Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sağlıklı büyümemiz ve gelişmemiz için günün belli saatlerinde yemek yeriz. Buna ‘’ Beslenme ’’denir. Biz insanlar, hayvanlar ve bitkiler beslenerek büyür.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sağlıklı büyümemiz ve gelişmemiz için günün belli saatlerinde yemek yeriz. Buna ‘’ Beslenme ’’denir. Biz insanlar, hayvanlar ve bitkiler beslenerek büyür."— Sunum transkripti:

1

2 Sağlıklı büyümemiz ve gelişmemiz için günün belli saatlerinde yemek yeriz. Buna ‘’ Beslenme ’’denir. Biz insanlar, hayvanlar ve bitkiler beslenerek büyür ve gelişiriz.

3 -- Yemekten önce, -- Yemek yerken ve -- Yemekten sonra, Uymamız gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara ‘ ’Yemekte Görgü Kuralları ’’denir.

4 -- Ellerimizi yıkadıktan sonra sofranın kurulmasına yardım etmeliyiz. -- Kirli eller ve kıyafetlerle sofraya oturmamalıyız. -- Sofrada çatal,bıçak, kaşık ve peçete kullanmalıyız. -- Yemeğe hep birlikte başlamalıyız. YEMEKTEN ÖNCE UYMAMIZ GEREKEN KURALLAR

5 YEMEK SIRASINDA UYMAMIZ GEREKEN KURALLAR -- Tabağımıza yiyebileceğimiz kadar yemek almalıyız. -- Ağzımıza sığacak kadar, küçük lokmalar almalıyız. -- Yemeğimizi dökmeden yemeliyiz.- -- Kendi tabağımızdan yiyelim. -- Çatal, kaşık, bıçağı doğru kullanalım. -- Ağzımıza büyük lokma almayalım. -- Ağzımızda bir şeyler varken konuşmayalım.

6 YEMEK SONRA UYMAMIZ GEREKEN KURALLAR -- Yemeği yapan kişiye’ ’ellerine sağlık ’’demeliyiz. -- Sofradan kalkarken “ afiyet olsun” demeliyiz. -- Yemeklerden sonra, ellerimizi ve ağzımızı yıkamalıyız. -- Dişlerimizi fırçalamalıyız. -- Sofranın toplanmasına yardımcı olmalıyız. Ellerine sağlık anneciğim.

7


"Sağlıklı büyümemiz ve gelişmemiz için günün belli saatlerinde yemek yeriz. Buna ‘’ Beslenme ’’denir. Biz insanlar, hayvanlar ve bitkiler beslenerek büyür." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları