Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ilerigeri. ile ri geri Temizlenmeyen dişlerin üzerinde yumuşak, yapışkan bir tabaka oluşur. Bu tabakanın içinde gözle görülemeyen mikroplar bulunur ve.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ilerigeri. ile ri geri Temizlenmeyen dişlerin üzerinde yumuşak, yapışkan bir tabaka oluşur. Bu tabakanın içinde gözle görülemeyen mikroplar bulunur ve."— Sunum transkripti:

1 ilerigeri

2 ile ri geri

3 Temizlenmeyen dişlerin üzerinde yumuşak, yapışkan bir tabaka oluşur. Bu tabakanın içinde gözle görülemeyen mikroplar bulunur ve bunlara diş mikropları denir. Dişleri çürüten ve dişeti hastalıkları yapan bu diş mikroplarıdır. Diş mikropları dişlerimizin üzerinde kalan yiyecek artıklarını dişlerimiz için zararlı aside çevirirler. Bu asit diş minelerinin zayıf düşmesine ve böylece dişlerin çürümesine neden olur. ilerigeri

4 ilerigeri

5 EVET. Sabah kahvaltısından sonra ve akşam yatmadan önce dişlerin fırçalanması ve her gün diş ipinin düzenli kullanılması en etkili yoldur. ilerigeri

6 ilerigeri Diş çürüğünde diş hekimine başvurmayı gerektiren en önemli belirti ağrıdır. Ağrı, soğuk, sıcak, tatlı veya ekşiden olur.

7 1. Fırça, diş çürüğüne neden olan diş mikroplarını diş yüzeyinden uzaklaştırır. 2. Dişler günde en az iki kere fırçalanmalıdır. 3. Dişler fırça ile 2 dakika boyunca fırçalanmalıdır. ilerigeri

8 ilerigeri Süt, peynir gibi yiyecekler, dişlerimiz için yararlıdır. Bunun yanı sıra, yediğimiz pek çok şey, dişlerimizi fırçalamazsak çürüğe neden olabilir. Çünkü diş mikropları, yiyecek artıklarını aside çevirirler, bu da dişlerimizi çürütür.

9 ilerigeri Dişlerimizin çürümesini istemiyorsak, her öğünden sonra dişlerimizi mutlaka fırçalamalıyız. Eğer öğün aralarında, teneffüslerde atıştırdıysak; ağzımızı en azından suyla çalkalamalıyız.

10 ilerigeri Sağlıklı dişlere sahip olabilmek için; 1)Sağlıklı büyümemiz için gerekli gıdalarla beslenmeye özen gösterelim. 2)Her öğünden sonra dişlerimizi fırçalayalım.

11 geriileri

12 geri


"Ilerigeri. ile ri geri Temizlenmeyen dişlerin üzerinde yumuşak, yapışkan bir tabaka oluşur. Bu tabakanın içinde gözle görülemeyen mikroplar bulunur ve." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları