Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Cotoneaster horizontalis (Yayılıcı Dağ Muşmulası) Ters yumurta biçimindeki kalın yapraklar 1-1,5 cm boyunda ve çok kısa saplıdır. Üst yüzü cilalı gibi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Cotoneaster horizontalis (Yayılıcı Dağ Muşmulası) Ters yumurta biçimindeki kalın yapraklar 1-1,5 cm boyunda ve çok kısa saplıdır. Üst yüzü cilalı gibi."— Sunum transkripti:

1 Cotoneaster horizontalis (Yayılıcı Dağ Muşmulası) Ters yumurta biçimindeki kalın yapraklar 1-1,5 cm boyunda ve çok kısa saplıdır. Üst yüzü cilalı gibi parlak yeşil olan yapraklar sonbaharda dökülmeden önce morumsu kırmızı olağanüstü güzel bir renge bürünür. Koyu gri gövde kısa, eğri ve çatlaksızdır. 6-10 mm çapındaki parlak çiçekler yaprak koltuklarında tek tek açarlar. Taç yapraklarının rengi uçlara doğru açılır. 6-8 mm çapında, olgunlukta parlak kırmızı renkli olan etli ve küresel yalancı meyveler sürgünlere almaşlı olarak dizilidirler. Sonbahara doğru kızarırlar ve kış ortasına kadar bitki üzerinde kalırlar. Dağ muşmulası kaya bahçelerinin yer örtücüsü olarak çok sıklıkta kullanılır.

2

3


"Cotoneaster horizontalis (Yayılıcı Dağ Muşmulası) Ters yumurta biçimindeki kalın yapraklar 1-1,5 cm boyunda ve çok kısa saplıdır. Üst yüzü cilalı gibi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları