Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

VİDEO-KLİP HAZIRLAMA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "VİDEO-KLİP HAZIRLAMA."— Sunum transkripti:

1 VİDEO-KLİP HAZIRLAMA

2 NASIL HAZIRLAYACAĞIZ?

3 NASIL HAZIRLANIR? İngilizce bir şarkı seçeceğiz.
Şarkının sözlerini(lyrics) bulacağız. Şarkının temasını belirleyeceğiz. Resimlerin içeriğini ve sayısı sıralı bir şekilde belirleyeceğiz. Resimleri MS Paint kullanarak çizeceğiz. Movie maker kullanarak şarkı müziğini ve resimleri birleştireceğiz.

4 BİRLİKTE HAZIRLAYALIM

5 ŞARKIYI DİNLEYELİM

6 ŞEÇTİĞİMİZ ŞARKI: Ben Bir Elma Kurduyum

7 ŞARKININ SÖZLERİ(LYRICS)
Ben bir elma kurduyum  Kıvrıla kıvrıla gezerim  Nerde bir elma görsem Dayanamaz süzerim Kırt kırt nani nom  Kırt kırt nani nom Dalda duran elmayım  Olgunlaştım sanmayın İçime yaramaz kurt düştü Kuşlar basıma üşüştü  Kırt kırt nani nom Kırt kırt nani nom Elmanın kalbindeyim Çok tatlı bir yerdeyim  Mutluyum sevinçliyim  Haydi gelin dans edelim Kırt kırt kırt kırt nana nini nom 

8 ŞARKININ TEMASI Elma ve elma kurdundan bahsediliyor. Elma kurdu, elma gördüğünde dayanamadığından ve elmayı yediğinde mutlu olduğundan, elma ise kurdun içine girmesinden hoşlanmadığını anlatır.

9 RESİMLER Resim 1: Şarkının Adı Resim 2: Elma kurdu ve şarkının 1. dizesi Resim 3: Elmanın içene girmiş kurt ve şarkı sözü Resim 4: Elma kurdu+ şarkı sözü(nakarat) Resim 5: Elma ağacı +şarkı sözü

10 RESİMLER Resim 6: Elma ağacı +kuşlar+elma kurdu+şarkı sözü
Resim 7: Elma kurdu+ şarkı sözü(nakarat) Resim 8: Elma içinde kurt+şarkı sözü Resim 9: Elma kurdu+ şarkı sözü Resim 10: Elma kurdu+ şarkı sözü(nakarat)

11

12

13 NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİM?
İngilizce bir şarkı seçelim. (3 Dk) Şarkının sözlerini(lyrics) bulalım. Şarkının temasını belirleyelim. Resimlerin içeriğini ve sayısı sıralı bir şekilde belirleyelim. Not: 7-10 adet farklı resim kullanalım.


"VİDEO-KLİP HAZIRLAMA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları