Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TUĞBA ŞAHAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF ÖRGÜN ÖĞRETİM 20110904041.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TUĞBA ŞAHAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF ÖRGÜN ÖĞRETİM 20110904041."— Sunum transkripti:

1 TUĞBA ŞAHAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF ÖRGÜN ÖĞRETİM 20110904041

2 Bu slayt web 2.0 hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu sunudan sonra şu gibi sorular cevabını bulacaktır. Web 2.0 Nedir? Web 2.0 eğitimde nasıl ve neden kullanılır? Web 2.0 eğitim araçları nelerdir?

3  Facebook Facebook  Gmail Gmail  Youtube Youtube  Twitter Twitter  Wikipedia Wikipedia

4 Web 2.0'ın kısmen tanımı şöyledir: "Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Eğitimde web 2.0 kullanımı ise, web 2.0’ı destekleyen siteler yoluyla eğitim-öğretim sürecinin gerçekleşmesidir.

5  Öğrencilerin internet kullanımları incelendiğinde bloglar, podcast’ler, vikiler, Facebook ve MySpace gibi sosyal ağ siteleri, sanal dünyalar, video ve fotoğraf paylaşım siteleri gibi Web 2.0 teknolojilerini yoğun bir şekilde kullandıkları görülmektedir.

6  Facebook insanların eski arkadaşları ve birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan bir sosyal ağ web sitesidir. 4 şubat 2004 tarihinde harvard üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberk tarafından kuruldu. Facebook ismini "paper facebooks"'dan alır

7 Hiçbir zaman maillerinizi silmek zorunda kalmayacaksınız. - Yenilikçi Google teknolojisi ile güçlü spam engelleme; Gelen mailler içinde spam olanları anında ayıklar. - Büyük, can sıkıcı reklamlar yerine, sadece mesajlarınızın içeriği ile alakalı sayfa önerileri ve küçük metin reklamlar; Hiçbir hizmet bu kadar kaliteli olarak ücretsiz verilemezdi.

8  Youtube platformunda kullanıcılar var olan video klipleri izleyebilmekte ayrıca istenildiğinde kendi video klibini Youtube'a ekleyebilmektedir. Kullanıcılar tarafından Youtube'a günlük yaklaşık 65.000 adet yeni video klip eklenmekte ve 100 milyona yakın video klip izlenmektedir.

9  Twitter, 140 karakterlik kısa mesajlar yazabileceğiniz bir bilgi ağıdır.Bu mesajlar çoğunlukla halka açıktır. Mesajlara tweet ismi verilir ve kişisel güncellemelerinizden, ne yaptığınıza, kısa yararlı bilgilerden, sorularınıza kadar çeşitlilik gösterir.Dilediğiniz sakinlerin ne yazdıklarını, twitter hesaplarına abone olup takip edebilirsiniz.

10 Vikipedi projesinin, 2003'te hayata geçen Türkçe koludur. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Gruplar wiki sayesinde kolayca geniş dokümantasyon hazırlayabilir.Kolay kullanımıyla eğitimde ve bilgi paylaşımında kullanılabilir.

11 http://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Hakk%C4 %B1nda http://medyasyon.wordpress.com/2009/12/13 /twitter-kullanim-kilavuzu-twitter-nedir/ http://musayilmaz.com/2008/10/26/youtube- ne-ise-yarar/


"TUĞBA ŞAHAN TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ 2. SINIF ÖRGÜN ÖĞRETİM 20110904041." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları