Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Lütfen SESLİ izleyiniz... KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK Can YÜCEL.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Lütfen SESLİ izleyiniz... KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK Can YÜCEL."— Sunum transkripti:

1

2 Lütfen SESLİ izleyiniz...

3 KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK Can YÜCEL

4 Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. “O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin. Demeyeceksin işte. Yaşarsın çünkü. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki. Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. “O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin. Demeyeceksin işte. Yaşarsın çünkü. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.

5 Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın. Ve zaten genellikle o daha az sever seni, Senin O'nu sevdiğinden. Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem. Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın. Ve zaten genellikle o daha az sever seni, Senin O'nu sevdiğinden. Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.

6 Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini... Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, Kaybetmekten de korkmazsın. Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın. Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini... Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, Kaybetmekten de korkmazsın. Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.

7 Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin. İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları... Mesela Kuzey Yıldızı, senin yıldızın olacak. "O benim." diyeceksin. Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin. İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları... Mesela Kuzey Yıldızı, senin yıldızın olacak. "O benim." diyeceksin.

8 Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir şeylerin... Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan, Renklere ait olacaksın. Mesela turuncuya, ya da pembeye. Ya da cennete ait olacaksın. Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir şeylerin... Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan, Renklere ait olacaksın. Mesela turuncuya, ya da pembeye. Ya da cennete ait olacaksın.

9 Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın. UCUNDAN TUTARAK... Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın. UCUNDAN TUTARAK................

10 Can YÜCEL (1926-1999) 1926'da İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya fakültesi Klasik filoloji bölümünde okudu, öğrenimine Cambridge Üniversitesi'nde devam etti. bir süre BBC radyosunda çalıştı. 13 ağustos 1999'da öldü... Can YÜCEL (1926-1999) 1926'da İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya fakültesi Klasik filoloji bölümünde okudu, öğrenimine Cambridge Üniversitesi'nde devam etti. bir süre BBC radyosunda çalıştı. 13 ağustos 1999'da öldü...

11 sevgi.anne@mynet.com sevgi.anne@mynet.com grafik-animasyon e.nurhan köroğlu


"Lütfen SESLİ izleyiniz... KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK KÖRÜ KÖRÜNE YAŞAMAK Can YÜCEL." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları