Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2 rekat olarak kılınması gereken Sabah namazı.  SLAYTLARLA AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ TÜRKÇE NAMAZ KILINMA ŞEKLİ SADECE BİR ÖRNEKTİR….  İSTEYEN BU ŞEKİLDE,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2 rekat olarak kılınması gereken Sabah namazı.  SLAYTLARLA AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ TÜRKÇE NAMAZ KILINMA ŞEKLİ SADECE BİR ÖRNEKTİR….  İSTEYEN BU ŞEKİLDE,"— Sunum transkripti:

1 2 rekat olarak kılınması gereken Sabah namazı

2  SLAYTLARLA AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ TÜRKÇE NAMAZ KILINMA ŞEKLİ SADECE BİR ÖRNEKTİR….  İSTEYEN BU ŞEKİLDE, YA DA BENZERİ ŞEKİLLERDE NAMAZINI KILABİLİR….

3 Sabah namazı--------1. Rekat AYAKTA DURARAK KALBEN NAMAZA NİYET EDİLİR. “Allah rızası için, SABAH Namazını kılmaya niyet ettim” “Allah rızası için, SABAH Namazını kılmaya niyet ettim” diyerek niyet edilir. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek namaza başlanır. AYAKTA DURARAK KALBEN NAMAZA NİYET EDİLİR. “Allah rızası için, SABAH Namazını kılmaya niyet ettim” “Allah rızası için, SABAH Namazını kılmaya niyet ettim” diyerek niyet edilir. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek namaza başlanır.

4 Sabah namazı--------1. Rekat KOVULMUŞ ŞEYTANIN ŞERRİNDEN ALLAH’A SIĞINILARAK FATİHANIN MEALİ OKUNUR. Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım” “Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla” “Her türlü övgü; Bütün varlıkların yaratıcısı ve mutlak hakimi, esirgeyen bağışlayan, hesap gününün sahibi olan Allah’adır.” “Ancak sana boyun eğip itaat ederiz ve ancak senden yardım dileriz.” “Bizi doğru yola ilet; Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna… Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil….” KOVULMUŞ ŞEYTANIN ŞERRİNDEN ALLAH’A SIĞINILARAK FATİHANIN MEALİ OKUNUR. Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım” “Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla” “Her türlü övgü; Bütün varlıkların yaratıcısı ve mutlak hakimi, esirgeyen bağışlayan, hesap gününün sahibi olan Allah’adır.” “Ancak sana boyun eğip itaat ederiz ve ancak senden yardım dileriz.” “Bizi doğru yola ilet; Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna… Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil….”

5 Sabah namazı--------1. Rekat FATİHADAN SONRA RÜKU VE SECDELER YAPILIR. “Allah en büyüktür ” “Allah en büyüktür ” diyerek eğiliriz. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” Eğildiğimizde 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür“ “Allah en büyüktür“ diyerek tekrar doğruluruz FATİHADAN SONRA RÜKU VE SECDELER YAPILIR. “Allah en büyüktür ” “Allah en büyüktür ” diyerek eğiliriz. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” Eğildiğimizde 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür“ “Allah en büyüktür“ diyerek tekrar doğruluruz

6 Sabah namazı--------1. Rekat “Övgü Allah’a dır” Rükudan Doğrulduğumuzda “Övgü Allah’a dır” deriz. “Allah en büyüktür” Daha sonra “Allah en büyüktür” diyerek secdeye kapanırız. “Övgü Allah’a dır” Rükudan Doğrulduğumuzda “Övgü Allah’a dır” deriz. “Allah en büyüktür” Daha sonra “Allah en büyüktür” diyerek secdeye kapanırız.

7 Sabah namazı--------1. Rekat “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” Secde de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek secdeden kalkarız. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” Secde de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek secdeden kalkarız.

8 Sabah namazı--------1. Rekat “Allah en büyüktür” Secdeden kalkıp oturduktan sonra, tekrar “Allah en büyüktür” diyerek 2. defa secdeye kapanırız.

9 Sabah namazı--------1. Rekat “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” 2. Secdede de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür “ “Allah en büyüktür “ diyerek secdeden ayağa kalkarız. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” 2. Secdede de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür “ “Allah en büyüktür “ diyerek secdeden ayağa kalkarız.

10 Sabah namazı--------2. Rekat 2. DEFA AYAĞA KALKILIP 2. REKATA BAŞLANIR. FATİHANIN MEALİ OKUNUR. “Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla” “Her türlü övgü; Bütün varlıkların yaratıcısı ve mutlak hakimi, esirgeyen bağışlayan, hesap gününün sahibi olan Allah’adır.” “Ancak sana boyun eğip itaat ederiz ve ancak senden yardım dileriz.” “Bizi doğru yola ilet; Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna… Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil….” 2. DEFA AYAĞA KALKILIP 2. REKATA BAŞLANIR. FATİHANIN MEALİ OKUNUR. “Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla” “Her türlü övgü; Bütün varlıkların yaratıcısı ve mutlak hakimi, esirgeyen bağışlayan, hesap gününün sahibi olan Allah’adır.” “Ancak sana boyun eğip itaat ederiz ve ancak senden yardım dileriz.” “Bizi doğru yola ilet; Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna… Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil….”

11 Sabah namazı--------2. Rekat FATİHADAN SONRA RÜKU VE SECDELER YAPILIR. “Allah en büyüktür ” “Allah en büyüktür ” diyerek eğiliriz. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” “Eğildiğimizde 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek tekrar doğruluruz FATİHADAN SONRA RÜKU VE SECDELER YAPILIR. “Allah en büyüktür ” “Allah en büyüktür ” diyerek eğiliriz. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” “Eğildiğimizde 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek tekrar doğruluruz

12 Sabah namazı--------2. Rekat “Övgü Allah’a dır” Rükudan Doğrulduğumuzda “Övgü Allah’a dır” deriz. “Allah en büyüktür” Daha sonra “Allah en büyüktür” diyerek secdeye kapanırız. “Övgü Allah’a dır” Rükudan Doğrulduğumuzda “Övgü Allah’a dır” deriz. “Allah en büyüktür” Daha sonra “Allah en büyüktür” diyerek secdeye kapanırız.

13 Sabah namazı--------2. Rekat “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” Secde de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek secdeden kalkarız. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” Secde de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür” “Allah en büyüktür” diyerek secdeden kalkarız.

14 Sabah namazı--------2. Rekat “Allah en büyüktür” Secdeden kalkıp oturduktan sonra, tekrar “Allah en büyüktür” diyerek 2. defa secdeye kapanırız.

15 Sabah namazı--------2. Rekat “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” 2. Secdede de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür“ “Allah en büyüktür“ diyerek secdeden kalkıp otururuz. “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” 2. Secdede de 1 defa “Rabbim her türlü eksiklikten uzaktır” deriz. “Allah en büyüktür“ “Allah en büyüktür“ diyerek secdeden kalkıp otururuz.

16 Sabah namazı--------2. Rekat OTURDUĞUMUZDA, AŞAĞIDAKİLERİ OKURUZ VE NAMAZIMIZI BİTİRİRİZ. Allah kendisinden başka ilah olmadığına şahittir. Melekler ve adaleti ayakda tutan ilim sahipleride…. Ondan başka – kendisine ibadet edilecek ve hükümlerine kayıtsız şartsız teslim olunacak varlık- yoktur. “Rabbimiz! Hesabın görüleceği günde; beni, ana babamı ve mü’minleri bağışla….” OTURDUĞUMUZDA, AŞAĞIDAKİLERİ OKURUZ VE NAMAZIMIZI BİTİRİRİZ. Allah kendisinden başka ilah olmadığına şahittir. Melekler ve adaleti ayakda tutan ilim sahipleride…. Ondan başka – kendisine ibadet edilecek ve hükümlerine kayıtsız şartsız teslim olunacak varlık- yoktur. “Rabbimiz! Hesabın görüleceği günde; beni, ana babamı ve mü’minleri bağışla….”

17 Sabah namazı---------2. Rekat DUALARDAN SONRA SELAMLA NAMAZ BİTİRİLİR. “Selam” Önce “Selam” denilerek sağa selam verilir. DUALARDAN SONRA SELAMLA NAMAZ BİTİRİLİR. “Selam” Önce “Selam” denilerek sağa selam verilir.

18 Sabah namazı--------2. Rekat “Selam” Sonra “Selam” denilerek sola selam verilir ve namaz bitirilmiş olur….

19


"2 rekat olarak kılınması gereken Sabah namazı.  SLAYTLARLA AÇIKLAMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ TÜRKÇE NAMAZ KILINMA ŞEKLİ SADECE BİR ÖRNEKTİR….  İSTEYEN BU ŞEKİLDE," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları