Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Asıl adı Halit Özdemir Arun’dur. İstanbul Üniversitesi’nde önce Hukuk Fakültesi’ne, sonra İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü’ne devam ettiyse.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Asıl adı Halit Özdemir Arun’dur. İstanbul Üniversitesi’nde önce Hukuk Fakültesi’ne, sonra İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü’ne devam ettiyse."— Sunum transkripti:

1

2

3 Asıl adı Halit Özdemir Arun’dur. İstanbul Üniversitesi’nde önce Hukuk Fakültesi’ne, sonra İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü’ne devam ettiyse de, 1947’de yüksek öğrenimini yarıda bıraktı. 'Zaman' ve 'Tanin' gazetelerinde çevirmen olarak çalıştı. Sanat Basımevi’ni kurarak matbaacılık yaşamına girdi. Kendi şiir kitaplarını bastı.1955’te Yuvarlak Masa Yayınları’nı kurdu. İlk şiirlerinde yoğun bir söyleyiş özelliği göze çarpar. Duygu ve düşünce yoğunluğuyla birlikte; alay ve taşlama, şiirine egemen olan öğelerdir. Çok kullandığı sevgi, ayrılık, ölüm temaları, son dönem şiirlerinde giderek yerini kaçış ve umutsuzluğun tedirginliğine bırakmıştır. Asıl adı Halit Özdemir Arun’dur. İstanbul Üniversitesi’nde önce Hukuk Fakültesi’ne, sonra İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü’ne devam ettiyse de, 1947’de yüksek öğrenimini yarıda bıraktı. 'Zaman' ve 'Tanin' gazetelerinde çevirmen olarak çalıştı. Sanat Basımevi’ni kurarak matbaacılık yaşamına girdi. Kendi şiir kitaplarını bastı.1955’te Yuvarlak Masa Yayınları’nı kurdu. İlk şiirlerinde yoğun bir söyleyiş özelliği göze çarpar. Duygu ve düşünce yoğunluğuyla birlikte; alay ve taşlama, şiirine egemen olan öğelerdir. Çok kullandığı sevgi, ayrılık, ölüm temaları, son dönem şiirlerinde giderek yerini kaçış ve umutsuzluğun tedirginliğine bırakmıştır. Özdemir ASAF (11 Haziran 1923 - 28 Ocak 1981) Özdemir ASAF (11 Haziran 1923 - 28 Ocak 1981)

4

5 Yalnız kaldınız sanırsınız, Biliyorum. Yalnız kaldınız sanırsınız, Biliyorum.

6 Yalnız bırakılmışsınız, Biliyorum Ötesi yok. Yalnız bırakılmışsınız, Biliyorum Ötesi yok.

7 Ötesi var: Yalnızlık Müziğin bile seni dinlemesidir Ötesi var: Yalnızlık Müziğin bile seni dinlemesidir

8 Yalnızlık İnsanın kendine mektup yazması Ve dönüp-dönüp onu okuması, Yalnızlık İnsanın kendine mektup yazması Ve dönüp-dönüp onu okuması, Yalnızlığın da ötesidir. Yalnızlığın da ötesidir.........................

9 e.nurhan köroğlu sevgi.anne@mynet.com


"Asıl adı Halit Özdemir Arun’dur. İstanbul Üniversitesi’nde önce Hukuk Fakültesi’ne, sonra İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü’ne devam ettiyse." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları