Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çizgi Grafiği Çizgi Grafiği. Eldeki bilgilerin daha iyi anlaşılması ve karşılaştırılması için çizilen şekillere grafik denir. Eldeki bilgilerin daha iyi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çizgi Grafiği Çizgi Grafiği. Eldeki bilgilerin daha iyi anlaşılması ve karşılaştırılması için çizilen şekillere grafik denir. Eldeki bilgilerin daha iyi."— Sunum transkripti:

1 Çizgi Grafiği Çizgi Grafiği

2 Eldeki bilgilerin daha iyi anlaşılması ve karşılaştırılması için çizilen şekillere grafik denir. Eldeki bilgilerin daha iyi anlaşılması ve karşılaştırılması için çizilen şekillere grafik denir. Çizgi Grafiği : Çizgi Grafiği : Grafiklerde verilen bilgilerin, çizgilerle Grafiklerde verilen bilgilerin, çizgilerle gösterildiği grafiklerdir. gösterildiği grafiklerdir.

3 Bir otomobil fabrikasının yılları arasında üret- tiği otomobil sayısını gösteren bir çizgi grafiği oluşturalım. Otomobil sayısı bin olarak Bu grafiğe göre ; Yıllar yılında 50 bin, 1996 yılında 100 bin, 1997 yılında 50 bin, 1998 yılında 150 bin, 2000 yılında 200 binotomobil üretilmiştir. ve yılında 150 bin

4 Bir otomobil fabrikasının yılları arasında üret- tiği otomobil sayısını gösteren bir çizgi grafiği oluşturalım. Otomobil sayısı bin olarak Bu grafiğe göre ; Yıllar ve 1999 yıllarında eşit sayıda otomobil üretilmiştir. En az üretim 1995 yılında yapılmıştır. (50 bin) En fazla üretim 2000 yılında yapılmıştır. (200 bin) 1997 yılında üretim düşmüş, 1998 yılında üretim iki kat artmıştır yılında üretim 200 bin veya 250 bin arasında olabilir.


"Çizgi Grafiği Çizgi Grafiği. Eldeki bilgilerin daha iyi anlaşılması ve karşılaştırılması için çizilen şekillere grafik denir. Eldeki bilgilerin daha iyi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları