Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Değişime hazır mısınız? Ergenlik döneminde fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimler yaşarsınız. Ergenlik döneminin ilk yıllarında bedeninizdeki hızlı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Değişime hazır mısınız? Ergenlik döneminde fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimler yaşarsınız. Ergenlik döneminin ilk yıllarında bedeninizdeki hızlı."— Sunum transkripti:

1

2 Değişime hazır mısınız?

3 Ergenlik döneminde fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimler yaşarsınız. Ergenlik döneminin ilk yıllarında bedeninizdeki hızlı gelişmelere alışmanız zaman alabilir.

4 Büyüme ve gelişmedeki farklılıklar her çocuğu ve genci ‘biricik’ yapar. Erken ya da geç büyüme, az ya da çok gelişkin olma sizleri ‘iyi’ ya da ‘kötü’ yapmaz sadece farklı kılar.

5 Kendinizde ve arkadaşlarınızdaki değişiklikleri merak edebilirsiniz.

6  Boyunuz ve kilonuz artmaya başlayacak.  Büyüme ve gelişmenin çok hızlı olduğu ergenlik döneminde beslenmeye elden geldiğince dikkat etmek, spor yapmak ve gerektiği kadar da dinlenmek ; değişimi ve gelişimi olumlu yönde etkileyecek ve kolaylaştıracaktır.

7 Uyumlu ve güzel bir ergenlik için;  değişimleri kabul edin ve olağan karşılayın,  arkadaşlarınızın her yaptığı söylediği doğru olmayabilir,  anne babanın ne kadar değerli olduğunu unutmayın.

8 Bundan sonra her ders için ilgili branş öğretmenleri derslerinize girecek.

9

10 HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ PAZARTESİSALIÇARŞAMBAPERŞEMBECUMA 1-2-3-4. SINIF 6 DERS 5-6-7-8. SINIF 7 DERS Ders saatleri ilkokulda 6 saat ortaokulda 7 saat olarak işlenmektedir.

11 DERS ADI Haftalık Ders Saati Türkçe6 Matematik5 Fen Bilimleri4 Sosyal Bilgiler3 Yabancı Dil3 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi2 Görsel Sanatlar1 Müzik1 Beden Eğitimi ve Spor2 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım2 Seçmeli Ders 12 Seçmeli Ders 22 Seçmeli Ders 32 Toplam35 5. Sınıfta Dersler

12 İmam Hatip Ortaokulu  Normal ortaokul müfredatına ek olarak dini ve ahlaki eğitim veren okullardır.  Diğer ortaokullardaki derslerle birlikte Kuran’ı Kerim, Arapça, Hz. Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri verilmektedir.  Haftada 36 ders saati vardır.  İmam Hatip Liselerine ya da diğer liselere geçiş mevcuttur.

13 İmam Hatip Ortaokulundaki Dersler DERS ADI Haftalık Ders Saati Türkçe6 Matematik5 Fen Bilimleri4 Sosyal Bilgiler3 Yabancı Dil3 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi1 Görsel Sanatlar1 Müzik1 Beden Eğitimi ve Spor1 Bilişim Teknolojileri ve Yazılım2 Kur'an-ı Kerim2 Arapça2 Hz. Muhammed'in Hayatı2 Temel Dini Bilgiler1 Seçmeli Ders2 Toplam36

14 Liseye Geçiş Liseye geçişte kullanacağınız Ortaöğretim Yerleştirme Puanı için bazı ortak sınavlara girmeniz gerekecek.

15 8. sınıfta;  Türkçe  Matematik  Fen Bilimleri  Sosyal Bilgiler (8. Sınıfta T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük)  Yabancı Dil  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin her dönem bir sınavı Türkiye genelinde ortak olarak gerçekleştirilecek.

16 Kur’an-ı Kerim Hz. Muhammed’in Hayatı Temel Dini Bilgiler Okuma Becerileri Yazarlık ve Yazma Becerileri Bilim Uygulamaları Matematik Uygulamaları Spor ve Fiziki Etkinlikler Drama Zeka Oyunları Halk Kültürü Hukuk ve Adalet

17 SEÇMELİ DERSLER

18 Kur’an-ı Kerim Sunumda yer alan «Seçmeli Dersler Videoları’na» http://www.eba.gov.tr/secmeliders adresinden ulaşabilirsiniz! http://www.eba.gov.tr/secmeliders

19

20 Hz. Muhammed ’in Hayatı

21

22 Temel Dini Bilgiler

23

24 Okuma Becerileri

25

26 Yazarlık ve Yazma Becerileri

27

28 Bilim Uygulamaları

29

30 Matematik Uygulamaları

31

32 Spor ve Fiziki Etkinlikler

33

34 Drama

35

36 Zeka Oyunları

37

38 Halk Kültürü

39

40 Hukuk ve Adalet

41

42


"Değişime hazır mısınız? Ergenlik döneminde fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimler yaşarsınız. Ergenlik döneminin ilk yıllarında bedeninizdeki hızlı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları