Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Burada Herkes Öğretmen Bu teknik; Öğrencilerin ve öğretmenlerin bir konu hakkında beraberce kafa yorarak sonuçlar çıkarmaları veya daha özet bir ifade.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Burada Herkes Öğretmen Bu teknik; Öğrencilerin ve öğretmenlerin bir konu hakkında beraberce kafa yorarak sonuçlar çıkarmaları veya daha özet bir ifade."— Sunum transkripti:

1

2 Burada Herkes Öğretmen Bu teknik; Öğrencilerin ve öğretmenlerin bir konu hakkında beraberce kafa yorarak sonuçlar çıkarmaları veya daha özet bir ifade ile birbirlerine yardım ederek öğrenmeleri yöntemidir.

3 Temeli işbirlikçi öğrenme modeline dayanan bu teknikte ;  Öğrenci hem öğrenir, hem öğretir.  Öğretmen ise yönlendirici durumundadır. Burada Herkes Öğretmen

4 Yöntemin Uygulanması 1.Adım Öğrencilere küçük kart yada kağıtların dağıtılması

5 Yöntemin Uygulanması 2.Adım Öğrencilerin konuyu gözden geçirerek o konuda sorulmasını istedikleri soruyu yada tartışılmasını istedikleri noktayı karta yazmaları.

6 3.Adım Kartların toplanması ve karıştırılarak yeniden dağıtılması Yöntemin Uygulanması

7 4.Adım Öğrencilerin kendilerine gelen karttaki soruyu yada tartışma konusunu araştırıp ne söyleyeceğini saptamaları. Yöntemin Uygulanması

8 5.Adım Soruların ve yanıtların sınıfa sunumu ve tartışılması Yöntemin Uygulanması

9 Yöntemin Avantajları Öğrencinin hatırlama, yargılama, değerlendirme, karar verme ve yaratıcı düşünmesini sağlar. Kişinin kendi kendini değerlendirmesini sağlar.

10 Yöntemin Deazantajları Sorulara cevap veremeyen öğrencinin kendine güveni azalır. Sorular iyi ifade edilemez ise, anlaşılmaz, kasıtlı ve yönlendirici olursa öğrencinin serbest düşünmesi engellenmiş olur.

11 Kaynaklar Aktif öğrenme,Prof.Dr.Kamile Ün.Açıkgöz


"Burada Herkes Öğretmen Bu teknik; Öğrencilerin ve öğretmenlerin bir konu hakkında beraberce kafa yorarak sonuçlar çıkarmaları veya daha özet bir ifade." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları