Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

hayatımızda noktalama işaretleri... Bir gün insan VİRGÜL ’ü kaybetti. O zaman zor cümlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya başladı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "hayatımızda noktalama işaretleri... Bir gün insan VİRGÜL ’ü kaybetti. O zaman zor cümlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya başladı."— Sunum transkripti:

1

2 hayatımızda noktalama işaretleri...

3

4

5

6 Bir gün insan VİRGÜL ’ü kaybetti. O zaman zor cümlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya başladı. Cümleleri basitleştirince, DÜŞÜNCELERİ DE BASİTLEŞTİ. Bir gün insan VİRGÜL ’ü kaybetti. O zaman zor cümlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya başladı. Cümleleri basitleştirince, DÜŞÜNCELERİ DE BASİTLEŞTİ.

7 Sonra ÜNLEM İŞARETİ ’ni kaybetti ; alçak bir sesle ve ses tonunu değiştirmeden konuşmaya başladı. Artık ne bir şeye kızıyor, ne bir şeye seviniyordu. HİÇ BİR ŞEY ONDA EN UFAK BİR HEYECAN UYANDIRMIYORDU. Sonra ÜNLEM İŞARETİ ’ni kaybetti ; alçak bir sesle ve ses tonunu değiştirmeden konuşmaya başladı. Artık ne bir şeye kızıyor, ne bir şeye seviniyordu. HİÇ BİR ŞEY ONDA EN UFAK BİR HEYECAN UYANDIRMIYORDU.

8 Bir süre sonra SORU İŞARETİ ’ni kaybetti ve soru sormaz oldu, HİÇ BİR ŞEY ONU İLGİLENDİRMİYORDU. Ne evren, ne dünya, ne de kendi apartmanı umurundaydı. Bir süre sonra SORU İŞARETİ ’ni kaybetti ve soru sormaz oldu, HİÇ BİR ŞEY ONU İLGİLENDİRMİYORDU. Ne evren, ne dünya, ne de kendi apartmanı umurundaydı.

9 Bir kaç sene sonra İKİ NOKTA ÜST ÜSTE İŞARETİ ’ni kaybetti VE DAVRANIŞ NEDENLERİNİ BAŞKALARINA AÇIKLAMAKTAN VAZGEÇTİ. Bir kaç sene sonra İKİ NOKTA ÜST ÜSTE İŞARETİ ’ni kaybetti VE DAVRANIŞ NEDENLERİNİ BAŞKALARINA AÇIKLAMAKTAN VAZGEÇTİ.

10 Ömrünün sonuna doğru elinde yalnız TIRNAK İŞARETLERİ kalmıştı. Kendine özgü tek düşüncesi yoktu, yalnız başkalarının düşüncelerini tekrarlıyordu. DÜŞÜNMEYİ UNUTTU, Ömrünün sonuna doğru elinde yalnız TIRNAK İŞARETLERİ kalmıştı. Kendine özgü tek düşüncesi yoktu, yalnız başkalarının düşüncelerini tekrarlıyordu. DÜŞÜNMEYİ UNUTTU,

11 VE BÖYLECE SON NOKTAYA ERİŞTİ VE BÖYLECE SON NOKTAYA ERİŞTİ......................

12 Emekli Edebiyat Öğretmeni Kabataş Erkek Lisesi 'nin ünlü edebiyat "Hoca"sı ve şair. 1936 Yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Kırk yıllık öğretmenlik hayatının 27 yılını, Kabataş Erkek Lisesi'ne verdi. Hocalık yaptığı dönemde, misafir öğrenci sıfatıyla başka sınıflardan dersine girilmek istenen tek hocadır. Şiirleri 1955 yılından başlayarak Varlık, Türk Dili, Adam, Gösteri gibi dergilerde yayımlandı. "Deniz Kapısı" diye bir şiir kitabı var. Emekli olduktan sonra şiirden uzaklaştı. Halen İstanbul Ortaköy'de yaşamaktadır...

13 sevgi.anne@mynet.com grafik-animasyon e.nurhan köroğlu grafik-animasyon e.nurhan köroğlu Müzik: Ernesto Cortazar


"hayatımızda noktalama işaretleri... Bir gün insan VİRGÜL ’ü kaybetti. O zaman zor cümlelerden korkar oldu ve basit ifadeler kullanmaya başladı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları