Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AŞAĞIDAKİ CÜMLELERDEKİ ANLATIM BOZUKLUKLARINI DÜZELTİNİZ… ERDENİZ SAYDAM (HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ) DİL VE ANLATIM DERSİ-2008 EYLÜL.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AŞAĞIDAKİ CÜMLELERDEKİ ANLATIM BOZUKLUKLARINI DÜZELTİNİZ… ERDENİZ SAYDAM (HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ) DİL VE ANLATIM DERSİ-2008 EYLÜL."— Sunum transkripti:

1 AŞAĞIDAKİ CÜMLELERDEKİ ANLATIM BOZUKLUKLARINI DÜZELTİNİZ… ERDENİZ SAYDAM (HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ) DİL VE ANLATIM DERSİ-2008 EYLÜL

2 * ATATÜRK’ÜN YAPTIĞI YENİLİKÇİ DEVRİMLER, SOSYAL VE SİYASAL YAŞAMIMIZI KÖKÜNDEN DEĞİŞTİRMİŞTİR. * VAKFIMIZA KARŞILIKSIZ BAĞIŞTA BULUNDULAR. * VERİLEN VAATLERİN HİÇBİRİ YERİNE GETİRİLMEDİ.

3 * BEN ÇOK VARLIKLI, ZENGİN BİRİ DEĞİLİM. * ÖĞRETMENİYLE BÜTÜN DERS BOYUNCA TARTIŞTI * HÜKÜMET, ÇÖZÜLECEK OLAN SORUNLARI BİR BİR ELE ALDI. * YANINA GİDİNİZ, KONUŞARAK DERDİNİZİ ANLATINIZ.

4 * AVUKAT, SANIĞIN SUÇLU OLDUĞUNU SAVUNUYOR. * BU TÜR TATBİKATLARDA ÖLÜM ŞANSI HER ZAMAN MEVCUT. * SON DAKİKA İÇERİSİNDE ATTIĞI GOLLE TAKIMININ GALİP GELMESİNE YOL AÇTI.

5

6 * EKONOMİK VE SOSYAL YÖNDEN GERİ KALMIŞ ÜLKEMİZİN BELLİ BÖLGELERİNE KALKINMADA ÖNCELİK TANINACAK. * OKULU BİTİRİNCE DOKTOR OLARAK DOĞDUĞU KASABADA ÇALIŞMAYA BAŞLADI. * OTOBÜS YOĞUN SİS YÜZÜNDEN KARŞIDAN GELMEKTE OLAN KAMYONLA ÇARPIŞTI.

7 * HER YOLDA KALAN İNSANA YARDIM ETMELİYİZ. * AŞAĞI YUKARI TAM ÜÇ AY ÖNCE BENZER BİR YAZI DAHA ÇIKMIŞTI. * MİLLLİ SAVUNMA BAKANI, KESİNLİKLE ASKERİ BİR ÇÖZÜME BAŞVURULMAYACAĞINI UMDUĞUNU BELİRTTİ.

8 * ÖNLEM ALINMAZSA BU HASTALIK ÖLÜME, HATTA KISMİ FELCE NEDEN OLABİLİR. * YAZAR, GELECEKLE İLGİLİ ANILARINI YAZACAKMIŞ. * BENİM VERİLMEYECEK HİÇBİR HESABIM YOKTUR; BAŞIM AÇIKTIR. * KADIN ŞOFÖRÜ ŞÖYLE BİR SÜZDÜ.

9

10 * KAZA YERİNE BİRÇOK ASKERİ VE POLİS ARACI GELDİ. * VERİLEN CÜMLEDEKİ ÖZNE VE ZARF TÜMLECİNİ BULUN. * ŞEHRİMİZDE ÇEŞİTLİ KÜLTÜREL VE SANAT ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. * HER İNSAN ÇEVREYİ KORUMAK VE DOĞANIN KİRLETİLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN GEREKLİ DUYARLILIĞI GÖSTERMESİ GEREKİR.

11 * OKUDUKLARINI EZBERLEMEK DEĞİL, TARTIŞARAK ÖZÜMLEMESİNE SAĞLAMAK GEREKİR. * ÇOK AZ VEYA HİÇ ÇALIŞMADAN SINAVA GİRDİLER. * PİKNİĞİN BÜTÜN CEFASINI BEN, SEFASINI O SÜRÜYOR. * BAĞIRAN ÇOCUĞA ENGEL OLUNARAK ODADAN ÇIKARILDI.

12 * MEYVELER BU YIL GEÇ ÇİÇEK AÇTILAR. * KADINA HER FIRSATTA BAĞIRIYOR, SÜREKLİ AŞAĞILIYORDU. * ÖĞRENCİLERİ RAHAT EDECEKLERİ ODALARA YERLEŞTİRMİŞ, BÜTÜN İMKANLARI SAĞLAMIŞTI. * AKŞAMLARI KİTAPÇIYA UĞRAR, SAATLERCE SOHBET EDERDİ. * SERADAKİ SAKSILAR BÜYÜK, TOPRAKLARI DA AZ DEĞİLDİ.

13

14 * KARİKATÜR VE FOTOĞRAF ÇEKMEKTEN HOŞLANAN BU ŞİŞMAN ADAM, AYNI ZAMANDA ÇOK YÖNLÜ BİR ARAŞTIRMACI. * MERT VE BEN EĞİTİM KONUSUNDA AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORUM. * TARKAN HOCA’NIN BİZE SAĞLADIĞI KOLAYLIĞI VE EMEĞİ KİMSEDEN GÖRMEMİŞTİK.

15 * TİYATROMUZ 8 KASIM 1996 YILINDA ANKARA’DA HİZMETE AÇILDI. * ZENCİ OLARAK İNGİLİZ MİLLİ TAKIMINDA KAPTANLIK YAPAN İLK SİYAHİ FUTBOLCU OLDU. * ARKADAŞIM AİLESİNE SON DERECE BAĞLIYDI, HERKESTEN ÜSTÜN TUTARDI.

16 * YARIŞMADA BİRİNCİ OLDUĞUNA SEVİNDİM. * TÜRKİYE, ŞU ANDA ENERJİ AÇIĞI OLMAYAN KOMŞU ÜLKELERE ENERJİ SATABİLEN BİR ÜLKEDİR. * ÇOCUĞUN ELİNDEKİ BALONLAR PATLADILAR.

17

18 * BİNE YAKIN İZLEYİCİ, İLGİNÇ BİR GÖSTERİYE SAHNE OLDU. * BİRÇOK OKULLARDA ON YIL SÜREYLE ÖĞRETİM GÖRMÜŞTÜ. * SİYASAL DÜŞÜNCELERİNDE ISRARLI; AMA İNATÇI DEĞİLDİ.

19 * ALIŞILMIŞ DEĞERLERİ YERİP, ÇOĞUNLUĞUN AZIMSADIĞI GENÇ EDEBİYATÇILARI ÖVEN BİR ELEŞTİRMEN GRUBU TÜREDİ. * ANLADIĞIM KADARIYLA SİZ VE ARKADAŞLARINIZ AYNI GÖRÜŞTELER. * SUYU BOŞ YERE AKITMAMALI VE EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANMALIYIZ.

20 * GENEL KURUL DOĞU KARADENİZ’İN BÖLGESEL SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ. * ORAYA NE AHMET NE TURGUT GELMEDİ. * ŞİİR KİTAPLARINI KARIŞTIRDI, ONLARI RAFA DİZDİ.

21


"AŞAĞIDAKİ CÜMLELERDEKİ ANLATIM BOZUKLUKLARINI DÜZELTİNİZ… ERDENİZ SAYDAM (HALİL GÜREL ANADOLU LİSESİ) DİL VE ANLATIM DERSİ-2008 EYLÜL." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları