Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Eski zamanlardan kalma bir Roma masalına göre... Sabunu ilk defa kadınlar keşfetmiş. Hayvanların kurban edildiği Sapo Dağı'nın kıyısında bulunan Tiber.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Eski zamanlardan kalma bir Roma masalına göre... Sabunu ilk defa kadınlar keşfetmiş. Hayvanların kurban edildiği Sapo Dağı'nın kıyısında bulunan Tiber."— Sunum transkripti:

1

2 Eski zamanlardan kalma bir Roma masalına göre... Sabunu ilk defa kadınlar keşfetmiş. Hayvanların kurban edildiği Sapo Dağı'nın kıyısında bulunan Tiber Nehri'nde çamaşırlarını yıkayan kadınlar, çamaşırlarını eskiye oranla daha az çaba sarf ederek temizledikleri fark ettiler. Çünkü, hayvanların kurban edildiği Sapo Dağı'ndan Tiber Nehri'ne, yağmurla birlikte hayvan yağları ve odun külleri karışıp sabunun temel halini oluşturuyordu..

3 Sabun temel olarak, zeytinyağı, prina yağı,ay çiçek yağı, yerfıstığı yağı, palmiye özü yağı, iç yağı gibi maddelerden elde edilen yağ asitleri ile sodyum tuzlarının tepkimesinden oluşmaktadır. Sabun üretimi, yıkama, pişirme, sıvılaştırma ve sabunlaşma olmak üzere dört evreden meydana geliyor. Yoğurma sırasında parfümler katılarak kokulu sabunlar elde ediliyor. Kozmetik sanayinin gelişmesiyle sadece temizlik maddesi olmaktan çıkıp,özel formüller ve kokularla farklı özellikler kazanan sabun, gençlik, güzellik ve pürüzsüz bir cildin en doğal kaynağı haline gelmiştir..

4 Gizemli, pudramsı, çiçeksi, canlı, meyveli, tatlı, baharatlı, tutkulu … Kokular duygularımızı yönetiyor; gizemli bir biçimde belleğimize, ruhumuza ve davranışlarımıza da hükmediyorlar. Her koku ait olduğu dönemin gündelik yaşam ritüellerinden, sanat ve tasarım akımlarından, estetik anlayışından, teknolojisinden izler taşıyor tıpkı farklı kimliklerin, farklı kültürlerin uçucu halleri gibi… Ruhunuza dokunacak sabun kokuları çalışmaları ile Froma Sabun Projesi...

5 DOĞANIN BÜYÜLÜ DOKUNUŞU AĞAÇLAR, ÇİÇEKLER... Gül, defne, yasemin, orkide, aloe vera, vanilya... Doğanın armağanı ağaçların, çiçeklerin sabun ile teninize yolcuğundaki mutluluğu keşfedin DAPHNE SOAP ROSE JASMINE SUMMER ORCHARD ALOE VERA YELLOW CHAMOMILLE GOLD VANILLA OLIVE LAVENDER BOUQUET Diğer Ürünler ve Çeşitler için Lütfen Firmamız ile İrtibatlanınız.

6 MİSTİK ZENGİNLİK İLE KENDİNİZİ ŞIMARTIN... Mistik kokuların sabun ile teninize yolcuğundaki rahatlayın AMBER CENNET YLANG-JASMIN OUD MUKHALAT MUSK Diğer Ürünler ve Çeşitler için Lütfen Firmamız ile İrtibatlanınız.

7 PARFÜM KOKULARININ TENİNİZE DOKUNUŞU... Parfümlerin karşı konulmaz çekiciliği YES TO SUN NIGHT FA SOAP ROCCO WEEK JPG SKIN LIGHT CAVOT Diğer Ürünler ve Çeşitler için Lütfen Firmamız ile İrtibatlanınız.

8 LEZZETLİ, CANLANDIRICI BİR YOLCULUK... Bal,süt, taze meyveler ile gelen yenileyici temizlik MILK AND HONEY YOGURT BLACKBERRY ALMOND CREAM APRICOT MILK ARGANIA TOFFEE CHOCO SHEA BUTTER Diğer Ürünler ve Çeşitler için Lütfen Firmamız ile İrtibatlanınız.

9 TAZE MEYVELER İLE NEŞELİ BİR YOLCULUK... Elma, kavun, kayısı, vişne, şeftali, böğürtlen,çilek... Meyveli kokular ile hayat dolu gençliğin karşı konulmaz çekiciliği FRUITY MIX MELON CHERRY MANGO STEAN PEACH GRAPE Diğer Ürünler ve Çeşitler için Lütfen Firmamız ile İrtibatlanınız.

10 TEŞEKKÜRLER


"Eski zamanlardan kalma bir Roma masalına göre... Sabunu ilk defa kadınlar keşfetmiş. Hayvanların kurban edildiği Sapo Dağı'nın kıyısında bulunan Tiber." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları