Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ"— Sunum transkripti:

1 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 27 EKİM 2015

2 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
FAKÜLTEMİZDE DERSLER GÜZ VE BAHAR DÖNEMLERİNDE VE YAZ OKULUNDA YAPILMAKTADIR. YAZ OKULU AYRI BİR DÖNEM DEĞİL, BAHAR DÖNEMİNİN DEVAMI OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR. HER DÖNEMİN BAŞINDA BELİRLENEN TARİHLERDE KAYIT YENİLENMESİ GEREKMEKTEDİR ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİNDE ŞUBAT 2016 TARİHLERİNDE KAYIT YENİLEMESİ YAPILACAK, ŞUBAT 2016 TARİHİNDE BAHAR DÖNEMİ DERSLERİ BAŞLAYACAK, 12 ŞUBAT 2016 TARİHİNE KADAR DA EKLE-SİL YAPILABİLECEKTİR.

3 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİNE BAŞLAMADAN ÖNCE ÜNİVERSİTEMİZİN VE FAKÜLTEMİZİN WEB SAYFASINDA KAYIT YENİLEME İLE İLGİLİ DUYURULARI MUTLAKA OKUYUNUZ. KAYIT YILINA GÖRE; 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ CUMA GÜNÜ, 2. SINIF ÖĞRENCİLERİ PERŞEMBE GÜNÜ, 3. SINIF ÖĞRENCİLERİ ÇARŞAMBA GÜNÜ, 4. SINIF ÖĞRENCİLERİ SALI GÜNÜ, 5. SINIF VE ÜZERİ ÖĞRENCİLER PAZARTESİ GÜNÜ DERS SEÇİMİ YAPABİLİRLER.

4 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
KAYIT YENİLEME İNTERNET BAĞLANTISININ OLDUĞU HER YERDEN YAPILABİLİR. ÖNCELİKLE ÜNİVERSİTEMİZİN WEB SAYFASINDA ÖĞRENCİLER/ÖRGÜN ÖĞRENCİLER/ÖRGÜN WEB İŞLEMLERİ SAYFASINDAKİ KAYIT YENİLEME BÖLÜMÜNE GİRİNİZ. TC KİMLİK NUMARANIZI VE SİZE VERİLEN ŞİFREYİ KULLANARAK DERS SEÇİMİNE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

5 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
FAKÜLTEMİZDE HER BÖLÜMÜN BİR DERS KATOLUĞU BULUNMAKTADIR. BU KATOLOGLARI ÖĞRENCİ İŞLERİNDEN YA DA FAKÜLTEMİZİN WEB SAYFASINDAN (iibf.anadolu.edu.tr) TEMİN EDEBİLİRSİNİZ. DERS KATOLUĞUNDA HER YARI YILDA ALMANIZ GEREKEN ZORUNLU VE MESLEKİ SEÇMELİ DERSLER YER ALMAKTADIR. TERCİHEN KATOLOGDAKİ SIRAYI TAKİP ETMENİZ LEHİNİZE OLACAKTIR. ANCAK ÜST DÖNEMLERDEN DE DERS SEÇEBİLİRSİNİZ.

6 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
BİR DÖNEMDE MAKSİMUM 45 KREDİLİK DERS SEÇME HAKKINIZ BULUNMAKTADIR. DERSLERİNİZİ SEÇTİKTEN SONRA DANIŞMANINIZLA MUTLAKA YÜZYÜZE, E-MAİL, MESAJ YA DA TELEFONLA İRTİBATA GEÇİNİZ VE KAYDINIZI ONAYLATINIZ. KAYDINIZI ONAYLATMAZSANIZ SINAVLARA GİREMEZSİNİZ. EKLE-SİL HAFTASINDA DANIŞMANINIZIN ONAYINI ALARAK, DERS DEĞİŞİKLİĞİ YAPABİLİRSİNİZ. DERS DEĞİŞİKLİĞİ YAPMANIZ DURUMUNDA KAYDINIZI TEKRAR DANIŞMANINIZA ONAYLATMAYI UNUTMAYINIZ. EKLE-SİL HAFTASINDA MUTLAKA DANIŞMANINIZIN ODASINA GİDEREK, KAYDINIZI ONAYLATTIĞINIZA DAİR İMZALI BELGEYİ ALINIZ. İNGİLİZCE BÖLÜMLERDE OKUYANLAR AYNI KODLU TÜRKÇE DERSLERİ ALAMAZLAR. TÜRKÇE BÖLÜMLERDE OKUYANLAR AYNI KODLU İNGİLİZCE DERSLERİ ALABİLİRLER.

7 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
HER BÖLÜMÜN UYGULAMA DERSİ BULUNMAKTADIR. İŞLETMECİLİK UYGULAMALARI, MALİYE UYGULAMALARI GİBİ. HER BÖLÜM ÖĞRENCİSİ KENDİ BÖLÜMÜNÜN UYGULAMA DERSİNİ ALMALIDIR. DİĞER BÖLÜMLERİN UYGULAMA DERSİ ALINDIĞI TAKTİRDE, BUNLAR KREDİDEN SAYILMAYACAKTIR. BU DERS ZORUNLU ALINMASI GEREKEN BİR DERS DEĞİLDİR. MESLEKİ SEÇMELİ YERİNE GEÇMEKTEDİR. İSTENMEZSE ALINMAYABİLİR. BU DERSİN 7. VE 8 YARIYILDA ALINMASI UYGUNDUR.

8 KAYIT YENİLEME DERS SEÇİMİ
YÖK SEÇMELİ DERSİ OLARAK AŞAĞIDAKİ DERSLERDEN SADECE BİRİ ALINMALIDIR. FAZLADAN ALINANLAR KREDİDEN SAYILMAYACAKTIR. BEÖ155 Beden Eğitimi KÜL199 Kültürel Etkinlikler MÜZ155 Türk Halk Müziği MÜZ157 Türk Sanat Müziği SAN155 Salon Dansları SNT155 Sanat Tarihi SOS155 Halk Dansları THU203 Topluma Hizmet Uygulamaları TÜR120 Türk İşaret Dili

9 YAZ OKULU YAZ OKULUNDA MAKSİMUM 20 KREDİLİK DERS SEÇME HAKKINIZ BULUNMAKTADIR. MEZUN DURUMUNDA OLAN ÖĞRENCİLER MAKSİMUM 25 KREDİLİK DERS SEÇEBİLİRLER. YAZ OKULUNDA FAKÜLTEMİZDE AÇILAN DERSLER BAŞKA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNDAN ALINAMAZ. AÇILMAYAN DERSLER BAŞKA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURULUNDAN ALINMAK İSTENİYORSA YAZ OKULU BAŞLAMADAN 1 AY ÖNCE DEKANLIĞA BAŞVURULMASI GEREKİR. BAŞKA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNDAN ALINACAK DERSİN KREDİSİNİN BİZİMKİNE EŞİT YA DA YÜKSEK OLMASI VE İÇERİĞİNİN UYGUN OLMASI GEREKMEKTEDİR. AYRICA BU DERSİN DAHA ÖNCE MUTLAKA FAKÜLTEMİZDE ALINMIŞ OLMASI VE DEVAM KOŞULUNUN YERİNE GETİRİLMİŞ OLMASI GEREKİR. DEKANLIĞIN ONAYI OLMADAN BAŞKA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNDAN ALINAN DERSLER GEÇERLİ DEĞİLDİR.

10 ÖĞRENİM SÜRESİ FAKÜLTEMİZİN ÖĞRENİM SÜRESİ, HAZIRLIK SINIFI HARİÇ 4 YILDIR. AZAMİ SÜRE İSE HAZIRLIK SINIFI HARİÇ 7 YILDIR. AZAMİ SÜRELER SONUNDA MEZUN OLMAYAN ÖĞRENCİLERDEN KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ TAHSİL EDİLİR. AZAMİ SÜRE SONUNDA MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLERİN PROGRAMDAN İLİŞİĞİ KESİLİR. AZAMİ SÜRE SONUNDA MEZUN OLAMAMAKLA BİRLİKTE BAŞARISIZ DERS SAYISI 5 VE DAHA AZ OLANLARA EK SINAV HAKKI VERİLİR.

11 ÖĞRENİM SÜRESİ YABANCI DİL HAZIRLIK SINIFINDA AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİ 2 YILDIR. BİR YIL HAZIRLIK OKUYUP, BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLER İSTERLERSE ÖSYM’YE BAŞVURARAK TÜRKÇE BİR BÖLÜME YERLEŞTİRİLMELERİNİ İSTEYEBİLİRLER. BİR YIL HAZIRLIK OKUYUP, BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLER İSTERLERSE İKİNCİ YIL DA HAZIRLIK OKUYABİLİRLER. İKİNCİ YILIN SONUN DA BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERİN PROGRAMDAN İLİŞİĞİ KESİLİR. BU ÖĞRENCİLER BAŞVURDUKLARI TAKTİRDE EŞDEĞER TÜRKÇE BÖLÜME GEÇİŞ YAPABİLİRLER.

12 DİĞER ÜNİVERSİTELERDEN DERS ALMA
MEZUN DURUMUNDA OLUP, TEK DERSİ KALAN ÖĞRENCİLER GÜZ, BAHAR YA DA YAZ DÖNEMİNDE BAŞKA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNDAN DERS ALABİLİRLER. ANCAK BU DERSİN, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NDEN EN AZ 1 KEZ ALINIP, DEVAM KOŞULUNUN SAĞLANMASI GEREKMEKTEDİR.

13 DERSTEN ÇEKİLME ALINAN HERHANGİ BİR DERSTEN BELİRLENEN TARİHLERE KADAR ÇEKİLİNİLEBİLİR. ÇEKİLME İŞLEMİ YAPILAN ZORUNLU DERS DAHA SONRA MUTLAKA ALINMALIDIR. ÇEKİLME İŞLEMİ YAPILAN MESLEKİ SEÇMELİ DERS TEKRAR ALINABİLECEĞİ GİBİ YERİNE İŞLEMİ YAPILARAK BAŞKA BİR DERS DE ALINABİLİR. HER DÖNEM SADECE BİR DERSTEN ÇEKİLME HAKKINIZ BULUNMAKTADIR. ALMIŞ OLDUĞUNUZ BİR DERSİ NOT YÜKSELTMEK AMACIYLA TEKRAR ALABİLİRSİNİZ. BU TAKTİRDE SON KEZ ALDIĞINIZ NOT GEÇERLİ OLACAKTIR.

14 BAŞARI DEĞERLEMESİ ZORUNLU MESLEKİ SEÇMELİ SERBEST SEÇMELİ TOPLAM = 240 MEZUN OLABİLMEK İÇİN; BÖLÜM KATOLOĞUNDA YER ALAN ZORUNLU VE MESLEKİ SEÇMELİ DERSLERİ ALARAK 240 KREDİYİ SAĞLAMAK, GENEL NOT ORTALAMASININ EN AZ 2,00 VE HER DERS NOTUNUN EN AZ DD VEYA YT OLMASI GEREKMEKTEDİR.

15 BAŞARI DEĞERLEMESİ FF VE DZ NOTU OLAN ÖĞRENCİLERİN BU DERSLERİ AÇILDIĞI İLK DÖNEMDE MUTLAKA ALMALARI GEREKMEKTEDİR. BAŞARISIZ OLUNAN ZORUNLU DERSLER BAŞARILI OLUNCAYA KADAR ALINMALIDIR. BAŞARISIZ OLUNAN MESLEKİ SEÇMELİ DERSLERİN YERİNE BAŞKA BİR DERS ALINABİLİR. BU TAKTİRDE DERS SEÇİMİ YAPARKEN MUTLAKA YERİNE İŞLEMİ YAPILMALIDIR.

16 BAŞARI DEĞERLEMESİ GÜZ VEYA BAHAR DÖNEMİ SONUNDA 2,00 GENEL NOT ORTALAMASINI (GNO) SAĞLAYAMAYAN ÖĞRENCİYE AKADEMİK YETERSİZLİK UYARISI YAPILIR. AKADEMİK YETERSİZLİK UYARISI ALAN ÖĞRENCİNİN GNO’INI TAKİP EDEN DÖNEMDE 2,00’A YÜKSELTMESİ GEREKİR. YÜKSELTİRSE AKADEMİK YETERSİZLİK UYARISI KALKAR. YÜKSELTEMEZSE ÖĞRENCİ TEKRAR DURUMUNDA DÜŞER. BU ÖĞRENCİLER BİR SONRAKİ DÖNEMDE FF, YZ VE DZ HARF NOTU OLAN DERSLERİYLE BİRLİKTE AKADEMİK YETERSİZLİK UYARISI ALDIĞI DÖNEMDEN İTİBAREN HARF NOTU CC’NİN ALTINDA OLAN DERSLERİ TEKRAR ETMEK ZORUNDADIR.

17 BAŞARI DEĞERLEMESİ ÖRNEK
GÜZ DÖNEMİ GNO 2,00’IN ALTINDA AKADEMİK YETERSİZLİK UYARISI VERİLİR BAHAR DÖNEMİ GNO 2,00’IN ÜZERİNDE AKADEMİK YETERSİZLİK UYARISI KALKAR. BU DURUMDAKİ ÖĞRENCİLER SADECE FF, YZ VE DZ OLAN DERSLERİ İLGİLİ DÖNEMİNDE ALMAK ZORUNDADIR BAHAR DÖNEMİ GNO 2,00’IN ALTINDA ÖĞRENCİ TEKRAR DURUMUNA DÜŞER GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ GÜZ DÖNEMİNDEN İTİBAREN CC’NİN ALTINDAKİ TÜM DERSLERİ TEKRAR ETMEK ZORUNDADIR. BU DÖNEM SONUNDA 2,00 GNO’I TUTTURULURSA TEKRAR DURUMU ORTADAN KALKAR.

18 DEVAM MECBURİYETİ FAKÜLTEMİZDE DERSLERE DEVAM MECBURİYETİ BULUNMAKTADIR. ÖĞRENCİLERİN DERSLERİN %70’İNE KATILMASI GEREKMEKTEDİR. HAFTADA 2 SAAT OLAN DERSLERDE 9 SAAT, 3 SAAT OLAN DERSLERDE 13 SAAT, 4 SAAT OLAN DERSLERDE 17 SAAT VE DAHA FAZLA DEVAMSIZLIĞI OLANLAR O DERSTEN DEVAMSIZLIKTAN KALMIŞ SAYILIR. SAĞLIK RAPORLARI DEVAMSIZLIKTA GEÇERLİ DEĞİLDİR. YALNIZCA FAKÜLTE YA DA ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLENLERİN DEVAMSIZLIKLARI DÜZELTİLMEKTEDİR. DEVAMSIZLIKTAN KALDIĞINIZDA BU TRANSKRİPTİNİZE İŞLENİR VE ORTALAMANIZI OLUMSUZ ETKİLER.

19 SINAVLAR FAKÜLTEMİZDE BİR ARA SINAV, DÖNEM DONU SINAVI VE BÜTÜNLEME SINAVI YAPILMAKTADIR. SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDUKTAN SONRA, SINAV PROGRAMINIZI DİKKATLİCE ALINIZ. SINAV PROGRAMI FAKÜLTEMİZİN WEB SAYFASI DUYURULARINDA DA YAYINLANMAKTADIR. (iibf.anadolu.edu.tr) SINAV SAATİNDEN YARIM SAAT ÖNCE FAKÜLTEYE GELİNİZ. SINAV YERİNİZİ DİKKATLİCE ÖĞRENDİKTEN SONRA, SINAV SAATİNDEN 15 DAKİKA ÖNCE SINAV SALONUNDA BULUNUNUZ. BU, YOKLAMA YAPILABİLMESİ VE SINAVIN ZAMANINDA BAŞLAYABİLMESİ İÇİN GEREKLİDİR. SINAV BAŞLADIKTAN 10 DAKİKA SONRA SINAVA GİREMEZSİNİZ. BÜTÜNLEME SINAVINA FF İLE KALAN ÖĞRENCİLER İLE FİNAL SINAVINA GİREMEYENLER GİREBİLİR, DEVAMSIZLIKTAN KALAN ÖĞRENCİLER BÜTÜNLEME SINAVINA GİREMEZLER. SINAV TARİHLERİ: ARA SINAVLAR KASIM 2015 DÖNEM SONU SINAVI OCAK 2016 BÜTÜNLEME SINAVI OCAK 2016

20 SINAVLAR GEÇERLİ BİR NEDENLE (SAĞLIK RAPORU ALMAK, AİLE YAKINLARINDAN BİRİNİN VEFATI YA DA CİDDİ HASTALIĞI, GÖREVLENDİRİLME) ARA SINAVA KATILAMAYANLARA MAZERET SINAVI HAKKI VERİLİR. MAZERET SINAVINA GİREBİLMEK İÇİN DUYURULAN TARİHLERDE BAŞVURU YAPILMASI GEREKİR. ÖĞRENCİ İŞLERİNDEN ALINACAK DİLEKÇE DOLDURULARAK, MAZERET BELGESİ BUNA EKLENİR VE FAKÜLTE SEKRETERLİĞİNE TESLİM EDİLİR.

21 STAJ OLANAKLARI FAKÜLTEMİZDE STAJ YAPMAK İSTEĞE BAĞLI OLUP, ZORUNLU DEĞİLDİR. HER BÖLÜMÜN STAJ KOORDİNATÖRÜ BULUNMAKTADIR. AYRICA ZEMİN KAT 109 NOLU ODADA STAJ KOORDİNATÖRLÜĞÜ HİZMET VERMEKTEDİR. STAJLA İLGİLİ SORULARINIZI BÖLÜM KOORDİNATÖRÜNÜZE YA DA BU BİRİME SORABİLİRSİNİZ. STAJA EN ERKEN 4. YARIYIL SONUNDA BAŞLANILABİLİR. BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN GENEL NOT ORTALAMASININ EN AZ 2,00 OLMASI GEREKMEKTEDİR. ÖĞRENCİLERİMİZ STAJ YERİNİ KENDİ BULUR. FAKÜLTEMİZ, STAJ YERİNİ AYARLAYANLARIN İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIKLARI SİGORTA PRİMİNİ ÖDER. STAJ, DERS DÖNEMİ DIŞINDA ARA TATİLDE YA DA YAZ TATİLİNDE YAPILABİLİR. YAZ OKULUNA DEVAM EDENLER STAJ YAPAMAZLAR. STAJINI BAŞARIYLA TAMAMLAYANLARA SERTİFİKA VERİLİR. STAJ KOORDİNATÖRLERİ: İŞLETME DOÇ.DR.SERAP BENLİGİRAY İKTİSAT YARD.DOÇ.DR.NAZIM ÇATALBAŞ MALİYE YARD.DOÇ.DR.TAMER ERGÜL ÇEKO DOÇ.DR.DİLEK BAYBORA

22 ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMI
ERASMUS ÖN BAŞVURULARI HER DÖNEM BAŞINDA BİR SONRAKİ DÖNEM İÇİN ONLINE OLARAK YAPILMAKTADIR. BAŞVURU TARİHLERİNE İLİŞKİN GÜNCEL BİLGİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER BİRİMİ TARAFINDAN İLGİLİ WEB SAYFASINDA DUYURULMAKTADIR. (http://www.uib.anadolu.edu.tr/) ÖN BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN GENEL NOT ORTALAMASININ EN AZ 2,20 OLMASI GEREKMEKTEDİR. ÖN BAŞVURU YAPANLAR TERCİH ETTİKLERİ BİR YABANCI DİLDEN SINAVA ALINIRLAR. SINAV PROFICIENCY, WRİTİNG VE SPEAKİNG OLMAK ÜZERE ÜÇ BÖLÜMDEN OLUŞUR.

23 ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMI
SIRALAMA PUANI, GENEL NOT ORTALAMASININ %50’İ VE YABANCI DİL SINAVININ %50’İ ALINARAK HESAPLANIR. YERLEŞTİRME NOT ORTALAMASINA GÖRE YAPILMAKTADIR. ERASMUS KOORDİNATÖRLERİ: İŞLETME YARD.DOÇ.DR.SEZEN ULUDAĞ, ARŞ.GÖR.ÖNDER DORAK İKTİSAT YARD.DOÇ.DR.ONUR BAYCAN, ARŞ.GÖR.UĞUR AYTUN MALİYE ARAŞ.GÖR.SEDEF OLUKLULU, ARŞ.GÖR.İSKENDER ÖZSARI ÇEKO YARD.DOÇ.DR.EMİN CİHAN DUYAN, YARD.DOÇ.DR.ZEYNEP ELİTAŞ ERASMUS STAJ KOORDİNATÖRLERİ: İŞLETME PROF.DR.NECDET SAĞLAM, ARŞ.GÖR.PERÇİN BATUM İKTİSAT YARD.DOÇ.DR.BURHAN DOĞAN, ARŞ.GÖR.MUSTAFA KIRCA ÇEKO YRD.DOÇ.DR.EMRE KOL, ARŞ.GÖR.TAYLAN AKGÜL

24 FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI
YURT İÇİNDE FAALİYET GÖSTEREN ÜNİVERSİTELERİN ÖĞRENCİLERİ FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI İLE ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERDE BİR YA DA İKİ DÖNEM EĞİTİM ALABİLMEKTEDİR. BU PROGRAMA BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN NOT ORTALAMASININ EN AZ 2,00 OLMASI GEREKİR. BAŞVURU SONRASI AYRICA YABANCI DİL SINAVI DA YAPILMAKTADIR. HER BÖLÜM FARABİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN BİR KONTENJAN BELİRLEMEKTE, KONTENJAN DAHİLİNDE BAŞVURANLAR PUANINA GÖRE YERLEŞTİRİLMEKTEDİR. FARABİ BAŞVURULARI ÖĞRENCİ MERKEZİNDE BULUNAN FARABİ KOORDİNATÖLÜĞÜNE YAPILMAKTADIR. BİRİMİN WEB SAYFASINDAN DA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. (http://www.farabidegisim.anadolu.edu.tr/) FAKÜLTEMİZ FARABİ KOORDİNATÖRLERİ: İŞLETME DOÇ.DR.METİN COŞKUN, YRD.DOÇ.DR.SEZEN ULUDAĞ İKTİSAT YRD.DOÇ.DR.BİLGİN BARİ, ARŞ.GÖR.EYLÜL KABAKÇI MALİYE DOÇ.DR.OĞUZ ARSLAN, ARŞ.GÖR.HATİCE ALTUNOK ÇEKO ARŞ.GÖR.MUSTAFA TOPER, ARŞ.GÖR.CANSU ŞENGÜL

25 II. ANADAL, YANDAL II. ANADAL, YAN DAL BAŞVURULARI AKADEMİK TAKVİMDE BELİRLENEN TARİHLERDE DEKAN YARDIMCIĞINA YAPILMAKTADIR. II. ANADAL BAŞVURULARI 3. YARIYILIN BAŞINDAN 5. YARIYILIN BAŞINA KADAR YAPILABİLİR. NOT ORTALAMASI 2,80, BAŞARISIZ DERSİ OLMAYAN VE DİSİPLİN CEZASI ALMAMIŞ OLANLAR BAŞVURABİLİR. YANDAL ANADAL BAŞVURULARI 3. YARIYILIN BAŞINDAN 6. YARIYILIN BAŞINA KADAR YAPILABİLİR. NOT ORTALAMASI 2,60, BAŞARISIZ DERSİ OLMAYAN VE DİSİPLİN CEZASI ALMAMIŞ OLANLAR BAŞVURABİLİR. BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN ALMASI GEREKEN DERSLERİ İLGİLİ BÖLÜM TARAFINDAN BELİRLENİR. BU KONUYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİLERİ BÖLÜM BAŞKANLIKLARINDAN EDİNEBİLİRSİNİZ. AYRICA ‘YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA GEÇİŞ, ÇİFT ANADAL, YAN DAL İLE KURUMLAR ARASI KREDİ TRANSFERİ YAPILMASI ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK’ İ OKUYUNUZ.

26 DİSİPLİN SUÇLARI DİSİPLİN SUÇLARI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI ÖĞRENCİ DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ İLE DÜZENLENMİŞTİR. UYARI, KINAMA, UZAKLAŞTIRMA CEZASI ALMAYI GEREKTİREN SUÇLAR BU YÖNETMELİKTE TANIMLANMIŞTIR. ÜNİVERSİTEMİZ WEB SAYFASINDAN BU YÖNETMELİĞİ İNDİREREK DİKKATLİCE OKUYUNUZ. DİSİPLİN SUÇU ALMANIZ HALİNDE, HER TÜRLÜ BURSUNUZ VE KREDİNİZ KESİLMEKTE, KAMU YA DA ÖZEL KURULUŞLARA İŞ BAŞVURUSU YAPTIĞINIZDA SİZİ OLUMSUZ OLARAK ETKİLEMEKTEDİR.

27 KAYIT DONDURMA 4 YILLIK EĞİTİM YAPAN FAKÜLTELERDE AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİ 7 YILDIR. AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİNDE MEZUN OLAMAYANLAR ÖĞRENCİLİK HAKLARINDAN YARARLANAMAMAKTADIR. AZAMİ ÖĞRENİM SÜRESİNİN HESABINDA KAYIT DONDURMA İŞLEMİ YAPILDIYSA, BU SÜRE GÖZÖNÜNE ALINMAMAKTADIR. KAYIT DONDURULABİLMESİ İÇİN; EN AZ ÜÇ AYLIK HEYET SAĞLIK RAPORU, MADDİ İMKANSIZLIK (FAKİRLİK BELGESİ), BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU KİŞİLERİN OLMASI (BELGELENMESİ GEREKİR), ASKERLİK, YURT DIŞINDA DİL EĞİTİMİ

28 DİĞER ÖNEMLİ KONULAR FAKÜLTEMİZDE MESAİ SAATLERİ İLE SAATLERİ ARASINDADIR. SERVİSLERE MÜRACAATINIZDA BU SAATLERİ DİKKATE ALINIZ. TALEPLERİNİZ MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE TAMAMLANMAKTADIR. ANCAK HER EVRAKIN BİR HAZIRLANMA SÜRESİ VARDIR ’DE YAPILAN BİR BAŞVURUNUN ÖĞLEDEN SONRAYA, 17.00’DEN SONRA YAPILAN BAŞVURULARIN ERTESİ GÜNE SARKMASI NORMALDİR. HER TÜRLÜ İSTEK VE TALEBİNİZ İÇİN DİLEKÇEYLE BAŞVURUNUZ. SÖZLÜ OLARAK TALEPTE BULUNMAYINIZ. RESMİ İŞLEMLERİN DİLEKÇE İLE TAKİP EDİLMESİ EN SAĞLIKLI YOLDUR. DİLEKÇE YAZMAYI ÖĞRENİNİZ. SERVİSLERE BAŞVURULARINIZDA KALEM, KAĞIT, SİLGİ GİBİ MALZEMELERİNİZİ YANINIZDA BULUNDURUNUZ.

29 DİĞER ÖNEMLİ KONULAR KİMLİKLERİNİZİ HER ZAMAN YANINIZDA BULUNDURUNUZ. KİMLİĞİNİZİ BAŞKASINA VERMEYİNİZ. ÖZELLİKLE KİMLİĞİNİZİ BAŞKASINA VEREREK YOKLAMA YAPTIRMAYINIZ. BUNUN BİR DİSİPLİN SUÇU OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ. ÖĞRENCİ KİMLİĞİNİZİ KAYBETTİĞİNİZDE EN KISA SÜREDE ÖĞRENCİ İŞLERİNE BAŞVURUNUZ. FAKÜLTEMİZDE ASILAN DUYURULARI TAKİP EDİNİZ. İLAN EDİLEN KONULARDA BİLGİLENDİRİLMİŞ SAYILACAĞINIZDAN, TÜM SORUMLULUK SİZE AİTTİR. GÖRMEDİM, DUYMADIM DEMEK MAZERET SAYILMAMAKTADIR. ÜNİVERSİTEMİZ VE FAKÜLTEMİZ WEB SAYFASINDA SİZİ İLGİLENDİREN PEK ÇOK KONU VE GÜNCEL BİLGİLER YER ALMAKTADIR. DÜZENLİ ARALIKLARLA BUNLARI TAKİP EDİNİZ. ÖZELLİKLE EĞİTİM ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNİ, DİSİPLİN YÖNETMELİĞİNİ OKUYUNUZ. AKADEMİK TAKVİMİ ÖĞRENİNİZ. GENEL DUYURULARI TAKİP EDİNİZ. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZDE BİR DEĞİŞİKLİK OLMASI DURUMUNDA EN KISA SÜREDE ÖĞRENCİ İŞLERİNE BİLGİ VERİN. ÖZELLİKLE ADRES BİLGİLERİ, TELEFON BİLGİLERİ, E-MAİL BİLGİLERİ SİZLERLE SAĞLIKLI İLETİŞİM KURMAMIZ İÇİN GÜNCEL OLMALIDIR.

30 DİĞER ÖNEMLİ KONULAR AKADEMİK KONULARDA DANIŞMANINIZA, İDARİ KONULARDA ÖĞRENCİ İŞLERİNE BAŞVURUNUZ. DANIŞMANINIZI ÖĞRENİN. ZAMAN ZAMAN KENDİSİNİ ZİYARET EDİN. EN SAĞLIKLI VE DOĞRU BİLGİ KAYNAKLARI DANIŞMANLAR VE ÖĞRENCİ İŞLERİDİR. BURALARDAN ALDIĞINIZ BİLGİYİ YETERLİ GÖRMÜYORSANIZ FAKÜLTE SEKRETERLİĞİ, DEKAN YARDIMCILIĞI YA DA DEKANLIĞA BAŞVURABİLİRSİNİZ. ÜNİVERSİTE VE FAKÜLTE İÇİ SPOR VE SOSYAL FAALİYETLERİN ORGANİZASYONU FAKÜLTE SEKRETERLİĞİNCE YAPILMAKTADIR. GEREKTİĞİNDE FAKÜLTE SEKRETERLİĞİ İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ. KİŞİSEL, ÖZEL SORUNLARINIZIN ÇÖZÜMÜNDE FAKÜLTE SEKRETERİ YA DA DEKAN YARDIMCILARI İLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ.

31 İLETİŞİM DEKAN PROF.DR.RECAİ DÖNMEZ 3201
DEKAN YARDIMCISI DOÇ.DR.METİN COŞKUN 3202 DEKAN YARDIMCISI DOÇ.DR.OĞUZ ARSLAN 3203 FAKÜLTE SEKRETERİ DURMUŞ GÖKNAR 3207 BÖLÜM BAŞKAN VE YARDIMCILARI İŞLETME PROF.DR.SEVGİ ÖZTÜRK DOÇ.DR.BANU BAŞAR, DOÇ.DR.MURAT ERTUĞRUL İKTİSAT PROF.DR.NECAT BERBEROĞLU 3221 YARD.DOÇ.DR.HASAN ISLATİNCE MALİYE PROF.DR.RECAİ DÖNMEZ 3223 DOÇ.DR.ERKAN ÜYÜMEZ ÇEKO PROF.DR.ÇİĞDEM KIREL DOÇ.DR.DENİZ KAĞNICIOĞLU, DOÇ.DR. ZERRİN SUNGUR


"ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları