Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HOBİLERİMİZ VE BİZ KAZANıM: HOBILERIN INSAN HAYATıNDAKI ÖNEMINI BELIRTIR. 11. SıNıF 26 NOLU KAZANıM ETKINLIĞI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HOBİLERİMİZ VE BİZ KAZANıM: HOBILERIN INSAN HAYATıNDAKI ÖNEMINI BELIRTIR. 11. SıNıF 26 NOLU KAZANıM ETKINLIĞI."— Sunum transkripti:

1 HOBİLERİMİZ VE BİZ KAZANıM: HOBILERIN INSAN HAYATıNDAKI ÖNEMINI BELIRTIR. 11. SıNıF 26 NOLU KAZANıM ETKINLIĞI

2 “ Sizce hobi nedir ?”

3 Hobi veya uğraşı, kişinin mesleği dışında boş zamanlarında yaptığı dinlenme, eğlenme amaçlı ve özel ilgi alanına giren işlerdir.

4 BAZI HOBİ ALANLARI  Tarih  Tamirat işleri ile ilgilenmek  Sergilere gitmek  Spor  Maket uçak, araba, vs. yapmak  Hikâye yazmak  Dans, Müzik  Amatör antrenörlük yapmak  Resim yapmak  Dikiş dikmek  Bilimsel dergiler okumak  Bulmaca çözmek  Tiyatro  Evcil hayvan yetiştirmek  Şiir yazmak  Sinema  Zekâ oyunları oynamak  Dil öğrenmek  Arkeoloji  Bilgisayarla uğraşmak  Seyahat etmek  Avlanmak  Bilgisayar oyunu oynamak  Bahçe düzenlemek  Kitap okumak  Dağcılık ve kampçılık  Koleksiyon yapmak  Ahşap işleri  Konserlere gitmek  Fotoğrafçılık  Müze gezmek  Enstrüman çalmak  Bitki yetiştirmek

5 Soruları birlikte cevaplayalım…  Hobiler edinmek ve geliştirmek neden önemlidir?  Hobiler edinmenin yararları nedir?  Yaşamını iş ve günlük rutin yaşam koşturmaları dışında hoşa giden, mutluluk veren hiçbir şeyle uğraşmadan geçiren bir insanın yaşamı nasıl olur?  Farklı hobiler edinme yolları neler olabilir?  Hobilerle meslekler arasında nasıl bir ilişki vardır?

6  Hobilerle yaşam boyu uğraşmanın insanın mutluluğuna ve daha anlamlı bir hayat sürmesini nasıl etkiler.  Çevrenizde ya da ailenizde hobileri olan tanıdıklarınız var mı ? Ne yapıyorlar?  Sizce hobilerin onların hayatlarına kattığı zenginlik nedir?

7 Teşekkürler…


"HOBİLERİMİZ VE BİZ KAZANıM: HOBILERIN INSAN HAYATıNDAKI ÖNEMINI BELIRTIR. 11. SıNıF 26 NOLU KAZANıM ETKINLIĞI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları