Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİT KULLANIM ALANLARI 1 SağlıkEğitim Uçak ve Uzay Sanayi Üretim Sanayi İletişim Sahne Sanatları Sinema, Tiyatro Günlük YaşamMühendislik Ticaret & Bankacılık.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİT KULLANIM ALANLARI 1 SağlıkEğitim Uçak ve Uzay Sanayi Üretim Sanayi İletişim Sahne Sanatları Sinema, Tiyatro Günlük YaşamMühendislik Ticaret & Bankacılık."— Sunum transkripti:

1 BİT KULLANIM ALANLARI 1 SağlıkEğitim Uçak ve Uzay Sanayi Üretim Sanayi İletişim Sahne Sanatları Sinema, Tiyatro Günlük YaşamMühendislik Ticaret & Bankacılık

2 SAĞLIK ALANINDA Hasta kayıt işlemlerinde Bilgisayarlı Tomografi Muayene olmak için sabah erkenden sırada bekleyip fiş alma derdi bitmektedir. Bilgisayar ortamında ya da telefonla kolaylıkla muayene için randevu alınabilmektedir. Tüm hasta bilgileri sadece Tc kimlik numara ile edinilebilmektedir.

3 EĞİTİM ALANINDA Eğitim Yazılımları Uzaktan Eğitim Kitaplar dolusu bilgi bellekler ve disklerle küçücük alana taşınabilmektedir. Bu sayede ortamdan bağımsız eğitim anlayışı gelişecektir ve online eğitim kurumları artacaktır. Artık yavaş yavaş uzaktan eğitimin önü açılacaktır. Hatta online sınavlar bile düzenlenebilecektir.

4 İLETİŞİM ALANINDA Video Konferans Elektronik Posta Görüntülü Konuşma

5 BANKACILIK ALANINDA POS Cihazı Artık bankalardaki neredeyse tüm bilgiler bilgisayarlara tutulmakta ve işlemler online olarak gerçekleşebilmektedir. Dünyanın çok uzak yerinden yatırılan para kısa sürede elimizde olmaktadır. Bankamatikler ile istediğimiz saatle para çekebilmekte, banka kartları ile para taşıma derdi olmadan her yerden alışveriş yapabilmekteyiz.

6 HAVACILIK ALANINDA Uçak Simulatörü

7 MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK ALANINDA Üretim Bilgisayar Destekli Tasarım

8 GAZETECİLİK ALANINDA Gazeteler ve dergiler yavaş yavaş yerini online gazetelere bırakmıştır. Dergiler tamamen online ortama taşınmış ve basılı yayınlarını durdurmuşlardır. Ayrıca online gazetecilik sayesinde haberlere bir gün sonra değil anında ulaşabilmekteyiz.

9 ALIŞVERİŞ ALANINDA Online alışveriş siteleri ile yüzlerce km uzaklıkta merkezi bulunan ya da ülkemizde bulunmayan bir ürüne dahi kolaylıkla ulaşabiliyoruz.

10 DEĞERLENDİRME BİT BAŞKA ANGİ ALANLARDA KULANILIYOR ?


"BİT KULLANIM ALANLARI 1 SağlıkEğitim Uçak ve Uzay Sanayi Üretim Sanayi İletişim Sahne Sanatları Sinema, Tiyatro Günlük YaşamMühendislik Ticaret & Bankacılık." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları