Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Projenin gerekçesi Çocuklar teneffüslerde ve boş zamanlarda enerjisini atabilmek adına çoğunlukla amaçsız koşmaktadırlar. Bu koşuşturma esnasında zaman.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Projenin gerekçesi Çocuklar teneffüslerde ve boş zamanlarda enerjisini atabilmek adına çoğunlukla amaçsız koşmaktadırlar. Bu koşuşturma esnasında zaman."— Sunum transkripti:

1

2 Projenin gerekçesi Çocuklar teneffüslerde ve boş zamanlarda enerjisini atabilmek adına çoğunlukla amaçsız koşmaktadırlar. Bu koşuşturma esnasında zaman zaman ufak çaplı kazalar,çarpışmalar da yaşanmaktadır. Özellikle ilköğretim okullarında sayının da fazla olduğu düşünülürse çocuklar oyun oynayamamaktadırlar.

3 P ROJENIN A MACı İlköğretim okullarının bahçelerinde uygun olan bölümlerde yerlere çizilecek olan çizgisel oyunlarla çocuğun enerjisini bilinçli yönlendirmek, Çocuğun o çizgilerle oynarken yaratıcığını ve sosyal iletişimini geliştirebilmek.

4

5 P ROJENIN HEDEFI Oyun kurmakta zorlanan yeni nesil için okul bahçelerinde yere çizilen çizgili oyun formlarıyla oyun kurmalarına hatta bu vesileyle eğitimlerine destek olunması planlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünce hazırlanıp Samsunda bulunan tüm ilköğretim okullarına dağıtılan “Çocuk Oyunları” kitabının da yapılan çizgilerle daha kullanılır hale gelmesi planlanmaktadır.

6 P ROJENIN SÜRESI Projenin uygulamasına, 2012 Mart Ayında başlanılıp 2012 -2013 Eğitim Öğretim yılında tamamlanması düşünülmektedir.

7 P ROJE DE METOT VE YÖNTEM : 1.Aşama:Proje paydaşlarıyla toplantı Projenin tanıtılması ve işbölümü yapılması. 2.Aşama: İlköğretim okullarının bahçe yapısı uygun olanların tespiti. 3.Aşama:Çizim yapılacak olan okulların bilgilendirilmesi.

8 4.Aşama:Çizimi yapılacak oyun kalıplarının hazırlanması. 5.Aşama:Tespit edilen ilköğretim okullarının bahçelerine çizimlerin yapılması.

9 P ROJEDE Y ER A LACAK K URUMSAL P AYDAŞLAR VE G ÖREVLERI Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje koordinasyonu, Malzeme temini,teknik destek İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tüm yazışma, duyurular,projede görev dağılımının yapılması Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Teknik ve personel desteği

10 P ROJENIN S ÜRDÜRÜLEBILIRLIĞI Uygulamanın yapıldığı okulların performans artışı gözlemlendikçe bu çalışmanın korunması ve arttırılması

11 P ROJENIN ÇıKTıLARı Öğrencilerde iletişim gücünün arttırılması Sosyal etkileşimin arttırılması Çocuğun oyun oynama becerisi edinmesi Çocukların bilişsel,duyuşsal ve psikomotor gelişimlerine olumlu destek sağlanması Çocuğun oyunla paylaşmayı, yardımlaşmayı ve yaratıcı zekasını kullanarak eğitimine destek olunması


"Projenin gerekçesi Çocuklar teneffüslerde ve boş zamanlarda enerjisini atabilmek adına çoğunlukla amaçsız koşmaktadırlar. Bu koşuşturma esnasında zaman." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları