Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

V İ DEO-KL İ P HAZIRLAMA. NASIL HAZIRLAYACA Ğ IZ ?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "V İ DEO-KL İ P HAZIRLAMA. NASIL HAZIRLAYACA Ğ IZ ?"— Sunum transkripti:

1 V İ DEO-KL İ P HAZIRLAMA

2 NASIL HAZIRLAYACA Ğ IZ ?

3 NASIL HAZIRLANIR? 1) İngilizce bir şarkı seçeceğiz. 2) Şarkının sözlerini(lyrics) bulacağız. 3) Şarkının temasını belirleyeceğiz. 4) Resimlerin içeriğini ve sayısı sıralı bir şekilde belirleyeceğiz. 5) Resimleri MS Paint kullanarak çizeceğiz. 6) Movie maker kullanarak şarkı müziğini ve resimleri birleştireceğiz.

4 BİRLİKTE HAZIRLAYALIM

5 ŞARKIYI D İ NLEYEL İ M

6 ŞEÇTİĞİMİZ ŞARKI: ŞEÇTİĞİMİZ ŞARKI: Ben Bir Elma Kurduyum

7 ŞARKININ SÖZLER İ (LYRICS) Ben bir elma kurduyum Kıvrıla kıvrıla gezerim Nerde bir elma görsem Dayanamaz süzerim Kırt kırt nani nom Kırt kırt nani nom Dalda duran elmayım Olgunlaştım sanmayın İ çime yaramaz kurt düştü Kuşlar basıma üşüştü Kırt kırt nani nom Kırt kırt nani nom Elmanın kalbindeyim Çok tatlı bir yerdeyim Mutluyum sevinçliyim Haydi gelin dans edelim Kırt kırt kırt kırt nana nini nom

8 ŞARKININ TEMASI Elma ve elma kurdundan bahsediliyor. Elma kurdu, elma gördü ğ ünde dayanamadı ğ ından ve elmayı yedi ğ inde mutlu oldu ğ undan, elma ise kurdun içine girmesinden hoşlanmadı ğ ını anlatır.

9 RES İ MLER Resim 1 : Şarkının Adı Resim 2: Elma kurdu ve şarkının 1. dizesi Resim 3: Elmanın içene girmiş kurt ve şarkı sözü Resim 4: Elma kurdu+ şarkı sözü(nakarat) Resim 5: Elma a ğ acı +şarkı sözü

10 RES İ MLER Resim 6: Elma a ğ acı +kuşlar+elma kurdu+şarkı sözü Resim 7: Elma kurdu+ şarkı sözü(nakarat) Resim 8: Elma içinde kurt+şarkı sözü Resim 9: Elma kurdu+ şarkı sözü Resim 10: Elma kurdu+ şarkı sözü(nakarat)

11

12

13 NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİM ? 1) İngilizce bir şarkı seçelim. (3 Dk) 2) Şarkının sözlerini(lyrics) bulalım. 3) Şarkının temasını belirleyelim. 4) Resimlerin içeriğini ve sayısı sıralı bir şekilde belirleyelim. Not: 7-10 adet farklı resim kullanalım.


"V İ DEO-KL İ P HAZIRLAMA. NASIL HAZIRLAYACA Ğ IZ ?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları