Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KUBBU Makbule ÖZTÜRK BODUR MERHABA ARKADAŞLAR Bu sunuda web tabanlı www.kubbu.com internet sitesinin eğitim amacına yaptığı hizmeti inceleyeceğiz.www.kubbu.com.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KUBBU Makbule ÖZTÜRK BODUR MERHABA ARKADAŞLAR Bu sunuda web tabanlı www.kubbu.com internet sitesinin eğitim amacına yaptığı hizmeti inceleyeceğiz.www.kubbu.com."— Sunum transkripti:

1

2 KUBBU Makbule ÖZTÜRK BODUR

3 MERHABA ARKADAŞLAR Bu sunuda web tabanlı www.kubbu.com internet sitesinin eğitim amacına yaptığı hizmeti inceleyeceğiz.www.kubbu.com

4 Kubbu öğrenciler, öğretmenler ya da eğitim kurumları ile ilgisi olan herkes için kullanımı kolay ve limitli özellikler sunan ücretsiz bir web uygulamasıdır.

5 Öğrenciler ve öğretmenler arasındaki iletişimin kolayca yürütülmesine imkan tanıdığı gibi sunduğu araçlarla öğretici testler, oyunlar, resimler, sesler, videolar eklenebiliyor ve çeşitli gruplara bölünerek her türlü öğrenciye aktiviteler paylaştırılabiliyor.

6 İnternet sitesinin ana sayfası

7 Ücretsiz kayıt olma ve kurulum gerektirmeme avantajı vardır

8 Öğrenci için ayrı giriş olanağı sunmaktadır

9 Öğretmen için ayrı giriş olanağı sunmaktadır

10 Kubbunun özelliklerinden birincisi aktiviteler oluşturmaktır.

11 BU aktivitelerde dil pratiği için; Eşleştirme, yeni sözcükler öğrenme, deyimleri öğrenme, deyimlerin anlamları öğrenme, eş anlamlı sözcüklerin bulunması gibi aktiviteler oluşturulabilmektedir.

12 Aynı zamanda aşağıdaki katagoriden kendine uygun aktiviteyi seçerek öğrenme biçimini değiştirebiliriz

13 Örneğin bu katagoride ülkelerin başkentlerini bulma oyunu oynayarak hem bilgilerimizi günceller hemde bilmediğimiz ülke ve başkent eşleşmesini öğretebiliriz

14

15 veya önemli eserlerin hangi şehire ait olduğunu öğretebiliriz

16 Eğlenerek öğretim için destek olan bu internet sitesinde örnekleri çoğaltmak mümkün; Quiz

17 Ülke bayrakları

18 Ve bulmaca gibi

19 Aktivitelerinizi diğer öğretmenlerle paylaşabilir - Grup ve sınıflar yaratabilirsiniz

20 özel mesajlar atabilirsiniz

21 İngilizce altyapılı olan bu internet sitesi maalesef Türkçe dil seçeneği sunmamaktadır

22 Sisteme kayıt olduktan sonra - Sonuçlar otomatik hesaplanıyor ve veritabanına kaydediliyor böylece evrak israfınında önüne geçilmiş oluyor.

23 KUBBU Eğer kullandıkça Kubbu’nun ücretsiz sunduğu özellikler ve öğrenci adetleri yetersiz gelmeye başlarsa yıllık ödemelerle öğretmen kapasitenizi artırabilirsiniz. Grup veya sınıf halinde topluca yapılan üyeliklerde iyi indirim olanaklarıyla da karşılaşmanız mümkün.

24 DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM


"KUBBU Makbule ÖZTÜRK BODUR MERHABA ARKADAŞLAR Bu sunuda web tabanlı www.kubbu.com internet sitesinin eğitim amacına yaptığı hizmeti inceleyeceğiz.www.kubbu.com." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları