Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

o Doğada kendi haline bulunan maddelere doğal madde denir. o Taş, toprak, ipek, deri, meyve, sebze… doğal olarak bulunan maddelerdir. o Ürün elde etmek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "o Doğada kendi haline bulunan maddelere doğal madde denir. o Taş, toprak, ipek, deri, meyve, sebze… doğal olarak bulunan maddelerdir. o Ürün elde etmek."— Sunum transkripti:

1

2 o Doğada kendi haline bulunan maddelere doğal madde denir. o Taş, toprak, ipek, deri, meyve, sebze… doğal olarak bulunan maddelerdir. o Ürün elde etmek için kullanılan maddelere ham madde denir. o Ham maddenin işlenmesiyle elde edilen ürüne işlenmiş madde denir.

3 o Doğal maddeler çeşitli nedenlerden dolayı tükendiğini görüyoruz. Bilinçsiz avlanma sonucunda hayvanlar, bilinçsiz ağaç kesimi ile ormanlar yok oluyor. o Bu nedenle doğal maddelerin yerini yapay maddeler alıyor. naylon, plastik, teflon, vinleks gibi maddeler yapay ham maddelerdir.

4 o Taş, toprak, odun, sebze, meyve ve tahıl doğada bulunan maddelerden bazılarıdır. Doğal madde olarak adlandırılan bu maddeler çeşitli ürünler elde edilirken ham madde olarak kullanılır. o İnsanlar çeşitli yöntemler kullanarak ham maddeleri işlenmiş maddelere dönüştürürler.


"o Doğada kendi haline bulunan maddelere doğal madde denir. o Taş, toprak, ipek, deri, meyve, sebze… doğal olarak bulunan maddelerdir. o Ürün elde etmek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları