Açılan sayfada Kullanıcı Adı ve Şifresi girilir ve Giriş Butonuna tıklanılarak sayfa giriş işlemi gerçekleştirilir. 8 Gelir Modülü Ana Sayfa

10 9

11 10 Giriş Sayfasında sol üstte Modüller Menüsü altında bulunan Yerel Yönetim Modülü seçilerek Yerel Yönetim ana sayfasına geçiş yapılır.

12 Gelir Modülü Ana Sayfa 11 Yerel Yönetim Ana sayfasında “Kurum” bölümünde kurum kodu ve kurum adına göre arama işlemi gerçekleştirilir.

13 Gelir Modülü Ana Sayfa 12 Kurum Adı bilgisi seçildikten sonra “Standart Kullanıcı” yetki grubu seçilir.

14 Gelir Modülü Ana Sayfa 13 Yerel Yönetim Ana Sayfada Modül Ana Sayfa/Gelir Müdürlüğü menüsüne tıklanır ve Gelir Ana Sayfa açılır.

15 Gelir Modülü Ana Sayfa 14

16 Gelir Modülü Mükellef Seçimi 15 T.C. Kimlik No / Vergi Kimlik No : İsteğe bağlı girilir. Ünvan / Adı Soyadı: İsteğe bağlı girilir. Dosya No girilir. Resimli Getir seçilir Pasif Kayıtları da Getir seçilir butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

17 Gelir Modülü Mükellef Seçimi 16

18 Tanıtım İşlemleri 17 Tanıtım işlemleri menüsü altında 4 adet işlem bulunmaktadır. •Gecikme Faiz Oran Tanıtım •Süre Uzatma Tanıtım •Mükellef Tanıtım •Zimmet Tanıtım

19 Gecikme Faiz Oran Tanıtım 18 Tanıtım İşlemler/Gecikme Faiz Oranları Tanıtım seçilir.

20 Gecikme Faiz Oran Tanıtım 19 Kayıt İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Gelir Kod / Adı seçilir. Başlangıç Tarihi girilir. En Az Gecikme Tutarı girilir. Faiz Oranı girilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi yapılır.

21 Gecikme Faiz Oran Tanıtım 20 Arama İşlemi için : Gelir Kod / Adı seçilir. Başlangıç Tarihi seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

22 Süre Uzatma Tanıtım 21 Tanıtım İşlemler/Süre Uzatma Tanıtım seçilir.

23 Süre Uzatma Tanıtım 22 Kayıt İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Süre Uzatma girilir. Gelir Kod/Adı seçilir. Sene girilir. Dönem Girilir. Son Ödeme Tarihi girilir. Yeni Son Ödeme Tarihi girilir. Nedeni girilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi yapılır.

24 Süre Uzatma Tanıtım 23

25 Süre Uzatma Tanıtım 24 Arama İşlemi için : Gelir Kod / Adı seçilir. Sene seçilir. Dönem seçilir butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

26 Süre Uzatma Tanıtım 25 Silme İşlemi için : İşlemler sütunu altındaki butonu tıklanarak silme işlemi gerçekleştirilir. Güncelleme İşlemi için: İşlemler sütunu altındaki butonu tıklanarak ilgili kaydın detay bilgileri gösterilir ve güncelleme işlemi gerçekleştirilir.

27 Mükellef Tanıtım 26 Tanıtım İşlemler/Mükellef Tanıtım seçilir.

28 Mükellef Tanıtım 27 Kayıt İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. T.C. Kimlik No / Vergi Kimlik No girilir. Dosya No girilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi yapılır.

29 Mükellef Tanıtım 28

30 Mükellef Tanıtım 29 Arama İşlemi için : T.C. Kimlik No / Vergi Kimlik No girilir. Dosya No girilir girilir. Ünven / Adı Soyadı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

31 Zimmet Tanıtım 30 Tanıtım İşlemler/Zimmet Tanıtım seçilir.

32 Zimmet Tanıtım 31 Kayıt İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Zimmet Alan Kullanıcı seçilir. İşlem Tipi seçilir. Zimmet Türü seçilir. Başlangıç No girilir. Son No girilir. Zimmet Alan Kullanıcı Şifresi girilir Aktif Mi seçilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi yapılır.

33 Zimmet Tanıtım 32 Zimmet Alan Kullanıcı bilgisi seçildiğinde, eğer bu kullanıcı üzerine daha önceden yapılmış zimmetler var ise ve bu zimmetler pasife çekilmiş ise, bu zimmetler de şekil de görüldüğü gibi listelenmektedir.

34 Zimmet Tanıtım 33 Arama İşlemi için : Zimmet Alan Kullanıcı seçilir Seçilen kullanıcıya ait zimmet bilgileri listelenir.

35 İŞLEMLER 34 İşlemler menüsü altında 6 adet ana işlem bulunmaktadır. •Mükellef İşlemleri •Borçlandırma İşlemlri •Alacaklandırma İşlemleri •Takip İşlemleri •Tecil İşlemleri •Terkin İşlemleri

36 Mükellef İşlemleri 35 Mükellef İşlemleri menüsü altında 3 adet işlem bulunmaktadır. •Mükellef Extresi •Mükellef Borç Bildirimi •Mükellef Borcu Yoktur Bildirimi

37 Mükellef Extresi 36 İşlemler/Mükellef İşlemleri/Mükellef Extresi seçilir.

38 Mükellef Extresi 37 Arama İşlemi için : Borç Tipi seçilir Gelir Kod seçilir. Borçlandırma Tarih Aralığı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

39 Mükellef Borç Bildirimi 38 İşlemler/Mükellef İşlemleri/Mükellef Borç Bildirimi seçilir.

40 Mükellef Borç Bildirimi 39 Arama İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. İşlem Tarihi Aralığı seçilir. Toplam Borç Tutarı (fazla) girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

41 Mükellef Borç Yoktur Bildirimi 40 İşlemler/Mükellef İşlemleri/Mükellef Borç Yoktur Bildirimi seçilir.

42 Mükellef Borç Yoktur Bildirimi 41 Kayıt İşlemi için : Gelen Evrak seçilir Dilekçe Tarihi seçilir. Dilekçe No girilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi yapılır.

43 Borçlandırma İşlemleri 42 Borçlanrdırma İşlemleri menüsü altında 11 adet işlem bulunmaktadır. •Tahakkuk İşlemi •Ceza İşlemleri •Kira İşlemleri •Pay İşlemleri •Ruhsat İşlemleri

44 Borçlandırma İşlemleri 43 •Mikro Kredi İşlemleri •Kaynak Suları İşlemleri •İşgal İşlemleri •Varlık Satış İşlemleri •Emanet ve Teminat İşlemleri •Su Ürünleri İşlemleri

45 Tahakkuk İşlemi 44 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Tahakkuk İşlemi seçilir.

46 Tahakkuk İşlemi 45 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Tahakkuk Kayıt/Güncelleme sayfası açılır.

47 Tahakkuk İşlemi 46 Arama İşlemi için : Gelir Kodu seçilir. Borçlandırma Tarihi aralığı seçilir. Tahakkuk Makbuz No girilir. Son Ödeme Tarihi aralığı seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

48 Ceza İşlemleri 47 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Ceza İşlemleri seçilir.

49 Ceza İşlemleri 48 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Ceza İşlemleri sayfası açılır.

50 Ceza İşlemleri 49 Arama İşlemi için : Ceza Tipi seçilir. Karar Tarihi Aralığı seçilir. Ceza Durumu seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

51 Ceza İşlemleri 50 Tebliği İşlemi için : Tebliğ İşlemi sütunu altındaki butonu tıklanır ve Ceza İşlemleri sayfası açılır.

52 Ceza İşlemleri 51 Tebliği Kaydı için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Son Ödeme Tarihi seçilir. Ceza Tebliğ Tarihi seçilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi gerçekleştirilir. Tebliği İşlemi sütunu altındaki butonu tıklanarak silme işlemi gerçekleştirilir. Tebliği İşlemi sütunu altındaki butonu kullanılarak girilmiş bir tebliğ güncellenebilir.

53 Ceza İşlemleri 52 Mahkeme Karar İşlemi için : Mahkeme Karar İşlemi sütunu altındaki butonu tıklanır ve Ceza İşlemleri sayfası açılır.

54 Ceza İşlemleri 53 Mahkeme Karar Kaydı için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Son Ödeme Tarihi seçilir. Mahkeme Karar Tarihi seçilir. butonu tıklanarak kayıt işlemi gerçekleştirilir. Mahkeme Karar İşlemi sütunu altındaki butonu tıklanarak silme işlemi gerçekleştirilir. Mahkeme Karar İşlemi sütunu altındaki butonu kullanılarak girilmiş bir mahkeme kararı güncellenebilir.

55 Kira İşlemleri 54 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Kira İşlemleri seçilir.

56 Kira İşlemleri 55 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Kira İşlemleri sayfası açılır.

57 Kira İşlemleri 56 Arama İşlemi için : Kira Türü seçilir. Taşınmaz seçilir. Taşınmaz Tipi seçilir. Sözleşme Tarihi Aralığı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

58 Kira İşlemleri 57 Kira Taksitlendirme İşlemi için : Kira Taksitlendirme sütunu altındaki butonu tıklanır ve Kira Taksit İşlemleri sayfası açılır.

59 Kira İşlemleri 58 Kira Azaltan İşlemi için : İşlemler sütunu altındaki butonu tıklanır ve Kira Azaltan İşlemi sayfası açılır.

60 Pay İşlemleri 59 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Pay İşlemleri seçilir.

61 Pay İşlemleri 60 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Pay İşlemleri sayfası açılır.

62 Pay İşlemleri 61 Arama İşlemi için : Pay Türü seçilir. Son Ödeme Tarihi Aralığı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

63 Ruhsat İşlemleri 62 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Ruhsat İşlemleri seçilir.

64 Ruhsat İşlemleri 63 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Ruhsat İşlemleri sayfası açılır.

65 Ruhsat İşlemleri 64 Arama İşlemi için : Ruhsat seçilir. Ruhsat Tipi seçilir. Faaliyet Alanı seçilir. Son Ödeme Tarihi Aralığı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

66 Mikro Kredi İşlemleri 65 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Mikro Kredi İşlemleri seçilir.

67 Mikro Kredi İşlemleri 66 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Mikro Kredi İşlemleri sayfası açılır.

68 Mikro Kredi İşlemleri 67 Arama İşlemi için : Mikro Kredi Türü seçilir. Karar Tarihi Aralığı seçilir. Karar seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

69 Kaynak Suları İşlemleri 68 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Kaynak Suları İşlemleri seçilir.

70 Kaynak Suları İşlemleri 69 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Kaynak Suları İşlemleri sayfası açılır.

71 Kaynak Suları İşlemleri 70 Arama İşlemi için : Kaynak Suları Türü seçilir. Adı/Tesis Adı girilir. Coğrafi Konumu girilir. Mevki girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

72 Kaynak Suları İşlemleri 71 Kaynak Suları Koordinat İşlemi için : Koordinat sütunu altındaki Koordinat linki tıklanır ve Koordinat Bilgileri Kayde/Güncelle sayfası açılır.

73 Sürekli İşgal İşlemleri 72 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/İşgal İşlemler/ Sürekli İşgal İşlemleri seçilir.

74 Sürekli İşgal İşlemleri 73 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak İşgal İşlemleri sayfası açılır.

75 Sürekli İşgal İşlemleri 74 Arama İşlemi için : Sürekli İşgal Tipi seçilir. Taşınmaz seçilir. Taşınmaz Tipi seçilir. İşgal Tarihi Aralığı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

76 Geçici İşgal İşlemleri 75 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/İşgal İşlemler/ Geçici İşgal İşlemleri seçilir.

77 Geçici İşgal İşlemleri 76 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak İşgal İşlemleri sayfası açılır.

78 Geçici İşgal İşlemleri 77 Arama İşlemi için : Geçici İşgal Tipi seçilir. Taşınmaz seçilir. Taşınmaz Tipi seçilir. İşgal Tarihi Aralığı girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

79 Emanet ve Teminat İşlemleri 78 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Emanet ve Teminat İşlemleri seçilir.

80 Emanet ve Teminat İşlemleri 79 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Emanet ve Teminat İşlemleri sayfası açılır.

81 Emanet ve Teminat İşlemleri 80 Arama İşlemi için : Tipi seçilir. Son Ödeme Tarihi Aralığı seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

82 Varlık Satış İşlemleri 81 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Varlık Satış İşlemleri seçilir.

83 Varlık Satış İşlemleri 82 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Varlık Satış İşlemleri sayfası açılır.

84 Varlık Satış İşlemleri 83 Arama İşlemi için : Varlık Tipi seçilir. Varlık Türü seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

85 Su Ürünleri İşlemleri 84 İşlemler/Borçlandırma İşlemleri/Su Ürünleri İşlemleri seçilir.

86 Su Ürünleri İşlemleri 85 Kayıt İşlemi için : butonu tıklanarak Su Ürünleri İşlemleri sayfası açılır.

87 Su Ürünleri İşlemleri 86 Arama İşlemi için : Su Ürünleri Türü seçilir. Adı/Tesis Adı girilir. Coğrafi Konumu seçilir. Mevki girilir.. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

88 Tahsilat İşlemleri 87 Tahsilat işlemleri altında üç çeşit tahsilat işlemi gerçekleştirilir. •Gelir Modülü üzerinden yapılmış olan tahakkukların tahsilatları. •Muhasebe modülü üzerinden verilen avansların tahsilatı. •Muhasebe modülü üzerinden yapılan kişi borçlarının tahsilatı

89 Tahsilat İşlemleri 88 İşlemler/Alacaklandırma İşlemleri/Tahsilat İşlemleri seçilir.

90 Tahsilat İşlemleri 89 Yeni Tahakkuk Kaydı İşlemi İçin butonu tıklanarak yeni bir tahakkuk kaydı yapılabilir.

91 Tahsilat İşlemleri 90 Arama İşlemi için : Gelir Kod seçilir. Son Ödeme Tarihi aralığı girilir. Tahakkuk Fiş No girilir. Tahakkuk Borç Tipi girilir. Tahakkuk Yapan Kullanıcı seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

92 Tahsilat İşlemleri 91 Tahsilat İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Tahsilat Tipi seçilir. Seçilen Tahsilat Tipinin durumuna göre: Onay No girilir. Havale Tarihi girilir. Senet Vade Tarihi girilir. butonu tıklanır ve borç hesaplanması yapılır. Tahsil edilecek borç ya da borçlar listeden seçilir. Eksik Ödeme Tutarı girilir. Tahislat Makbuzu Yazdırılsın Mı? seçilir. butonu tıklanır ve tahsilat işlemi gerçekleştirilir.

93 Avans Tahsilat İşlemleri 92 İşlemler/Alacaklandırma İşlemleri/ Avans Tahsilat İşlemleri seçilir. butonu tıklanır ve avans tahsilat işlemi sayfası açılır.

94 Avans Tahsilat İşlemleri 93

95 Avans Tahsilat İşlemleri 94

96 Kişi Borcu Tahsilat İşlemleri 95 İşlemler/Alacaklandırma İşlemleri/Kişi Borcu Tahsilat İşlemleri seçilir. butonu tıklanır ve kişi borcu tahsilat işlemi sayfası açılır.

97 Kişi Borcu Tahsilat İşlemleri 96

98 Kişi Borcu Tahsilat İşlemleri 97

99 Takip İşlemleri 98 İşlemler/Takip İşlemleri seçilir

100 Takip İşlemleri 99 Arama İşlemi için : Gelir Kod seçilir. Tahakkuk Fiş No girilir. Tahakkuk Borç Tipi girilir. Tahakkuk Yapan Kullanıcı seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

101 Takip İşlemleri 100 Takip İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Listeden takibe alınacak borç ya da borçlar seçilir Açıklama girilir. Ödeme Emri Onayla Yazdırılsın Mı? seçilir. butonu tıklanır ve takip işlemi gerçekleştirilir.

102 Tecil İşlemleri 101 İşlemler/Tecil İşlemleri seçilir.

103 Tecil İşlemleri 102 Arama İşlemi için : Gelir Kod seçilir. Tahakkuk Fiş No girilir. Tahakkuk Borç Tipi girilir. Tahakkuk Yapan Kullanıcı seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

104 Tecil İşlemleri 103 Tecil İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Listeden takibe alınacak borç ya da borçlar seçilir Taksit Sayısı girilir. Açıklama girilir. Ödeme Emri Onayla Yazdırılsın Mı? seçilir. butonu tıklanır ve tecil düzenleme sayfası açılır.

105 Tecil İşlemleri 104

106 Terkin İşlemleri 105 Terkin işlemleri altında iki çeşit terkin işlemi gerçekleştirilir. •Gelir Modülü üzerinden yapılmış olan tahakkukların terkinleri. •Muhasebe modülü üzerinden yapılan kişi borçlarının terkini.

107 Terkin İşlemleri 106 İşlemler/Terkin İşlemleri seçilir.

108 Terkin İşlemleri 107 Arama İşlemi için : Gelir Kod seçilir. Tahakkuk Fiş No girilir. Tahakkuk Borç Tipi girilir. Tahakkuk Yapan Kullanıcı seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

109 Terkin İşlemleri 108 Terkin İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Listeden terkin edilecek borç ya da borçlar seçilir Terkin Sebebi girilir. Açıklama girilir. Terkin Fişi Onayla Yazdırılsın Mı? seçilir. butonu tıklanır ve terkin işlemi gerçekleştirilir.

110 Kişi Borcu Terkin İşlemleri 109 İşlemler/Terkin İşlemleri/Kişi Borcu Terkin İşlemleri seçilir. butonu tıklanır ve kişi borcu terkin işlemi sayfası açılır.

111 Kişi Borcu Terkin İşlemleri 110

112 Kişi Borcu Terkin İşlemleri 111

113 Muhasebe İşlemleri 112 Muhasebe işlemleri menüsü altında 2 adet işlem bulunmaktadır. •Borçlandırma Muhasebe İşlemleri •Alacaklandırma Muhasebe İşlemleri

114 Borçlandırma Muhasebe İşlemleri 113 Muhasebe İşlemleri/Borçlandırma Muhasebeleştirme İşlemi seçilir.

115 Borçlandırma Muhasebe İşlemleri 114 Arama İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. İşlem Tipi seçilir. İşlem Tarihi olarak iki tarih aralığı seçilir. Gelir Kodu seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

116 Borçlandırma Muhasebe İşlemleri 115 Listelenen sonuçlarda Borçlandırma, İcmal ya da Muhasebe Fişi sekmeleri üzerine tıklayarak gelen sonuçları butonuna tıklayarak ekrandaki sonuçları içeren Muhasebe Fişi oluşturulmuş olur.

117 Alacaklandırma Muhasebe İşlemleri 116 Muhasebe İşlemleri/Alacaklandırma Muhasebeleştirme İşlemi seçilir.

118 Alacaklandırma Muhasebe İşlemleri 117 Arama İşlemi için : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Tahsilat Tipi seçilir İşlem Yapan Kişi girilir İşlem Tarihi Aralığı girilir Makbuz No Aralığı girilir Gelir Kodu girilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar listelenir.

119 Alacaklandırma Muhasebe İşlemleri 118 Gelen sonuçlar Alacaklandırma, İcmal ya da Muhasebe Fişi Sekmelerinin altında listelenir ve butonuna tıklanarak ilgili kayıtlarla ilgili Muhasebe Fişi oluşturulmuş olur.

120 Yıl Sonu (Takip) İşlemleri 119 Yıl Sonu İşlemleri/Yıl Sonu (Takip) İşlemleri seçilir.

121 Yıl Sonu (Takip) İşlemleri 120 Takip Kaydı İçin: Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Açıklama girilir. Ödeme Emri Onayla Yazdırılsın Mı? seçilir. butonu tıklanır ve takip işlemi gerçekleştirilir.

122 Raporlar 121 Raporlar menüsü altında 24 adet rapor bulunmaktadır. •Borçlar Bordrosu •Borçlandırma Bordrosu •Alacaklandırma Bordrosu •Borç Bildirimi •Mükellef Raporu •Mükellef Bordro Raporu •Zimmet Raporu •Tahakkuk Raporu •Terkin Raporu •Tahsilat Raporu •Tecil Raporu •Mahsup Raporu

123 Raporlar 122 Raporlar menüsü altında 24 adet rapor bulunmaktadır. •Takip Raporu •Ceza Raporu •Kira Raporu •Pay Raporu •Ruhsat Raporu •İşgal Raporu •Varlık Raporu •Mikro Kredi Raporu •Emanet ve Teminat Raporu •Kaynak Suları Raporu •Su Ürünleri Raporu •Makbuz Sureti Raporu

124 Raporlar 123 Raporlar menüsü altında Tür veya Tip Raporları altında 10 adet rapor bulunmaktadır. •Ceza Tipi Raporu •İşgal Tipi Raporu •Kira Türü Raporu •Pay Türü Raporu •Ruhsat Tipi Raporu •Mikro Kredi Türü Raporu •Kaynak Suları Türü Raporu •Su Ürünleri Türü Raporu •Varlık Tipi Raporu •Emanet ve Teminat Tipi Raporu

125 Borçlar Bordrosu 124 Raporlar/Borçlar Bordrosu seçilir.

126 Borçlar Bordrosu 125 Rapor Almak İçin : Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Gelir Kodu seçilir. Tahakkuk Makbuz No seçilir. Dosya No seçilir. Ünvan/Ad Soyad seçilir. T.C Kimlik No/ Vergi No seçilir. Borçlandırma Tarih Aralığı seçilir. Son Ödeme Tarih Aralığı seçilir. Borçlandırma Yapan seçilir. Rapor Tipi seçilir. Rapor Dosya Tipi seçilir. butonu tıklanır ve girilen kriterlere uygun kayıtlar istenen rapor dosya türüne göre verilir.

127 Borçlandırma Bordrosu 126 Raporlar/Borçlandırma Bordrosu seçilir.

128 Borçlandırma Bordrosu 127 Arama işlemi için: Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Borç Tipi seçilir. İşlem Yapan Kişi seçilir. İşlem Tarihi Aralığı seçilir. Makbuz No Aralığı girilir. Dosya No Aralığı girilir. Gelir Kodu seçilir. Ünvan/ Ad Soyad girilir. TC Kimlik No/ Vergi Kimlik No seçilir. butonu tıklanarak ilgili borçlandırma bordrosuna ait veriler listelenir.

129 Borçlandırma Bordrosu 128 Rapor Almak İçin : Tahakkuk Bordrosu seçilir. Tahakkuk Bordrosu İcmal seçilir. seçilen rapor türüne göre listelenen kayıtlar pdf olarak hazırlanır.

130 Borç Bildirimi 129 Raporlar/Borç Bildirimi seçilir.

131 Borç Bildirimi 130 Arama işlemi için: Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. İşlem Tarihi Aralığı seçilir. Dosya No girilir. Ünvan/Ad Soyad girilir. TC Kimlik No/Vergi Kimlik No girilir. Son Ödeme Tarih Aralığı: seçilir. Toplam Borç Tutarı (Fazla) girilir. butonu tıklanarak ilgili borçlandırma bordrosuna ait veriler listelenir.

132 Borç Bildirimi 131 Rapor Almak İçin : Seçilen kaydın yanındaki butonuna tıklanarak ilgili kayda ait rapor pdf olarak hazırlanır.

133 Ceza Raporu 132 Raporlar/Ceza Raporu seçilir.

134 Ceza Raporu 133 Arama işlemi için: Kırmızı alanlar zorunlu alanlardır. Ceza Tipi seçilir. Ceza Durumu seçilir. Karar Tarih Aralığı girilir. butonu tıklanarak ilgili veriler listelenir.

135 Ceza Raporu 134 Rapor Almak İçin : tıklandığında listelenen kayıtlar pdf olarak hazırlanır.

136 Ceza Tipi Raporu 135 Girilmiş olan ceza tiplerine göre kayıtlar listelenir ve butonu tıklanarak ceza tiplerine ait ilgili raporlar alınır.

137 136


"1 Sunum Planı  Amaç  Gelir Modülü Ana Sayfa  Tanıtım İşlemleri  Gelir İşlemleri  Muhasebe İşlemleri  Yıl Sonu İşlemleri  Raporlar 2." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları