Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1.AÇILIŞ, YAZMAN SEÇİMİ, 2.ÖĞRENCİLERİN DERS BAŞARI DURUMLARI 3.BAŞARI NASIL ARTIRILIR, AİLE NASIL DESTEKLER? 4.DEVAM DEVAMSIZLIK DURUMLARI, 5.ÖĞRENCİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1.AÇILIŞ, YAZMAN SEÇİMİ, 2.ÖĞRENCİLERİN DERS BAŞARI DURUMLARI 3.BAŞARI NASIL ARTIRILIR, AİLE NASIL DESTEKLER? 4.DEVAM DEVAMSIZLIK DURUMLARI, 5.ÖĞRENCİ."— Sunum transkripti:

1

2

3 1.AÇILIŞ, YAZMAN SEÇİMİ, 2.ÖĞRENCİLERİN DERS BAŞARI DURUMLARI 3.BAŞARI NASIL ARTIRILIR, AİLE NASIL DESTEKLER? 4.DEVAM DEVAMSIZLIK DURUMLARI, 5.ÖĞRENCİ DAVRANIŞLARI, 6.VELİ,ÖĞRETMEN İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİ, İLETİŞİM, 7.ÖĞRENCİLERİN KULLANDIKLARI EŞYALAR VE MALZEMELERİN DURUMLARI 8.DİLEK VE TEMENNİLER, 9.KAPANIŞ. Gündem maddeleri

4 BENİM ÇOCUĞUMUN DERS BAŞARISI NASIL?

5 OKUYAN YAZAN KİŞİLER YUNUS EMİR ÇEKER + MUSTAFA KIRMACI * İŞARETLERİN ANLAMI +YAZISI GÜZEL *YAZISI KÖTÜ

6 OKUMA-YAZMA İŞİNİ KAVRAMIŞ OLANLAR 1-MURAT*8-EYLÜL*15-ECEM+ 2-NAZ* 9-İREM NUR+ 16-İKRANUR+ 3-UHDE* 10-TUNAHAN+ 17-MEHMET ALİ* 4-AYŞENUR+ 11-GÜRKAN*18-MEHMET FATİH+ 5-ŞEYMA+ 12-CUMHUR+ 19-DOĞAN ARDA* 6-NEHİR+13-EGEMEN+20-HİCRAN+ 7-YİĞİT G. +14-ARDA A.+ 21-SEBAHATTİN EREN+

7 SINIRDA OLANLAR-DESTEK KESİLİRSE GERİ KALACAK OLANLAR.

8 DİĞER 4 ÖĞRENCİ İSE GERİDEN GELEN- SÜREKLİ DESTEK İSTEYENDİR.

9

10

11 Sesler nasıl birleşir, nasıl hece ve kelime oluşur? a n

12 ana

13 a na

14 na

15 4-Hecelerden kelime, 5-Kelimelerden anlamlı cümleler oluşturulur. oluşturulur. Her ses için aynı işlem tekrar edilirken eski öğrenilenin çabuk edilirken eski öğrenilenin çabuk unutulduğu görülmüştür. unutulduğu görülmüştür. TEKRAR MUTLAKA YAPILMALI.

16 Matematik konuları Okuma yazma süreci Tam anlamıyla oturduktan sonra devam edecek.

17

18 Her ses grubu bitiminde hikaye kitabı vereceğim. Bu kitaplar hergün çantada bulunacak. Sayfa sayfa ilerleyerek sesi öğrendikçe okuyacak.

19 Çantalar hafiflesin diye Ders kitapları dolapta kalacak. Gerekli olduğu zaman Ben buradan vereceğim.

20 Devamsızlığın Zararı nedir? Ses öğrenme sürecinde 1 günlük Ses öğrenme sürecinde 1 günlük devamsızlık bile öğrenmeyi devamsızlık bile öğrenmeyi yavaşlatabilir. yavaşlatabilir. Çünkü sesin sezdirilmesi, yazılması ve yeni kelimelerin anlamlandırılması sınıf ortamında daha iyi olur.

21 Devamsızlığı hergün ‘E-Okul’ a işlerim Bu tarihten sonra mesaj ile Bu tarihten sonra mesaj ile devamsızlık bildirimi tarafımdan devamsızlık bildirimi tarafımdan yapılmayacaktır.(MEB yasaklamış) yapılmayacaktır.(MEB yasaklamış) Okul idaresi 7.gün, 14. gün ve 21.gün bildirimleri şeklinde yazılı olarak yapıyor-yapar. Siz yine İzin almaya devam edeceksiniz.

22 Ev çalışmaları nasıl yapılacak? Verilen ödevleri siz okuyun Verilen ödevleri siz okuyun öğrencimiz yazsın. Gerekli yönerge öğrencimiz yazsın. Gerekli yönerge çoğunlukla sayfada yazılı oluyor. çoğunlukla sayfada yazılı oluyor. Evde yapılan çalışmanın doğruluğunu siz kontrol edin. Ben sadece yapıldığını denetlemek İçin imza atarım.

23 YAZI NEDEN ÇİRKİN OLUR?  Biran önce dersi bitirme çabasından dolayı özensiz yazmak,  Elini havaya kaldırıp kesik kesik yazmak.  Harflerin başlangıç ve bitiş yerini, birleşme yerini doğru yapamamak,  Çok fazla yazı yazmak,  Kalem kullanmadan önce hazırlık yapmaması. (ucunu açma gibi.)  El kaslarının zayıf olması,  Kalemi yanlış tutmak. ÇÖZÜMLER NE OLABİLİR?

24 DOĞRU KALEM TUTMA TEKNİKLERİ

25

26

27

28 ÖĞRETMEN İLE İLETİŞİM. Sene başından beri toplantıya katılan ve evde çalıştıran kişi ile görüşmeleri gerçekleştirmek daha verimli olur. Benimle de görüş Alışverişini o kişi gerçekleştirsin. Amca-dayı-hala- teyze-dede-nine-komşu vs….. vs…..

29 Telefonla ve akşam okul çıkışı bilgilendirme yapmıyorum. Daha öncede söylemiştim, isteyene bilgilendirmeyi birgün sonra ya da size bilgilendirmeyi birgün sonra ya da size Uygun bir gün okula erken gelirim saatlerce çocuğunuzun durumunu saatlerce çocuğunuzun durumunuanlatırım. Şimdiye kadar 8-10 kişi talepte Şimdiye kadar 8-10 kişi talepte bulundu.Okul çıkışı sadece durumu acil-kötü olanların velisine bilgi veriyorum. acil-kötü olanların velisine bilgi veriyorum.

30 Duyurularım yazılıdır. Sözlü iletişimi ben tercih etmiyorum ve kullanmıyorum. Aşı günü yaşadığımız durum? EN AZ 15 KİŞİ AŞI SAAT KAÇTA DİYE SORDU.

31 sağlık durumu-maddi durum gibi Sizinle ve çocuğunuzla ilgili bilmem gereken birşey varsa gereken birşey varsa Lütfen aracı koymadan siz söyleyin. Beni göremezseniz sınıf annemize bilgi verirseniz bana ulaşır. Komşu-arkadaş başka bir velimiz aracı olmasın. Kulaktan kulağa bilgi olmasın. Kulaktan kulağa bilgi Eksik gelir –fazla gelir sağlıklı olmaz.

32 Davranışlar: Terbiye ve medeniyet, evde öğrenilecek Okulda ve toplumda uygulanacak bir olgudur. Doğru ve yanlış davranışları kendine model seçerek öğrenir. Bu model Genelde anne/ baba olmakla beraber yakın akrabalar/ tv kahramanları da epeyce etkili olmaktadır. Takip edelim.

33 Bu yaş grubu çocuklarının en çok Şikayetçi oldukları kişi; sıra arkadaşı, oyun arkadaşı ve sıra arkadaşı, oyun arkadaşı ve KANKASIDIR. Oyun ile gerçek yaşamı KANKASIDIR. Oyun ile gerçek yaşamı ayırt etmedikleri için kol kola gezdiği biri bir anda en zararlı adam durumuna düşer.Bu küskünlük ve kızgınlık en fazla bir ders sürer. Sonra eski hayata devam…..

34 Özellikle ayaklarda morluklar görebilirsiniz. Çünkü oyunlar genellikle Çünkü oyunlar genellikle kovalamaca, her türlü araç ile futbol vb..

35 Sizleri telefonla aradığımızda ‘Acaba kötü bir şey mi oldu?’ diye telaş yapmayın.

36 Pazartesi (yarın) Yerli malı haftası kutlayacağız. Lütfen mısır patlatması olmasın. Herkesin plastik tabağı ve çatalı olsun. Gönderilen malzemenin altına isminizi yapıştırın ki kaybolmasın. yapıştırın ki kaybolmasın.

37 Çocuklara bağcıklı ayakkabı almayın.

38 DİLEK -TEMENNİ

39 T o p l a n t ı y a k a t ı l a n h e r k e s e t e ş e k k ü r e d e r i m.


"1.AÇILIŞ, YAZMAN SEÇİMİ, 2.ÖĞRENCİLERİN DERS BAŞARI DURUMLARI 3.BAŞARI NASIL ARTIRILIR, AİLE NASIL DESTEKLER? 4.DEVAM DEVAMSIZLIK DURUMLARI, 5.ÖĞRENCİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları