Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÜCRETS İ Z WEB S İ TES İ YAYINLAMA ONUR A Ğ IRMAN WEB PROGRAMLAMA DERSİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÜCRETS İ Z WEB S İ TES İ YAYINLAMA ONUR A Ğ IRMAN WEB PROGRAMLAMA DERSİ."— Sunum transkripti:

1 ÜCRETS İ Z WEB S İ TES İ YAYINLAMA ONUR A Ğ IRMAN WEB PROGRAMLAMA DERSİ

2 www.freewebhostingarea.com Yukarıdaki web sitesine giriniz.A ş a ğ ıdaki görüntü gelecektir.

3 Site domaini oluşturma 1. Sitenizin adının ne olaca ğ ına karar verin. 2. Site adresi ücretsiz olaca ğ ından bir reklam uzantısı seçin.(Ben xp3.biz seçtim) 3. Son olarak PROCEED diyoruz.

4 Hesap Bilgilerini Oluşturma 1. Size ait mail adresinizi giriniz. 2. Site yönetimi için kullanaca ğ ınız ş ifreyi giriniz ( 2 kere ) 3. Lisans sözlemesi tikini i ş aretleyiniz. 4. Güvenlik sayılarınız do ğ ru bir ş ekilde girdikten sonra CREATE e basınız..

5 Web sitesi ÖNEMLİ BİLGİLERİ (Saklayınız) 1. Web sitenizin adresidir. 2. Web sitesinin CPANEL arayüzü linki ve giri ş bilgileri 3. Filezilla (FTP) programı server,kullanıcı adı ve ş ifresi bilgileri

6 Web sitesi ÖNEMLİ BİLGİLERİ (Saklayınız)

7 Web sitemizi oluşturduktan sonra dosyalarımızı servera gönderelim. 1. Filezilla programını Google dan yada Okulumuzun sitesinden indirelim. ( İş letim sisteminize uygun olanı indirin. 32 bit,64 bit )

8 Web sitemizi oluşturduktan sonra dosyalarımızı servera gönderelim. 1. Filezilla programını Google dan yada Okulumuzun sitesinden indirelim. ( İş letim sisteminize uygun olanı indirin. 32 bit,64 bit )

9 Filezilla programını Google dan yada Okulumuzun sitesinden indirelim.(İşletim sisteminize uygun olanı indirin.32 bit,64 bit )

10 İşletim sistemizin ne olduğunu öğrenmek için… 1. Bilgisayarım simgesini sa ğ tıklayıp ÖZELL İ KLER i tıkladıktan sonra….

11 İşletim sisteminin türünü öğrendikten sonra… Size uygun olan Filezilla programını indiriyoruz…

12 Filezilla programı indikten sonra… Dosyalarımızı bilgisayarımızda bir yere çıkartıyoruz. Dizine çıkart diyoruz…(winzip yada winrar programları kurulu olmalıdır)

13 Dosyaları dizine çıkarttıktan sonra programı kurmaya başlıyoruz… Filezilla dosyası çift tıklanarak programı yüklemeye ba ş lıyoruz. İ LER İ – İ LER İ diyerek programı kuruyoruz.

14 Program kurulduktan sonra Filezilla programını açıyoruz 1. Bize daha önce verilen SERVER ismini buraya yazıyoruz(örn: 6hbilisim.xp3.biz) 2. Bize daha önce verilen USERNAME ismini buraya yazıyoruz(örn: 6hbilisim.xp3.biz) 3. Siteyi olu ş tururken girdi ğ imiz ş ifreyi buraya yazıyoruz. 4. HIZLI BA Ğ LANIN dedikten sonra Klasörler listelendi uyarısını görene kadar bekliyoruz…

15 Filezilla Programı

16 Filezilla programı 1 numaralı alan SERVER kısmı.Dosyalarımız buraya kopyalayaca ğ ız. 2.numaralı alan bizim kendi bilgisayarımızın içidir. Hazırlamı ş oldu ğ umuz HTML dosyalarını buradan alaca ğ ız.

17 Serverdaki yüklü dosyaları silip kendi HTML sayfalarını yüklemek Server kısmındaki tüm dosyaları silin. Bilgisayarınızdaki HTML dosyalarını sa ğ tarafa do ğ ru sürükleyip bırakın. Dosyalarınız server ortamına atılması bittikten sonra Klasörler Listelendi uyarısı verilecektir.

18 Aydı dosyayı tekrar servera atarsak! Daha önce gönderdi ğ imiz bir dosyayı yeniden servera göndermek isterseniz üzerine yazma uyarı verecektir. ÜZER İ NE YAZILSIN  TAMAM diyoruz..

19

20 CPANEL İŞLEMLERİ Web sitemize veritabanı, yeni kullanıcılar eklemek için yada bazı ayarlamalar yapmak için kullanılır. (Orta seviye web tasarımcılar içindir ) Size daha önce verilen linki tıklayın. Kullanıcı adı ve ş ifre ekranına size verilen bilgileri girin.

21 CPANEL İŞLEMLERİ

22

23 CPANEL ARAYÜZ GÖRÜNTÜSÜ

24 WEB SİTESİ OLUŞTURMA Bu sistem ücretsiz oldu ğ undan 1 yıl boyunca kullanılabilir. 1 yıl sonra dosyalarınız silinir ve siteniz yayından kalkar. Sorunlarınız için Bili ş im teknolojileri ö ğ retmeni Onur A ğ ırman’a danı ş ınız. Sitenizi olu ş turup tamamladıktan sonra onuragirman@yahoo.com mail adresine sitenizin linkini gönderiniz. onuragirman@yahoo.com


"ÜCRETS İ Z WEB S İ TES İ YAYINLAMA ONUR A Ğ IRMAN WEB PROGRAMLAMA DERSİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları