Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Deutsch lernen Almanca öğrenmek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Deutsch lernen Almanca öğrenmek."— Sunum transkripti:

1 Deutsch lernen Almanca öğrenmek

2 Geduld und Übung. Sabır ve alıştırma
Almanca öğrenmek daha doğrusu yabancı bir dil öğrenmek emek, çaba, zaman ve fedakarlık gerektiren bir durumdur. "Dil öğrenmeye başladım altı ay oldu hala konuşamıyorum." gibi yaklaşımlar yanlıştır. Dil öğrenme süreci sizin günlük çalışma süreniz ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterir. Dil öğreniminde en büyük etken öğrendiklerinizi sıklıkla ve usanmadan tekrar etmenizdir.

3 Deutsch denken Almanca öğrenmek için Almanca düşünmeye de başlamak iyi bir fikirdir. Alman düşünce yapısındaki anahtar kelimeler: 1) Ordnung (düzen, nizam, disiplin benzeri) 2) Pünktlichkeit (dakiklik) 3) Fortschritt (bilimsel ilerleyiş, inovasyon benzeri) 4) Bescheidenheit (alçakgönüllülük, tevazu)

4 Zu viel Deutsch, nervt auch!
1) Sorgfältig/pedantisch (itinalı, dikkatli; yani biraz fazla detaycı ve huzursuz) 2) Sie können doch nicht bescheiden sein.

5 Almanca öğrenirken Siz yeni doğmuş bir bebek gibisiniz
Bebekler kendi dillerini yavaş öğrenirler. Bebekler önce dinlemeyi öğrenirler. Dinleyerek başlarlar. Daha sonra konuşmayı öğrenirler. Duyduklarını tekrar ederler. Ve son olarak okumayı ve yazmayı öğrenirler. Bu da büyük bir sabır gerektirir.

6 Her gün Almanca dinleyin
Almanca yayın yapan medya kanallarını dinleyin. Almanca yayın yapan TV kanallarını izleyin. Almanca filmlere ve videolar izleyin. Bulabildiğiniz Almanca eğitim veren tüm sanal sayfalardan faydalanın.

7 Almanca hikayeler okuyun
Çocuklar için yazılmış basit hikayelerden başlayın. Almanca gazeteleri okuyun

8 Yeni öğrendiğiniz kelimeleri not alın
Bir kelime defteri oluşturun (yeni kelimeler için). Kelimeleri harf sırasına göre yazın(A...B...C...). Her kelime için örnek cümleler kurun. Almanca - Almanca sözlük kullanınız Başlangıçta Almanca-Türkçe bir sözlüğünüz olsun. (Büyük Boy Langenscheidt).

9

10

11

12

13

14


"Deutsch lernen Almanca öğrenmek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları