Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KUZEYDOĞU ANADOLU FAY ZONU. KD-GB uzanımlı ve Sol yanal atımlı 350 km uzunluğunda Kuzeyden-güneye doğru 3 fay zonundan oluşur Kelkit Dumlu-Çobandede.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KUZEYDOĞU ANADOLU FAY ZONU. KD-GB uzanımlı ve Sol yanal atımlı 350 km uzunluğunda Kuzeyden-güneye doğru 3 fay zonundan oluşur Kelkit Dumlu-Çobandede."— Sunum transkripti:

1 KUZEYDOĞU ANADOLU FAY ZONU

2

3 KD-GB uzanımlı ve Sol yanal atımlı 350 km uzunluğunda Kuzeyden-güneye doğru 3 fay zonundan oluşur Kelkit Dumlu-Çobandede Kağızman

4 Atım miktarı –GPS verilerine göre 8 mm/yıl –Jeolojik verilere göre 1.8-2.5 mm/yıl. KUZEYDOĞU ANADOLU FAY ZONU

5  Kuzeydoğu Anadolu Fay Zonu, Doğu Anadolu’daki en önemli yapıdır. Erzurum’dan Kafkaslar’a doğru kuzeydoğu yönünde yaklaşık 350 km. boyunda uzanmaktadır.  Jeolojik gözlemlere göre yılda 18-25 mm.,  GPS ölçümlerine göre yılda 8 mm.,  jeofizik verilere göre yılda 0,9 mm.,  kinematik verilere göre ise yılda 6 mm. hareket etmektedir. Doğu Anadolu’da, tüm bu yapıların ifade ettiği kuzey-güney yönlü kısalmanın oranı senede 10 mm. olarak belirtilmektedir.


"KUZEYDOĞU ANADOLU FAY ZONU. KD-GB uzanımlı ve Sol yanal atımlı 350 km uzunluğunda Kuzeyden-güneye doğru 3 fay zonundan oluşur Kelkit Dumlu-Çobandede." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları