Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Lazer Kesim & Görüntü İşleme Yazılımı M.Burak TELCİOĞLU Planlama ve Bilişim Teknolojileri Sorumlusu Endüstri Yüksek Mühendisi

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Lazer Kesim & Görüntü İşleme Yazılımı M.Burak TELCİOĞLU Planlama ve Bilişim Teknolojileri Sorumlusu Endüstri Yüksek Mühendisi"— Sunum transkripti:

1 Lazer Kesim & Görüntü İşleme Yazılımı M.Burak TELCİOĞLU Planlama ve Bilişim Teknolojileri Sorumlusu Endüstri Yüksek Mühendisi

2 Sunum  ServoCAM nedir?  Entegrasyon  Görüntü Alma  Kontur Belirleme  Otomatik Kesim Kodu Oluşturma  Özet

3

4 ServoCAM Nedir?  Kesimi yapılacak ürünün çizim dosyasına gerek duymadan, endüstriyel kamera desteğiyle otomatik olarak kontur belirleyip kesen sistemdir.

5 ServoCAM Nedir?  Alternatiflerine göre düşük maliyetli bir çözümdür.  Kesim başına ek maliyet yoktur.  Kesim kalıbı maliyetini de ortadan kaldırır.  Çizim için harcanan işgücünü ortadan kaldırır.  Zamandan tasarruf sağlar.  Boyuttan bağımsız kesim yapabilir.

6

7 Entegrasyon  Montajı kolaydır.  Kalibrasyon ve Makine ile Koordinasyon otomatik olarak yapılır.  Görüntü Alma Modülü, Lazer Kesim Masası ve ServoCAM entegre çalışır.

8

9 Görüntü Alma  Görüntü Alma Modülü, Yüksek Hızlı Endüstriyel Kameraya sahiptir.

10 Görüntü Alma  Alınan görüntüler etkili bir düzeltme algoritmasından geçirilerek sisteme alınır.

11

12 Kontur Belirleme  Kullanıcı kesim ile boşaltılacak hakim rengi belirler.  Sistem hakim renge göre kontur oluşturur.  Kullanıcı isterse konturlarda değişiklikler yapabilir.

13 Kontur Belirleme

14

15 Otomatik Kesim Kodu Oluşturma  Onaylanan kontur bilgileri için otomatik çizim kodu oluşturulup Lazer Kesim Modülüne gönderilir.  Oluşturulan kesim bilgileri aynı zamanda başka platformlarda okunabilir şekilde tasarlanmıştır. DXF dosya formatında muhafaza edilir.

16 M.Burak TELCİOĞLU Planlama ve Bilişim Teknolojileri Endüstri Yüksek Mühendisi Detaylı bilgi için


"Lazer Kesim & Görüntü İşleme Yazılımı M.Burak TELCİOĞLU Planlama ve Bilişim Teknolojileri Sorumlusu Endüstri Yüksek Mühendisi" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları