Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BUNLARI B İ L İ YOR MUYDUNUZ ? İnsanlar öğrendiklerinin yüzde 75’ini bir haftada, yüzde 66’sını bir günde, yüzde 54’ünü de bir saat içerisinde unutuyor!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BUNLARI B İ L İ YOR MUYDUNUZ ? İnsanlar öğrendiklerinin yüzde 75’ini bir haftada, yüzde 66’sını bir günde, yüzde 54’ünü de bir saat içerisinde unutuyor!"— Sunum transkripti:

1

2 BUNLARI B İ L İ YOR MUYDUNUZ ? İnsanlar öğrendiklerinin yüzde 75’ini bir haftada, yüzde 66’sını bir günde, yüzde 54’ünü de bir saat içerisinde unutuyor!

3 Unutmayı önlemenin yolu yapılanları tekrar etmekten geçiyor.

4 UZMANLAR DİYOR Kİ! “Televizyon veya bilgisayar başında geçirilen boş zaman, dinlenmekten çok yorgunluğa neden olur.Birçok öğrenci bu fırsatı (tatili), kitap ve defter kapağı açmadan, okullar açılana kadar televizyon seyrederek, geceleri geç saatlerde yatarak ya da odasına kapanıp bilgisayar başında saatlerini harcayarak değerlendirme eğilimindedir.

5 PEKİ BUNDA NE VAR DİYECEKSİNİZ?!

6 Bu düzene alışık olmayan fizyolojik yapı önceleri zorlanır,

7 “ Daha sonrasında da yavaş yavaş tembellik ortaya çıkar.”

8 “Tatil boyunca tembelliğe alışan bünye okul açıldığında eski düzenine dönebilmek için zorlanacağı gibi uzun bir süre kendini toparlayamaz.”

9 « Bunun sonucunda iyi bir başlangıç yapmak amacıyla verilen tatil tam tersi bir durumla sonuçlanır.”

10

11

12

13 Her öğrencinin kendi durumuna göre bir çalışma stratejisi belirlemesi gerekiyor. Kısa ve uzun vadeli hedefler, öğrencilerin çalışma isteklerini kamçılar.

14 ANCAK! hayali ve gerçekleşmesi imkansız hedefler belli bir süre sonra öğrencinin ümidinin kırılmasına ve çalışma isteğinin azalmasına neden olabilir.

15 Bu dönem içinde uygulanabilecek 4 temel stratejiden söz edilebilir: Konu tekrarı yapmak,

16 Eksik kalan konuları tamamlamak

17 Yeni konulara çalışmak

18 Bol bol Kitap Okumak

19 Bunları yaptınız mı? Cevabınız “evet” ise,

20 O halde, Katılmanızda Yarar Var! İlgi çekici, Bilim, Teknik, Sanat, Spor, Kültür aktivitelerine Sizin Hakkınız! Eğitim kamplarına Yaz okullarına Hoşa giden aktivitelere katılmak

21

22

23

24 TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜMİDİYLE HAYIRLI TAT İ LLER D İ LER İ Z


"BUNLARI B İ L İ YOR MUYDUNUZ ? İnsanlar öğrendiklerinin yüzde 75’ini bir haftada, yüzde 66’sını bir günde, yüzde 54’ünü de bir saat içerisinde unutuyor!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları