Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ALTIN ÖĞRENCİ KRİTERLERİ. Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ALTIN ÖĞRENCİ KRİTERLERİ. Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar."— Sunum transkripti:

1 ALTIN ÖĞRENCİ KRİTERLERİ

2 Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar

3 Geç kaldığında özür diler. Mazeretsiz geç kalmaz. Geç kaldığında özür diler. Mazeretsiz geç kalmaz.

4 Derste izinsiz ayağa kalkmaz. Derste izinsiz ayağa kalkmaz.

5 Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Alay etmez. Arkadaşlarının eşyasını izinsiz almaz.Dedikodu yapmaz.Laf getirip götürmez.İtişip,kakışmaz.Yanlış yaparsa özür dilemesini bilir.Küfür söylemez.Argo konuşmaz. Arkadaşlarıyla iyi geçinir. Alay etmez. Arkadaşlarının eşyasını izinsiz almaz.Dedikodu yapmaz.Laf getirip götürmez.İtişip,kakışmaz.Yanlış yaparsa özür dilemesini bilir.Küfür söylemez.Argo konuşmaz.

6 Öğretmenin sözünden dışarı çıkmaz. Öğretmenin sözünden dışarı çıkmaz.

7 Okulundaki tüm öğretmenlere saygı duyar. Okulundaki tüm öğretmenlere saygı duyar.

8 Doğru sözlü olur. Öğretmenden gizli bir şey yapmaz. Doğru sözlü olur. Öğretmenden gizli bir şey yapmaz.

9 Derste yemek yemez. Gerekirse izin ister. Derste yemek yemez. Gerekirse izin ister.

10 Öğretmenlerle konuşurken sakız, topi top gibi şekerleri ağzından çıkararak konuşur. Güzel ahlaklı olmaya ve saygılı olmaya özen gösterir. Öğretmenlerle konuşurken sakız, topi top gibi şekerleri ağzından çıkararak konuşur. Güzel ahlaklı olmaya ve saygılı olmaya özen gösterir.

11 Gördüğü olumsuzlukları uygun bir zamanda dile getirir. Dersi bölmez. Gereksiz konuşma yapmaz. Gördüğü olumsuzlukları uygun bir zamanda dile getirir. Dersi bölmez. Gereksiz konuşma yapmaz.

12 Branş derslerinde de yukarıdaki güzel davranışları uygular. Branş derslerinde de yukarıdaki güzel davranışları uygular.

13 Sınıfı temiz tutar. Kirletenleri uygun bir dille uyarır. Gerekirse öğretmenine bilgi verir.Ders araç ve gereçlerini yere düşecek şekilde ortada bırakmaz. Sınıfı temiz tutar. Kirletenleri uygun bir dille uyarır. Gerekirse öğretmenine bilgi verir.Ders araç ve gereçlerini yere düşecek şekilde ortada bırakmaz.

14 Öğretmen geç kaldığında ayağa kalkmadan bekler. Hikaye kitabını yada ders kitabını açıp okur, yazı çalışması yapabilir. Bunun dışında bir işle uğraşmaz. Öğretmen geç kaldığında ayağa kalkmadan bekler. Hikaye kitabını yada ders kitabını açıp okur, yazı çalışması yapabilir. Bunun dışında bir işle uğraşmaz.

15 Sınıfta ve koridorlarda top oynamaz. Okul bahçesinde ise sadece basket vb. el topu oyunları oynar. Beden Eğitimi derslerinde öğretmenin isteği ile futbol oyunu oynar. Aşırı istek ve gereksiz yere laubali ve şımarık davranışlardan kaçınır. Sınıfta ve koridorlarda top oynamaz. Okul bahçesinde ise sadece basket vb. el topu oyunları oynar. Beden Eğitimi derslerinde öğretmenin isteği ile futbol oyunu oynar. Aşırı istek ve gereksiz yere laubali ve şımarık davranışlardan kaçınır.

16 Verilen görevi zamanında ve eksiksiz yapmaya gayret eder. Verilen görevi zamanında ve eksiksiz yapmaya gayret eder. Yoruldum ama sorumlu olduğum görevimi yaptığım için kendimle gurur duyuyorum. Tembellik hem insanların hem de Allah’ın sevmediği bir davranıştır. Neyse ki ben böyle değilim.Böyle olmamalıyım.Bu benim elimde…

17 Elbiselerini temiz tutmaya özen gösterir. Elbiselerini temiz tutmaya özen gösterir.

18 Okul araç ve gereçlerine zarar vermez. Okul araç ve gereçlerine zarar vermez.

19 Serviste gereksiz taşkınlıklardan kaçınır.Büyüklerine ve şoföre saygılı olur. Serviste gereksiz taşkınlıklardan kaçınır.Büyüklerine ve şoföre saygılı olur.

20 Kimseye haksızlık yapmaz. Hakkını da yedirmez.Bunu yaparken de saygı sınırlarını aşmaz. Kimseye haksızlık yapmaz. Hakkını da yedirmez.Bunu yaparken de saygı sınırlarını aşmaz.

21 Yemekhanede gereksiz taşkınlıklardan kaçınır. Nazik ve ahlaklı olmaya gayret eder. Yemekleri acelece yemez. Yemek seçmemeye özen gösterir.Yiyemiyorsa yiyen arkadaşlarına engel olmamaya gayret eder.Acele dışarı çıkmak istemez.Yemek yemeğe başladıktan sonra izin istemez.Öğretmen tarafından doyan arkadaşlarınız gidebilir komutuyla sınıfa veye tenefüse çıkabilir. Yemekhanede gereksiz taşkınlıklardan kaçınır. Nazik ve ahlaklı olmaya gayret eder. Yemekleri acelece yemez. Yemek seçmemeye özen gösterir.Yiyemiyorsa yiyen arkadaşlarına engel olmamaya gayret eder.Acele dışarı çıkmak istemez.Yemek yemeğe başladıktan sonra izin istemez.Öğretmen tarafından doyan arkadaşlarınız gidebilir komutuyla sınıfa veye tenefüse çıkabilir.

22 Yemekten önce ve sonra ellerini yıkar. Yemekten önce ve sonra ellerini yıkar.

23 Herhangi bir durumda sıra olması gerekiyorsa hemen sırasına girer. Gereksiz yere gezmez ya da arkadaşlarıyla şakalaşmaz.Sırasını bozmaz. Herhangi bir durumda sıra olması gerekiyorsa hemen sırasına girer. Gereksiz yere gezmez ya da arkadaşlarıyla şakalaşmaz.Sırasını bozmaz.

24 Kendisinin kurallara uyup uymadığını kontrol eder. Başkalarının kusur ve ayıplarını araştırmaz.Bu yüzden kavga etmez.Taşkınlık yapmaz. Kendisinin kurallara uyup uymadığını kontrol eder. Başkalarının kusur ve ayıplarını araştırmaz.Bu yüzden kavga etmez.Taşkınlık yapmaz.

25 Yüksek sesle sınıfta veya koridorlarda bağırmaz. Yüksek sesle sınıfta veya koridorlarda bağırmaz.

26 El kaldırarak söz ister.Söz aldığında ayağa kalkarak cevap verir. El kaldırarak söz ister.Söz aldığında ayağa kalkarak cevap verir.

27 Arkadaşlarını dinler. Arkadaşlarını dinler.

28 Öğretmen birisi ile konuşurken,araya girmez,öğretmenin konuşması bitince söz alır. Öğretmen birisi ile konuşurken,araya girmez,öğretmenin konuşması bitince söz alır.

29 Okul dışına izinsiz gitmez. Okul dışına izinsiz gitmez.

30 Evde çalışırken dersini bölmez.Ev çalışmasını hızlı ve acelece yapmaz. Evde çalışırken dersini bölmez.Ev çalışmasını hızlı ve acelece yapmaz. Ailesi ile bu hususta sürtüşmez.Yatmadan önce mutlaka kitap okur. Ailesi ile bu hususta sürtüşmez.Yatmadan önce mutlaka kitap okur.

31 Törenlerde hemen sıra olur.Mikrofonu alan idareci konuşmaya başladığı zaman törende konuşulmayacağını bilir.Şikayet türü vb. konuşmalar yapmaz.Arkadaşlarına şaka yapmaz, onların dikkatini dağıtacak davranışlardan kaçınmaya gayret eder. Törenlerde hemen sıra olur.Mikrofonu alan idareci konuşmaya başladığı zaman törende konuşulmayacağını bilir.Şikayet türü vb. konuşmalar yapmaz.Arkadaşlarına şaka yapmaz, onların dikkatini dağıtacak davranışlardan kaçınmaya gayret eder.

32 İstiklal marşında hareket etmez Türk çocuğuna yakışır davranır. İstiklal marşında hareket etmez Türk çocuğuna yakışır davranır.

33 BÜTÜN BU DAVRANIŞLAR HAYATINIZ BOYUNCA SİZDEN İSTENECEK OLAN GÜZEL DAVRANIŞLARDIR. BUNLARI UYGULAMAK SİZLERİ YÜCELTİR VE ÖVGÜ ALMANIZA SEBEPTİR. BÜTÜN BU DAVRANIŞLAR HAYATINIZ BOYUNCA SİZDEN İSTENECEK OLAN GÜZEL DAVRANIŞLARDIR. BUNLARI UYGULAMAK SİZLERİ YÜCELTİR VE ÖVGÜ ALMANIZA SEBEPTİR.

34 Güzel ahlaklı olmak zordur.Kötü davranışlar ve alışkanlıklar ise kolaydır. Güzel ahlaklı olmak zordur.Kötü davranışlar ve alışkanlıklar ise kolaydır. Küçük yaşta bunları öğrenirsen ileriki yaşlarında bu iyi davranışları artık istemeden yaparsın.Bu sayede hayatın daha kolay ve anlamlı olur. Küçük yaşta bunları öğrenirsen ileriki yaşlarında bu iyi davranışları artık istemeden yaparsın.Bu sayede hayatın daha kolay ve anlamlı olur.

35


"ALTIN ÖĞRENCİ KRİTERLERİ. Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar Feza Öğrencisi öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa kalkar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları