Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İNŞAAT ÇEVRE MADENCİLİK MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İNŞAAT ÇEVRE MADENCİLİK MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ."— Sunum transkripti:

1 İNŞAAT ÇEVRE MADENCİLİK MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN İNŞAAT ÇEVRE MADENCİLİK MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ADZ a'dan z'ye mühendislik Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL Tel : (216) Fax: : (216) Web:

2 AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN
ADZ a'dan z'ye mühendislik Şirketimiz Zemin, İnşaat, Çevre, Maden Mühendisliği faaliyet alanlarında, konularında uzman ve tecrübeli  mühendis kadrosu ve profesyonel yönetimiyle aradığınız kesin ve kalıcı çözümlere ulaşmanız için çalışmaktadır. ADZ Mühendislik, deneyimli proje grubu, uzman teknik kadrosu ve yüksek organizasyon yeteneğiyle projelerinizde güvenilir dostunuzdur. Sizlere ihtiyacınız olan doğru hizmetleri vermekle birlikte geniş servis ve bakım olanakları sağlamaktadır.

3 AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN
ADZ a'dan z'ye mühendislik HİZMETLERİMİZ

4 Jeoloji - Jeofizik Mühendisliği Hizmetlerimiz
AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN ADZ a'dan z'ye mühendislik Jeoloji - Jeofizik Mühendisliği Hizmetlerimiz Jeoteknik-Jeofizik Etüdler Zemin Etüdü Su Araması ve Su Sondajı Maden Araması ve Maden Sondajı Zemin İyileştirme ve Güçlendirme Taş Kolon Enjeksiyon Mini Kazık Fore Kazık

5 Çevre Mühendisliği Hizmetlerimiz
AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN ADZ a'dan z'ye mühendislik Çevre Mühendisliği Hizmetlerimiz Çed Raporu ve Proje Tanıtım Dosyası Hava,su,gürültü emisyon ve deşarj İzinleri GSM Ruhsatlandırma Atıksu Arıtma Sistemleri İçmesuyu Arıtma Sistemleri Katı Atık Yönetimi ISO Çevre Yönetim Sistemi

6 Maden Mühendisliği Hizmetlerimiz
AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN ADZ a'dan z'ye mühendislik Maden Mühendisliği Hizmetlerimiz Maden Ruhsatı Alma Maden işletme İzinleri Alma Maden İşletme Projeleri Hazırlama Hidrojeolojik Çalışmalar Maden ÇED ve PTD Raporlarını Hazırlama Maden GSM Ruhsatları Alma

7 AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN
ADZ a'dan z'ye mühendislik ZEMİN ETÜDÜ Firmamız parsel bazında zemin etüdü çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız tarafından hazırlanacak zemin etüdü çalışması ile binanızın oturduğu ve oturacağı zemin hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Zemin etüdü araştırmaları başlıca üç bölümden oluşmaktadır: 1. Saha Çalışması    a) Zemin Etüd Sondajı    b) Sismik Kırılma Ölçümü    c) Rezistivite (DES) Ölçümü 2. Laboratuar Çalışması 3 .Büro Çalışması

8 AVRASYA DERİNKUYU ZEMİN
ADZ a'dan z'ye mühendislik a'dan z'ye mühendislik Sismik (Seistronix) Rezistivite (Mets) Karot Sandığı Zemin Etüdü Ekipmanlarımız Sondaj Makinası (D500)

9 Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL
ZEMİN ETÜDÜ Firmamız parsel bazında zemin etüdü çalışmalarına devam etmektedir.  Firmamız tarafından hazırlanacak zemin etüdü çalışması ile binanızın oturduğu zemin hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Zemin etüdü araştırmaları başlıca iki bölümden oluşmaktadır: 1. Saha Çalışması    a) zemin etüdü sondajı    b) sismik çalışması    c) rezistivite çalışması 2. Büro Çalışması Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL Tel : (216) Fax: : (216) Web:

10 Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL
1. saha Çalışması Etüdü çalışması öncesi yapılacak programa göre firmamız mühendisleri sahaya gelerek, zeminde yapılacak bina özellikleri, zeminin topografik özellikleri, şev durumuna vb. göre zeminde yapılacak çalışmaları (sondaj adedi derinliği, sismik serim sayısı vb.) belirler.  Saha çalışmaları firmamız sorumlu mühendisleri nezaretinde yapılır.  Sahada yapılacak sondajlar esnasında ilgili standartlara uygun olarak SPT deneyleri yapılır,  örselenmemiş numuneler alınır, alınan numuneler yine standartlara uygun olarak paketlenip etiketlenerek zemin araştırma laboratuarına sevk edilir. Sondaj esnasında kaya ortamda karotlu ilerleme yapılarak TCR, RQD, SCR değerleri tespit edilerek kaya kalitesi belirlenir.  Yine sondaj esnasında devamlı olarak yeraltı suyu gözlemleri yapılarak yeraltı su seviyesi hakkında bilgi sahibi olunur. Sismik çalışmaları firmamız mühendisleri tarafından yapılmakta ve bulunan sismik hızlardan, zemin hakim titreşim periyodu, bulk modülü, taşıma gücü vb. dinamik elastik parametreler hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL Tel : (216) Fax: : (216) Web:

11 Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL
2. Büro Çalışması Saha çalışması, sondaj çalışması, sismik ve rezistivite çalışmalarını müteakip, zeminin depremselliğini, taşıma güçlerini, zemin sınıflandırmasını, Yeraltı su durumunu, şev-heyelan durumunu, temel ile ilgili önerileri içeren bir zemin etüdü raporu hazırlanır.  Hazırlanan rapor Bayındırlık Bakanlığı formatına uygun olarak hazırlanmakta olup Jeoloji ve Jeofizik Mühendisleri Odasına onaylatılmaktadır. Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL Tel : (216) Fax: : (216) Web:

12 Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL
Etüt Normlarımız Avrasya Derinkuyu uzman kadrosu ile hızlı, güvenilir ve Bayındırlık Bakanlığı standartlarında hizmet vermektedir. Zemin etüdü çalışmaları  esnasında gerekli laboratuar çalışmaları da yine Bayındırlık Bakanlığı yeterlilik belgesine sahip zemin araştırma laboratuarlarında yapılmaktadır. Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL Tel : (216) Fax: : (216) Web:

13 Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL
YERALTI SUYU ARANMASI VE SONDAJ Su arama ve sondajı çalışmalarında ileri teknolojiyi kullanıyoruz.  Tarımda, işyerinde, konutunda suya ihtiyacı olan herkesin yanındayız. Yeraltı Suyu Aramaları Sondajı sahası firmamız mühendislerince incelenmekte arazinin jeolojik-hidrojeolojik özellikleri belirlenmekte daha sonra sahada uygun profillerde rezistivite etüdü yapılmaktadır.  Etüt sonucu akifer özelliği olan tabakalar-su alınabilecek kırık ve çatlaklar ve derinlikleri tespit edilmektedir.  Su arama çalışması sonucunda yapılacak sondajın derinliği ve sondajı lokasyonu tespit edilmektedir. Cumhuriyet Cad. İdeal Apt. A Blok No: 25/1 Daire: 6 Üsküdar- İSTANBUL Tel : (216) Fax: : (216) Web:


"İNŞAAT ÇEVRE MADENCİLİK MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları