Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Web 2.0 Araçlarının Tanıtımı ÖZGE AKMAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF 1. ÖĞRETİM 20110904039.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Web 2.0 Araçlarının Tanıtımı ÖZGE AKMAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF 1. ÖĞRETİM 20110904039."— Sunum transkripti:

1 Web 2.0 Araçlarının Tanıtımı ÖZGE AKMAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF 1. ÖĞRETİM 20110904039

2 İçerik: Bu sunumda web 2.0 araçları ve eğitimde kullanılma yolları, bu yolların kazandırdıkları anlatılacaktır.

3 Web 2.0 araçları Facebook Gmail Youtube Blogger Skype

4 Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Bu kurallar arasında başlıcası şudur: Ağ etkilerini daha çok insanın kullanabilmesi için programlar kurmak.bilgisayar

5 Eğitimde Web 2.0 Teknoloji ile beraber değişimin çok hızlı olduğu dünyamızda; 21.yüzyılın modern eğitim modellerinde kullanılabilecek araçların başında Web 2.0 uygulamaları olabileceği üzerine 1 API: Application Programming InterfaceYazılım Programlama Arayüzü, bir yazılımın başka bir yazılımın fonksiyonlarını kullanabilmesi için yaratılmış bir tanım bütünüdür.

6 Öğrencilerin internet kullanımları incelendiğinde bloglar, podcast’ler, vikiler, Facebook ve MySpace gibi sosyal ağ siteleri, sanal dünyalar, video ve fotoğraf paylaşım siteleri gibi Web 2.0 teknolojilerini yoğun bir şekilde kullandıkları görülmektedir. İnternetin kullanımı öğrencilerin sosyal yaşamları kadar akademik hayatlarına da önemli katkılar sağlamaktadır.

7 Facebook Facebook insanların eski arkadaşları ve birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan bir sosyal ağ web sitesidir. 4 şubat 2004 tarihinde harvard üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberk tarafından kuruldu. 2007 temmuz ayı itibariylede ; 34 milyon kullanıcısıyla Dünya'nın en büyük üniversite tabanlı kullanıcılarına sahip oldu.

8 Gmail Gmail aşağıdakileri sunan arama-tabanlı bir web posta hizmetidir. - Mesajların ve alakalı cevapların otomatik olarak "ileti dizilerine"düzenlenmesi; Daha Önce aldığınız mailler ve onların adresleri otomatik kayıt edilir. Yeni posta yazmak istediğinizde gönderilecek adresin baş harfini girmenizle birlikte mail adresleri listelenir ve adreslerden birini seçerek işinizi kolaylaştırır.

9 Youtube YouTube platformunda kullanıcılar var olan video klipleri izleyebilmekte ayrıca istenildiğinde kendi video klibini YouTube'a ekleyebilmektedir. Bu platformda yer alan kullanıcının geliştirdiği içerikler, kişisel amatör klipler, video klipler film, TV programları parçacıkları ve müzik videoları'ndan oluşmaktadır.

10 Blogger Blogger, ücretsiz olarak blog sahibi olmanızı sağlayan servislerden birisidir. Google’ın sahip olduğu bir hizmet olan Blogger’a kayıt olduğunuzda.blogspot.com uzantılı bir blogunuz olur. Biz kayıt olduk ve degnekcom.blogspot.com adlı bir blog aldık. Siz de istediğiniz bir adı, eğer daha önceden alınmamışsa, blog olarak alabilirsiniz.

11 Skype Skype, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiyi Skype üzerinden ücretsiz aramanıza imkan tanıyan küçük bir yazılımdır. Eğer siz ve arkadaşlarınız, aileniz ya da iş bağlantılarınız web kamerası kullanıyorsa, ücretsiz görüntülü görüşme de yapabilirsiniz. Hatta sabit hatları ve cep telefonlarını dakikası gerçekten ucuz ücretlerle arayabilirsiniz.

12 Kaynakça http://forumalemi.yetkinforum.org/ http://grafexa.blogspot.com/ http://manyax.blogspot.com/


"Web 2.0 Araçlarının Tanıtımı ÖZGE AKMAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF 1. ÖĞRETİM 20110904039." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları