Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Şubat, 2012 Prof. Dr. Buket Akkoyunlu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Şubat, 2012 Prof. Dr. Buket Akkoyunlu."— Sunum transkripti:

1 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Şubat, 2012 Prof. Dr. Buket Akkoyunlu

2 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ 29 Aralık 2011 – 14 Şubat 2012 Gerçekleştirilen Gelişmeler ve Faaliyetler

3 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ 1.Hazırlanacak Stratejik Planlara ve İHTİYAÇ ANALİZİ 2.Eğitim Fakültesi Bina Planına Veri oluşturmak amacıyla “İHTİYAÇ ANALİZİ” yapılmıştır.

4 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

5 A. Birimlerimizden Önümüzdeki 5 – 10 yılı düşünerek ihtiyaçları olan Prof., Doç., Yrd. Doç, Öğr. Gör., Uzman ve Ar. Gör. Sayılarını, öğretim elemanı / öğrenci oranı, ÖYP ya da 35. Md öğrencilerinin sayılarını dikkate alarak belirlemeleri istendi. 1. KADRO PLANLAMASI İÇİN

6 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ B. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü ve Personel Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hazırladığımız (Öğretmen Yetiştirme Ulusal Komitesi) çalışmanın (açılması uygun görülen ön lisans ve lisans diploma programları, öğrenci sayılarının artırılması / azaltılması uygun görülen programlar) verileri

7 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

8 C.

9 Mezunlarımızın KPSS sınav sonuçları için ÖSYM ile iletişime geçildi.

10 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ II. EĞİTİM FAKÜLTESİ YENİ BİNA PLANI İnşaat Daire Başkanlığı ile görüşüldü, ihtiyaçlarımızı belirlememiz istendi. Çeşitli Bina Planları (Üniversite, Okul vb) incelendi. Bölüm Başkanlarımızla Fen Lab., Teknoloji Lab. Danışma odaları, Müzik odası, Resim odası, Drama odası, dil lab.ları, derslikler, öğrenci mekanları vb. incelendi.) Son aşamaya gelindi Son aşamaya gelindi. Plan çizimi için İnşaat Daire Bşk. İle bir araya gelinecek.

11 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

12

13

14

15 Stratejik Plana da Veri Oluşturmak amacıyla, Öğrencilerimiz için Fakülte Memnuniyet Anketi uyguluyoruz.

16 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Danışmanlar toplantısı yapıldı. - Öğrenci Bilgi Formlarının güncellenmesi -Burs ihtiyacı olan öğrencilerin belirlenmesi Elektronik ortamda geliştirilen bilgi sistemi http://www.io.hacettepe.edu.tr/ogrenci_bilgi/index.p hp http://www.io.hacettepe.edu.tr/ogrenci_bilgi/index.p hp

17 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Farabi kapsamında gelen öğrenci sayıları gözden geçirildi, öğrenci sayılarının artırılması için yapılması gerekenler tartışıldı.

18 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

19 Fakülte Kurulumuzda öğretim elemanlarının her birinin yurt dışına gitmeleri için yapabileceklerimiz tartışıldı. Kısa, orta ve uzun süreli gidişler için (kongre, konferans, seminer, toplantı ya da araştırma amaçlı) çalışmalar başlatıldı.

20 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

21 2 adet FP7, 1 adet Comenius ve LLL için hazırlıklarımızı tamamlayarak, başvurumuzu yaptık.

22 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile planladığımız öğretmen adayları için “Çocuk İstismarı’ konulu dersin öğretim programı hazırlanmaya başladı. Topluma Hizmet Uygulamaları kapsamında Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği Eğitimi ABD öğrencileri ile pilot uygulaması başlıyor (Prof. Dr. Belma Tuğrul, Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, Prof. Dr. İbrahim Yıldırım, Prof. Dr. Songül Yalçın, Doç. Dr. Mukaddes Erdem, Doç. Dr. Hülya Kelecioğlu)

23 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bir başka işbirliği için Doç. Dr. Tuncay Ergene ve Bakan yrd. ile birlikte bir görüşme yapıldı. Görüşme, halen Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği bünyesinde yürütülen “Evlilik ve Aile Danışmanlığı” Sertifika programı içindi. Sayın Bakan’a “Evlilik ve Aile Danışmanlığı Sertifika Programı” konusunda Doç. Dr. Tuncay Ergene tarafından bir sunu yapılacak, sertifika programı Üniversitemiz bünyesinde verilmesi için bir plan yapılacak.

24 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ


"HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Şubat, 2012 Prof. Dr. Buket Akkoyunlu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları