Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Portulaca grandiflora (ipek çiçeği). Tek yıllık olarak yetiştirilen, sürünücü, yayılıcı bir bitkidir. Dallar, ya sürünücü yada dikine büyüyen.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Portulaca grandiflora (ipek çiçeği). Tek yıllık olarak yetiştirilen, sürünücü, yayılıcı bir bitkidir. Dallar, ya sürünücü yada dikine büyüyen."— Sunum transkripti:

1 Portulaca grandiflora (ipek çiçeği)

2

3

4

5

6 Tek yıllık olarak yetiştirilen, sürünücü, yayılıcı bir bitkidir. Dallar, ya sürünücü yada dikine büyüyen şekildedir. Almaçlı yapraklar, silindirik- damla uçlu ve tüylüdür. 4-6 taç yapraktan oluşan gül gibi çiçeklere sahiptir. Katlı çiçekleri olanları da vardır. Çiçekler yaprak koltuğundan çıkar ve sürekli açar.

7 Sarı, turuncu, kırmızı, pembe, beyaz renklerdedir. Çiçeklenme mevsimi yazdır. Boyu 10-20 cm olup, anavatanı Güney Amerika’dır. Tam güneş ılık-ılıman iklim ister. Kuraklığa dayanıklıdır.

8 Fakir toprak veya çakıllıklarda yetişebilir. Kumlu, verimli ve biraz kuru topraklarlarla birlikte, her türlü her türlü toprakta yetişebilir. Çok az su ister. Çiçeklenmeden sonra bitkiler sökülebilir ama kendi tohumlarını dökerek ertesi sene kendiliğinden çıkar. Bahçelerde ilkbahar ekimi ile üretilir.

9


"Portulaca grandiflora (ipek çiçeği). Tek yıllık olarak yetiştirilen, sürünücü, yayılıcı bir bitkidir. Dallar, ya sürünücü yada dikine büyüyen." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları