Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İŞBİRLİĞİ VE GÖRÜŞMENİN SONLANDIRILMASI Amaç Bu oturum sonunda katılımcılar, hekim-hasta iletişiminde işbirliği sağlar ve görüşmeyi usulüne uygun şekilde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İŞBİRLİĞİ VE GÖRÜŞMENİN SONLANDIRILMASI Amaç Bu oturum sonunda katılımcılar, hekim-hasta iletişiminde işbirliği sağlar ve görüşmeyi usulüne uygun şekilde."— Sunum transkripti:

1

2 İŞBİRLİĞİ VE GÖRÜŞMENİN SONLANDIRILMASI

3 Amaç Bu oturum sonunda katılımcılar, hekim-hasta iletişiminde işbirliği sağlar ve görüşmeyi usulüne uygun şekilde bitirirler.

4 Öğrenim Kazanımları  Bu oturum sonunda katılımcılar;  Hastaların kendilerine koydukları tanıları öğrenir,  Tanı ve tedavi üzerinde hasta ile fikir birliğine varır,  Tedavide hastanın alışkanlıkları ve yaşam biçimine göre değişiklikler yapar,  Olası yan etkiler ve komplikasyonlar hakkında hastayı bilgilendirir,  Hastanın tedavi planını anladığından emin olur,  Görüşme sonrasındaki adımları hasta ile birlikte gözden geçirir,  Hastayı motive eder,  İyi dileklerle görüşmeyi bitirirler.

5 Hekim- Hasta Görüşmesi  Görüşmeyi başlatma ve sürdürme  Empati kurma  Bilgilendirme  İşbirliği  Tanı koyma  Tedavi etme AÇILIŞ KAPANIŞ İletişim Görevleri Tıbbi Görevleri

6 İşbirliği Sağlama Sorunun çözümü ve tedavi planı için hekimin hastayı işbirliğine davetidir.

7 Hekimin Hastayı İşbirliğine Daveti  Hastanın kendisine tanı koyduğunu farz edin ve hastalığı hakkında ne düşündüğünü sorun:  Anladığım kadarıyla....... konusunda sorun var.  Sorununuzun …………. olduğu sonucuna vardım. Sizin düşündüğünüze uyuyor mu?

8 Hekimin Hastayı İşbirliğine Daveti  Tedavi planı ve öneriler basit olsun,  Kişisel alışkanlıklar ve yaşam tarzına göre değişiklikler yapın,  Hastanın anladığını test edin,  Tedavi planını ve önerileri yazılı olarak verin.

9 Hekimin Hastayı İşbirliğine Daveti  Tedaviyi başarısız kılabilecek engelleri bulun ve ortadan kaldırın  Doz atlamalarına karşı tedbir alın  Hastayı yan etkilere hazırlayın  Hastayı motive edin

10 İşbirliğinin Kazandırdıkları  Motivasyon artar.  Sadakat, uyum artar.  Ortaklık oluşur.  Memnuniyet artar.  Sağlık iyiye gider.

11 Kapanış  Görüşmenin biteceğini bildirin,  Tanı, tedavi ve prognozu özetleyin,  Sonraki adımları gözden geçirin:  Sonraki görüşmeler, randevu,  Testler,  Haberleşme yöntemleri,  Hoşça kalın deyip iyi dileklerde bulunun.

12 Hekim- Hasta Görüşmesi  Görüşmeyi başlatma ve sürdürme  Empati kurma  Bilgilendirme  İşbirliği  Tanı koyma  Tedavi etme AÇILIŞ KAPANIŞ İletişim Görevleri Tıbbi Görevleri

13


"İŞBİRLİĞİ VE GÖRÜŞMENİN SONLANDIRILMASI Amaç Bu oturum sonunda katılımcılar, hekim-hasta iletişiminde işbirliği sağlar ve görüşmeyi usulüne uygun şekilde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları