Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BÖLGEMİZİ TANIYALIM. BÖLGELERİMİZ Ülkemizde 7 coğrafi bölge vardır. Bunlar:Marmara Bölgesi,Ege Bölgesi Akdeniz Bölgesi,İç Anadolu Bölgesi Karadeniz Bölgesi,Doğu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BÖLGEMİZİ TANIYALIM. BÖLGELERİMİZ Ülkemizde 7 coğrafi bölge vardır. Bunlar:Marmara Bölgesi,Ege Bölgesi Akdeniz Bölgesi,İç Anadolu Bölgesi Karadeniz Bölgesi,Doğu."— Sunum transkripti:

1 BÖLGEMİZİ TANIYALIM

2 BÖLGELERİMİZ Ülkemizde 7 coğrafi bölge vardır. Bunlar:Marmara Bölgesi,Ege Bölgesi Akdeniz Bölgesi,İç Anadolu Bölgesi Karadeniz Bölgesi,Doğu Anadolu Bölgesi Güney Doğu Anadolu Bölgesi.

3 İKLİM Yurdumuzda 3 çeşit iklim yaşanır. Bunlar:Karadeniz İklimi(Orman) Akdeniz İklimi(Maki) Karasal İklim(Bozkır)

4 KARADENİZ İKLİMİ Her mevsim yağışlı geçer. Karadeniz ikliminin görüldüğü alanlarda kar yağışlı günlerin ortalaması 18 gündür. Doğal bitki örtüsü Ormandır.

5 AKDENİZ İKLİMİ Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı özelliğe sahip olan bu iklim Akdeniz ve Ege Bölgelerimizde görülür.Doğal bitki örtüsü Makidir.

6 KARASAL İKLİM İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile İç Batı Anadolu Bölümünde görülür. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile İç Batı Anadolu Bölümünde görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Doğal bitki örtüsü Bozkırdır.

7 EMEĞİ GEÇENLER Vikipedi İnternet Explorer CANBERK ÜNLÜ


"BÖLGEMİZİ TANIYALIM. BÖLGELERİMİZ Ülkemizde 7 coğrafi bölge vardır. Bunlar:Marmara Bölgesi,Ege Bölgesi Akdeniz Bölgesi,İç Anadolu Bölgesi Karadeniz Bölgesi,Doğu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları