Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU HAZIRLAYAN: RESUL ŞAHİNER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU HAZIRLAYAN: RESUL ŞAHİNER."— Sunum transkripti:

1 YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU HAZIRLAYAN: RESUL ŞAHİNER

2 YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU Allahuekber Rabbenâ âtinâ fid-Dünyâ haseneten ve fil-âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Rabbenağfirlî ve li vâlideyye ve lil mü'minîne yevme yekûmul hisâb. Birahmetike ya Erhamer rahimin. Bakara suresi, 201. Ayet İbrahim suresi, 41. Ayet

3 YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU Allahuekber Rabbenâ âtinâ fid-Dünyâ haseneten ve fil-âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Rabbenağfirlî ve li vâlideyye ve lil mü'minîne yevme yekûmul hisâb. Birahmetike ya Erhamer rahimin. Bakara suresi, 201. Ayet İbrahim suresi, 41. Ayet

4 YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir güzellik ve ahirette de bir güzellik ver ve bizi ateş azabından koru! Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!

5 YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU Peygamber efendimiz, dünya ve ahiret için af ve afiyet(sağlık) isterdi. İmandan sonra afiyetten büyük nimet olmadığını bildirirdi. Bir hadis-i şerif meali şöyledir: (Duanın efdali -en iyi olanı-, dünya ve ahirette Rabbinden af ve afiyet istemektir. Affa ve afiyete kavuşan, dünya ve ahirette kurtuluşa ermiştir.) [Tirmizi] Peygamber efendimizin en çok okuduğu dua, Rabbena âtina duasıdır. Bu dua genel olarak her zaman okunabilir. Kunut dualarını bilmeyen öğrenene kadar bu duayı okuyabilir. Cenaze namazında, ölü için okunan duayı bilmeyen bu duayı okuyabilir. Namazda salli bariklerden sonra dua okumak sünnettir. Bu duaların en meşhuru Rabbena âtina duasıdır.

6 YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU Her namazın son oturuşunda okuruz. Cenaze namazında cenaze duasını bilmeyenler okur. Vitir namazında kunut dualarını Bilmeyenler okur. Her dua edişimizde.


"YAZILIŞI NEREDEOKUNUR? ANLAMI FAZİLETİ OKUNUŞU HAZIRLAYAN: RESUL ŞAHİNER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları