Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Madde,Cisim,Malzeme, Eşya,Alet. CİSİM: Maddenin şekil almış haline cisim denir.  Demir ve bakır maddedir,bu maddelerden yapılan demir kapı ve bakır tencere.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Madde,Cisim,Malzeme, Eşya,Alet. CİSİM: Maddenin şekil almış haline cisim denir.  Demir ve bakır maddedir,bu maddelerden yapılan demir kapı ve bakır tencere."— Sunum transkripti:

1 Madde,Cisim,Malzeme, Eşya,Alet

2 CİSİM: Maddenin şekil almış haline cisim denir.  Demir ve bakır maddedir,bu maddelerden yapılan demir kapı ve bakır tencere cisimdir.Sadece Odun (Madde) Sandalye (Cisim)

3 EŞYA: Bir işe yaradığı için evde ya da iş yerinde ya da yanımızda taşıdığımız maddelere eşya denir. Cetvel bir eşyadır.

4 MALZEME: Bir maddenin yapımında kullanılan diğer maddelerden her birine malzeme denir. Örneğin; helva yaparken kullanılan un, şeker ve yağ birer malzemedir.

5 ALET: Cisimlere şekil vermek veya onlar üzerinde bir iş yapmak için kullanılan maddelere alet denir.

6 ÖNEMLİ NOT: Bazı maddeler aynı zamanda cisim,malzeme,eşya veya alet olabilir. Örneğin tahta cetvel madde olduğu gibi tahtanın şekil almış hali olduğu için cisim,bir işe yaradığı için de eşyadır.


"Madde,Cisim,Malzeme, Eşya,Alet. CİSİM: Maddenin şekil almış haline cisim denir.  Demir ve bakır maddedir,bu maddelerden yapılan demir kapı ve bakır tencere." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları