Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞEH İ T BAHADIR TAYFUR İ LKOKULU DE Ğ ERLER E Ğİ T İ M İ PROJES İ 2014 - 2015 E Ğİ T İ M Ö Ğ RET İ M YILI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞEH İ T BAHADIR TAYFUR İ LKOKULU DE Ğ ERLER E Ğİ T İ M İ PROJES İ 2014 - 2015 E Ğİ T İ M Ö Ğ RET İ M YILI."— Sunum transkripti:

1 ŞEH İ T BAHADIR TAYFUR İ LKOKULU DE Ğ ERLER E Ğİ T İ M İ PROJES İ 2014 - 2015 E Ğİ T İ M Ö Ğ RET İ M YILI

2 PROJE YÖNET İ C İ LER İ M. Mustafa AKSU MÜDÜR Mustafa Y İĞİ T MÜD.YARD. Günay SARI MÜD.YARD. Tu ğ ba ÖZCAN Rehber Ö ğ retmen Dilek ÖZYAMAN Sınıf Ö ğ retmeni Hatice SARI Sınıf Ö ğ retmeni Sadiye ÜNGÖR Sınıf Ö ğ retmeni Serap ŞEN Anasınıfı Ö ğ retmeni Betil KARABUDAK Sınıf Ö ğ retmeni

3 Proje Amacımız; 1. Toplumsal değerler sosyal hayatı düzenler, bireyler arası bağlılığı artırmak. 2. Birlikte yaşayan insanların hangi değerleri merkez alacakları konusunda konuşmalarını, fikir birliğine varmalarını sağlamak. 3. Farklı değerlere sahip kişiler arasında veya kuşaklar arasında oluşan farklı değerlerden kaynaklanan çatışmaları ortadan kaldırmak.. 4. Çocuğun doğuştan getirdiği en iyi tarafını ortaya çıkarmak. 5. Birey kişiliğinin her yönüyle gelişmesini sağlamak. 6. Öğrencilerin, insani mükemmelliğe ulaşmasına yardımcı olmak. 7. Bireyi ve toplumu kötü ahlaktan korumak ve kurtarmak. Bunun yanında iyi ahlakla donatmak ve devamını sağlamaktır. 8. Öğrencilerin, Milli Eğitim temel kanununa uygun, sosyo kültür değerlerimizi benimsemiş «BİZ» merkezli düşünen yaşayan bireyler olmasını sağlamak.

4 SEÇ İ LEN DE Ğ ER BAŞLIKLARIMIZ Proje logomuz

5 PROJE ÇALIŞMALARI

6 Proje Afişinin Asılması

7 Personel, Ayın De ğ eri Yaka Rozetlerini Taktı.

8 Seçilen her değerimiz ile ilgili sınıf içi etkinlikler planlanıp tüm sınıflara dağıtıldı. Öğrenci ve velilerle paylaşıldı.

9 Proje Planı Örne ğ i AYLARDEĞERLERİMİZOKULÖNCESİ1.ve 2.SINIFLAR3.ve 4.SINIFLAR HER AY YAPILACAK ETKİNLİKLER ARALIK HOŞGÖRÜ Ve ADALET Afiş pano çalışması: Hoşgörü nedir? Çalışma kağıdı: Hoşgörüyü boya Drama: Hoşgörülü aile Kavram haritası: Hoşgörülü şirin Proje: Hoşgörü ormanı Görsel materyal: Hayvanlarda hoşgörü Sınıf içi etkinlik: Neden? Sunu: Yapmam- yaparım Video-müzik: Tom ve Jerry Yazılı materyal: Deredeki ördek Afiş pano çalışması: Resim yarışması- Hoşgörü Çalışma kağıdı: Uğur böceği Drama: Kart draması Kavram haritası: Hoşgörürüm Proje: Hoşgörü laleleri Görsel materyal: Kalbin en tatlı meyvesi Sınıf içi etkinlik: Farklılıklara hoşgörü Sunu: Narenci ve turuncu Video-müzik: Üçüzler Yazılı materyal: Bir hoşgörü hikayesi Afiş pano çalışması: Arkadaşlarımı hoş görürüm 1 Arkadaşlarımı hoş görürüm 2 Hoşgörü sevginin gereğidir Çalışma kağıdı: Hoş-gör Mesajı bul resimleri boya Drama: Hoşgörülü prensesler ve prensler Kavram Haritası: Hoş görürüm- hoş görmem Hoşgörünün mükafatı Proje: Haber vermeden Görsel Materyal: Farklılıklara saygı duyma Sınıf İçi Etkinlik: Hoşgörü avcısı Sunu: Hoşgörü nedir? Video-Müzik: Küçük yumurtaya hoşgörü- Kaplumbağalara hoşgörü Yazılı Materyal: Yaşayarak öğrenme Ayın 1.haftası sınıf içerisinde tabloda görülen etkinlikler uygulanacak. Ayın 2.haftası her sınıf kendi içerisinde hoşgörü-adalet ile ilgili afiş çalışması yapacak. Ayın 3.haftası okulda hoşgörü- adalet değeri ile ilgili resim, şiir yarışması düzenlenecek ve kazanan öğrenciler ödüllendirilecek. Ayın 4.haftası her sınıfın öğretmeni kendi velilerine hoşgörü-adalet değeri ile ilgili veli semineri düzenleyecek. Okuldaki tüm personel hoşgörü-adalet değeri ile ilgili yaka rozeti takacak. Hoşgörü-adalet değeri ile ilgili el broşürü hazırlanacak ve ilçede stant açılarak dağıtılacak. Okulumuzun dış duvarına değerler eğitimi ağacı asılacak.

10 Ayın değeri ile ilgili her sınıf afiş hazırladı. Afişler YILSONUN da değerler sokağında Karacabey’in beğenisine sunulacak.

11 Afiş Örnekleri Buradan başla.

12 Afiş Örnekleri EMPAT İ

13 Afiş Örnekleri

14 Ayın değeri ile İlgili Broşür hazırladı. Broşürler YILSONUN da değerler sokağında Karacabey’in beğenisine sunulacak.

15 Broşür Örnekleri

16

17

18

19 Ayın değeri İle İlgili Sunular ve Film Öğrencilere ve Velilere İzlettirildi.

20 Ö ğ renciler Ayın De ğ eri Filmi ve Sunusunu İ zliyor.

21 Veliler Ayın De ğ eri Filmi ve Sunusunu İ zledi.

22 Ayın değeri İle İlgili Öğrenciler Arasında Yapılan Yarışmada Dereceye giren Öğrenciler Ödüllendirildi. Belge Örneği ve Dereceye Giren Öğrenciler.

23 2014-2015 Eğitim- ö ğretim yılında ‘’ Değerler Eğitimi Projesi ‘’ kapsamında ocak ayı değeri olan empati ile ilgili okulumuzda d ü zenlenen 4. sınıflar arası resim yarışmasındaki birinciliğinden dolayı tebrik eder, başarılarının daim olmasını dilerim. 23.01.2015 M. Mustafa AKSU Ş.Bahadır Tayfur İ.O M ü d ü r ü Sevgili, Zeynep TETİK BELGE ÖRNE Ğİ

24 Her ayın sonunda de ğ er belgesi alan ö ğ renciler

25 De ğ erler e ğ itimi projemiz 2. Yarı yılda da devam edilecek. De ğ erler e ğ itimi çerçevesi içerisinde yapılan çalışmalar, yılsonunda okul bahçesinde DE Ğ ERLER E Ğİ T İ M İ SOKA Ğ I oluşturulacak. Bu sokak ta velilerimizin ve İ lçemiz insanlarının be ğ enisine sunulacak.

26 Yaratılmışlar arasında, İ nsan olmanın üstünde bir de ğ er yoktur. … …


"ŞEH İ T BAHADIR TAYFUR İ LKOKULU DE Ğ ERLER E Ğİ T İ M İ PROJES İ 2014 - 2015 E Ğİ T İ M Ö Ğ RET İ M YILI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları