Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir & Bil KARE, DİKDÖRTGEN VE ÜÇGENİN ÖZELLİKLERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir & Bil KARE, DİKDÖRTGEN VE ÜÇGENİN ÖZELLİKLERİ."— Sunum transkripti:

1

2 Bir & Bil KARE, DİKDÖRTGEN VE ÜÇGENİN ÖZELLİKLERİ

3 Bir & Bil

4 KARENİN KÖŞESİNİ VE KENARINI GÖRELİM KÖŞE KENAR

5 Bir & Bil KARENİN BÜTÜN KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. KARENİN BÜTÜN KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. KARENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR. KARENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR. KARENİN BÜTÜN KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. KARENİN BÜTÜN KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. KARENİN ÖZELLİKLERİ KARENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR. KARENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR.

6 Bir & Bil HOPARLÖR Alt yüzey: KARE Üst yüzey: KARE KARE PRİZMA ŞEKLİNDEKİ HOPARLÖRÜN ALT VE ÜST YÜZEYLERİNİN ÇEVRESİ BİRER KAREDİR. KARE PRİZMA ŞEKLİNDEKİ HOPARLÖRÜN ALT VE ÜST YÜZEYLERİNİN ÇEVRESİ BİRER KAREDİR.

7 Bir & Bil KÜP BİÇİMİNDEKİ BİR HEDİYE KUTUSUNUN BİR YÜZEYİNİ, DEFTERİNİZİN ÜZERİNE KOYUNUZ VE ÇEVRESİNİ ÇİZİNİZ. KUTUYU KALDIRDIĞINIZDA ÇİZİLEN ŞEKİL YANDAKİ GİBİ BİR KARE OLUR. HEDİYE KUTUSU TÜM YÜZEYLER KARE

8 Bir & Bil

9 DİKDÖRTGENİN KÖŞESİNİ VE KENARINI GÖRELİM. KÖŞE KENAR

10 Bir & Bil DİKDÖRTGENİN KARŞILIKLI KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. DİKDÖRTGENİN KARŞILIKLI KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. DİKDÖRTGENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR. DİKDÖRTGENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR. DİKDÖRTGENİN KARŞILIKLI KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. DİKDÖRTGENİN KARŞILIKLI KENAR UZUNLUKLARI BİRBİRİNE EŞİTTİR. DİKDÖRTGENİN ÖZELLİKLERİ DİKDÖRTGENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR. DİKDÖRTGENİN DÖRT KÖŞESİ VE DÖRT KENARI VARDIR.

11 Bir & Bil

12 ÜÇGENİN KÖŞESİNİ VE KENARINI GÖRELİM. KÖŞE KENAR

13 Bir & Bil ÜÇGENİN ÖZELLİKLERİ ÜÇGENİN BÜTÜN KENARLARI FARKLI UZUNLUKTA OLABİLİR. ÜÇGENİN BÜTÜN KENARLARI FARKLI UZUNLUKTA OLABİLİR. ÜÇGENİN ÜÇ KENARI VE ÜÇ KÖŞESİ VARDIR. ÜÇGENİN ÜÇ KENARI VE ÜÇ KÖŞESİ VARDIR. ÜÇGENİN BÜTÜN KENARLARI FARKLI UZUNLUKTA OLABİLİR. ÜÇGENİN BÜTÜN KENARLARI FARKLI UZUNLUKTA OLABİLİR.

14 Bir & Bil

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34


"Bir & Bil KARE, DİKDÖRTGEN VE ÜÇGENİN ÖZELLİKLERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları