Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sınıf etkinliklerine katılım ve görev paylaşımı Sınıfta görev paylaşımı. Oyunda demokrasi Öğretmenim,arkadaşlarım ve ben.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sınıf etkinliklerine katılım ve görev paylaşımı Sınıfta görev paylaşımı. Oyunda demokrasi Öğretmenim,arkadaşlarım ve ben."— Sunum transkripti:

1

2 Sınıf etkinliklerine katılım ve görev paylaşımı Sınıfta görev paylaşımı. Oyunda demokrasi Öğretmenim,arkadaşlarım ve ben

3 Hazırlayan: Mehmet Duyar sınıfımız

4 Hazırlayan: Mehmet Duyar Sınıfta görev paylaşımı Öğretmene ve sınıf arkadaşlarına yardımcı olmak için sınıfta görev paylaşımı yapılır. 1.Sınıf başkanlığı. 2.Eğitici kollar.

5 Hazırlayan: Mehmet Duyar seçimler

6 Hazırlayan: Mehmet Duyar5 Seçim sonuçları

7 Hazırlayan: Mehmet Duyar 1.Sınıf başkanı Sınıfta sınıf başkanı demokratik kurallarla seçilir. Adaylar belirlenir. Oylama yapılır. En çok oy alan sınıf başkanı seçilir.

8 Hazırlayan: Mehmet Duyar Sınıf başkanının görevi 1.Öğretmene yardımcı olmak. 2.Arkadaşlarına yardımcı olmak. 3.Sınıfta düzeni sağlamak.

9 Hazırlayan: Mehmet Duyar 2.Eğitici Kollar Kollar: 1.Kızılay 2.Sağlık ve temizlik 3.Okuma 4.Kütüphanecilik 5.Spor 6.Yeşilay 7.Müzik ve folklor 8.Trafik 9.Gezi ve inceleme Tüm kollarda istekli olan adaylar belirlenir oylama sonucu en çok oy alan başkan seçilir.

10 Hazırlayan: Mehmet Duyar Kol Seçimleri

11 Hazırlayan: Mehmet Duyar Kol Seçim Sonuçları

12 Hazırlayan: Mehmet Duyar Kızılay Kolu

13 Hazırlayan: Mehmet Duyar Nöbetçi Öğrencinin Görevleri Sınıfta sırayla nöbet tutulur. Nöbetçiler, sınıfı havalandırır ve tahtayı temizler. Sınıftaki eşyaları korur.

14 Hazırlayan: Mehmet Duyar Nöbetçi Öğrenciler

15 Hazırlayan: Mehmet Duyar Oyunda Demokrasi Arkadaşlarımızla mevsimlere göre değişen çeşitli oyunlar oynarız. Her oyunun kendine has kuralları vardır. Bu kurallara uymak zorundayız. Oynanan oyunların sonucunda yenebiliriz, kaybedebiliriz ama arkadaşlarımızı asla üzecek hareketlerde bulunmamalıyız.

16 Hazırlayan: Mehmet Duyar Oyunda Demokrasi

17 Hazırlayan: Mehmet Duyar Oyun Kuralları

18 Hazırlayan: Mehmet Duyar Öğretmenim, Arkadaşlarım ve Ben 1.Sevgi, saygı 2.Hoşgörü, dayanışma 3.Kendini ifade etme

19 Hazırlayan: Mehmet Duyar A.Sevgi, saygı Çevremizde bulunan kişilere karşı sevgi ve saygımızı her zaman göstermeliyiz. Güler yüzlü olmalı. Kötü sözler söylememeliyiz. Tanıdıklarımızla selamlaşmalıyız. Başkalarının sözünü kesmeden dinlemeliyiz.

20 Hazırlayan: Mehmet Duyar B.Hoşgörü 1.Sınıf içinde, okul bahçesinde, çevremizdeki insanlara karşı hoşgörülü olmalıyız. 2.Arkadaşlarımızın farkında olmadan yapabilecekleri hareketlere karşı daima hoşgörülü olmalıyız.

21 Hazırlayan: Mehmet Duyar B.Hoşgörü 3.Bizimde aynı davranışı yapabileceğimizi asla unutmamalıyız. 4.Özür dileyerek arkadaşımızın gönlünü almalıyız. 5.Güler yüzle teşekkür etmeliyiz.

22 Hazırlayan: Mehmet Duyar C.Dayanışma Okul bahçesinde,mahallemizde oyun oynarken bazen kazalar olabilir.Kaza yapan arkadaşımıza mutlaka yardımcı olmalıyız. Ailesine hemen haber vermeliyiz. Okulda ise öğretmene veya okul yönetimine haber vermeliyiz. Arkadaşlarımızla dayanışma içinde olarak oyun oynamalıyız.

23 Hazırlayan: Mehmet Duyar Dayanışma

24 Hazırlayan: Mehmet Duyar Kendini ifade etme Öğretmen sınıfta ders anlatırken dinlemeliyiz. Anlayamadıklarımızı, sormak istediklerimizi parmak kaldırarak sormalıyız. Duygu ve düşüncelerimizi sıkılmadan rahatça anlatmalıyız.

25 Hazırlayan: Mehmet Duyar Kendini ifade etme Çok kitap okumakla,dergi,gazete, televizyonda belgeseller seyretmekle ve büyüklerimizi dinleyerek bilgi sahibi olabiliriz. Grup içinde görev alalım.Verilen görevi en iyi şekilde yapmaya gayret edelim.


"Sınıf etkinliklerine katılım ve görev paylaşımı Sınıfta görev paylaşımı. Oyunda demokrasi Öğretmenim,arkadaşlarım ve ben." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları