Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PROJECT NEDİR VB PROGRAMINDA BİR UYGULAMA GELİŞTİRİKEN “PROJECT”LERLE ÇALIŞIRIZ. PROJECT, BİR UYGULAMA GELİŞTİRMEK İÇİN KULLANILAN DOSYALARIN TAMAMIDIR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PROJECT NEDİR VB PROGRAMINDA BİR UYGULAMA GELİŞTİRİKEN “PROJECT”LERLE ÇALIŞIRIZ. PROJECT, BİR UYGULAMA GELİŞTİRMEK İÇİN KULLANILAN DOSYALARIN TAMAMIDIR."— Sunum transkripti:

1 PROJECT NEDİR VB PROGRAMINDA BİR UYGULAMA GELİŞTİRİKEN “PROJECT”LERLE ÇALIŞIRIZ. PROJECT, BİR UYGULAMA GELİŞTİRMEK İÇİN KULLANILAN DOSYALARIN TAMAMIDIR.

2 PROJECT ELEMANLARI PROJECT DOSYASI (.VBP) HER FORM İÇİN BİR DOSYA (.FRM) HER MODÜL İÇİN BİR DOSYA (.BAS) HER CLASS MODÜL İÇİN BİR DOSYA (.CLS) ACTIVEX KONTROLLERİ İÇİN BİR VEYA BİRDEN FAZLA DOSYA (.OCX) HER FORM İÇİN DİJİTAL VERİ DOSYASI (.FRX) (DÜZENLENEMEZ!!!)

3 PROJECT ELEMANLARI PROJECT ELEMANLARINI TEKER TEKER TANIYALIM.

4 FORM MODÜLLERİ (.FRM) FORMLAR KONTROLLERİ VE BU KONTROLLERİN ÖZELLİKLERİNİ BARINDIRIRLAR. FORMLAR KONTROLLERLE BİRLİKTE DEĞİŞKENLER, SABİTLER VE PROSEDÜRLER BARINDIRABİLİRLER.

5 CLASS MODÜLLERİ (.CLS) CLASS MODÜLLERİ AYNI FORM MODÜLLERİ GİBİDİRLER. SADECE GÖRÜNÜR BİR ARABİRİME SAHİP DEĞİLDİRLER. CLASS MODÜLLERİ, KENDİ NESNELERİNİZİ OLUŞTURMAK, ONLARIN ÖZELLİK VE METOTLARINI BELİRLEMEK İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ. CLASS MODÜLLERİ GÖRÜNTÜSÜ OLMAYAN KONTROL GİBİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

6 STANDARD MODÜLLER (.BAS) STANDARD MODÜLLERDE GLOBAL LEVEL DEĞİŞKENLER, SABİTLER VEYA GLOBAL PROSEDÜRLER BULUNUR. EGER BAZI KODLARI ÖZELLİKLE BİR FORM YADA KONTROL İÇİN YAZMADIYSANIZ, BU KODLARI HERHANGİ BİR FORMDA KULLANILMASI AMACIYLA STANDART MODÜLLERDE YAZABİLİRSİNİZ. BU ŞEKİLDE AYNI KODU FARKLI FORMLARDA YAZMAMIŞ OLURSUNUZ.

7 ACTIVEX DÖKÜMANLARI (.DOB) ACTIVEX DÖKÜMANLARININ ÖZELLİKLERİ AYNI FORMLAR GİBİDİR. FARKLI OLARAK, ACTIVEX DOKÜMANLARI INTERNET EXPLORER GİBİ TARAYICILARDA DA GÖRÜNEBİLİRLER.

8 ACTIVEX KONTROLLERİ (.OCX) DAHA SONRADAN “KONTROL KUTUSU”NA EKLENEBİLEN VE FORMLARDA KULLANILABİLEN KONTROLLERDİR. ACTIVEX KONTROLLERİ KULLANICILAR TARAFINDAN DA VB’DE OLUŞTURULABİLİR.


"PROJECT NEDİR VB PROGRAMINDA BİR UYGULAMA GELİŞTİRİKEN “PROJECT”LERLE ÇALIŞIRIZ. PROJECT, BİR UYGULAMA GELİŞTİRMEK İÇİN KULLANILAN DOSYALARIN TAMAMIDIR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları