Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

«KASTAMONU MASA TEN İ S İ OYNUYOR» PROJES İ Masa Tenisi İl Spor Temsilciliği Kastamonu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "«KASTAMONU MASA TEN İ S İ OYNUYOR» PROJES İ Masa Tenisi İl Spor Temsilciliği Kastamonu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü."— Sunum transkripti:

1 «KASTAMONU MASA TEN İ S İ OYNUYOR» PROJES İ Masa Tenisi İl Spor Temsilciliği Kastamonu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü

2 PROJENİN AMAÇLARI ANA AMAÇ: « Daha önce hiçbir spor dalında lisansı olmayan, okulunda veya spor kulüplerinde spor yapmayan ilk ve ortaokul öğrencilerinin sporla tanışmasını sağlamak ve onları spor yapmaya teşvik etmek. Eğitimde ve sporda fırsat eşitliği sağlamak.»

3 PROJENİN AMAÇLARI DİĞER KAZANIMLAR: 1. Kırsal bölgelerdeki Eğitimin kalitesinin artırılmasına destek olmak. 2. Sağlıklı ve ahlaki değerlere sahip nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmak. 3. Kendini ifade edemeyen, sosyalleşemeyen çocukların sosyal hayata adaptasyonuna fırsat sağlamak.

4 PROJENİN AMAÇLARI DİĞER KAZANIMLAR: 4. Okullarda spor sayesinde şiddeti önlemeye yardımcı olmak. 5. Daha önce spor yapmamış olan öğrencilerden yeteneklilerinin tespit edilerek, onları sportif faaliyetlere yönlendirmek. 6. Öğrencileri spor yapmaya teşvik ederek, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak. 7. Masa tenisi turnuvalarıyla centilmenlik, sportmenlik ve sporcu ahlakı kazanımın önemini vurgulama.

5 PROJENİN SÜRESİ Başlangıç: 1 EKİM 2013 Bitiş : 1 HAZİRAN 2014 Toplam:9 ay

6 KAPSADIĞI KİŞİLER VE KURUMLAR Kapsadığı Kişiler : Daha önce Hiç Spor Yapmamış İlk ve Ortaokul Öğrencileri. Kapsadığı Kurumlar: Kastamonu ili ve merkez köyleri ilk ve ortaokulları. Hedef : 55 okul 3000 öğrencinin katılımı ile 2500 öğrenciyi spora başlatmak. Gerçekleşen :13 Kasım 2013 tarihi itibariyle okula ulaşılıp ve 300 sporcu kaydı yapılmıştır.

7 MAALİYETİ Projenin toplam maliyeti: 30.000 TL. dir.

8 P ROJEDE KULLANıLAN SPOR MALZEMESI 1. 1500 adet masa tenisi topu 2. 500 adet raket 3. 80 takım madalya 4. 50 adet dosya ve turnuva dokümanları 5. 30 adet masa tenisi masası 6. 50 adet saklama kabı (21 lt) 7. 3000 adet katılım belgesi. 8. 3000 adet tişört

9 için P ROJE KAPSAMıNDAKI ÇALıŞMALARıMıZ

10 P ROJE IÇIN DESTEK OLAN KURUMLAR 1. Kastamonu Valiliği 2. Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 3. Milli Eğitim Müdürlüğü 4. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 5. Masa Tenisi İl Spor Temsilciliği 6. Kastamonu yerel medyası

11 P ROJE T AKVIMI 1. : 2. : 3. : 11-10 EKİM 2013Projenin hazırlanması -Tertip komitesinin kurulması 211-25 EKİM 2013Projenin okullara duyurulması 31-20 KASIM 2013Spor yapmayan öğrencilerin tespiti ve sporcu lisansı için gerekli evrakların toplanması 415-30 ARALIK 2013Katılacak olan okullardan katılım belgelerinin ve evrakların teslim alınması 51-10 OCAK 2014Turnuvaya kabul edilen okullara masa tenisi malzemelerinin dağıtımı 61 20 ŞUBAT 2014Okul içi masa tenisi turnuvaları. 76-15 MART 2014Okul turnuvası sonuç bildirimi. 8 25 Mayıs 2014Kastamonu Birinciliği Turnuvası. 91 Temmuz – 1 Eylül 2014Katılımcılar için yaz okulu.

12 P ROJENIN UYGULANMASı Kastamonu il ve ilçelerindeki tüm ilk ve orta okullardaki beden eğitimi öğretmeni veya masa tenisi antrenörü öğretmenlerin daha önce hiçbir sportif faaliyete katılmamış öğrencileri tespiti ile başlayacaktır. Bu öğrenciler arasında okulda ufak çaplı bir eğitim-tanıtım yapılıp, lisansları çıkarıldıktan sonra «masa tenisi turnuvası» düzenlenecektir. Turnuvada kullanılacak malzemeler tertip komitesi tarafından turnuvalardan önce okullara dağıtılacaktır.

13 P ROJENIN UYGULANMASı Okullardaki turnuvalar tamamlandıktan sonra turnuvalara katılan tüm öğrencilere katılım belgesi düzenlenip dağıtılacak ve dereceye girenlerden isteyen öğrencilerin, Yaz Okul programına ücretsiz olarak kayıtları yapılacaktır. Ayrıca turnuvaya katılan tüm okullarda dereceye giren öğrencilerin katılabileceği Kastamonu çapında bir turnuva düzenlenecektir. Burada ilk 3 dereceye giren öğrencilere madalya, okullarına ise kupa ve çeşitli hediyeler verilecektir. Çeyrek finale kalan tüm öğrencilerin, spor kulüplerine katılması ve elit sporcu olabilmeleri için gerekli çalışmalar yapılacaktır.


"«KASTAMONU MASA TEN İ S İ OYNUYOR» PROJES İ Masa Tenisi İl Spor Temsilciliği Kastamonu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları