Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DOĞA BENGÜ KOTAN 935 BERKAY ORKAN 1071

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DOĞA BENGÜ KOTAN 935 BERKAY ORKAN 1071"— Sunum transkripti:

1 DOĞA BENGÜ KOTAN 935 BERKAY ORKAN 1071
İNTERNET HAFTASI DOĞA BENGÜ KOTAN 935 BERKAY ORKAN 1071

2 İNTERNET HAFTASI NEDİR?
İnternet haftasının amacı insanların interneti amacına uygun olarak bilinçli bir şekilde kullanmalarıdır. Günümüz; bilgi çağı, bilgi çağının en önemli bileşenleri de elbette bilişim teknolojileri, bunun da olmazsa olmazı internettir. Bu sanal deryada bilgiye ulaşmak çok kolaydır. Önemli olan doğru bilgiyi almak ve amacımız doğrultusunda kullanmaktır.    İnternetle birlikte bilginin paylaşımı kolaylaşmıştır. Proje üretme ve tüm dünyadaki gelişmeleri kısa sürede takip edebiliyoruz. İnternet bağımlısı olmadan güvenli bir şekilde kullanmak elzemdir.

3 DEVAM Bilişim STK Platformu İnternetin Türkiye'ye gelişinin yıl dönümünde Türkiye İnternetini büyütmek, yeni projeler başlatmak, İnterneti geniş kitlelere tanıtmak, yaymak, toplumun gündemine İnterneti yerleştirmek ve Türkiye İnternetine ivme verecek etkinliklerin yapılması amacıyla 7-20 Nisan'ı İnternet Haftası olarak ilan etmiştir.  İnternet haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenir. Bilgiye ulaşımın kolaylığı ve alternatif etkinlikler kapsamında insanlar kısa sürede organize olabiliyorlar. Pozitif faydalarda bir araya gelen insanlar daha üretici olmaktadır. Önemli olan süreci iyi değerlendirip interneti yaşantımızda güvenli bir şekilde kullanmaktır.   

4 İNTERET İLK NE ZAMAN KULLANIDI?
İnternet Üst Kurulu İnternetin Türkiye'ye gelişinin 6. yıl dönümünde Türkiye İnternetini büyütmek, yeni projeler başlatmak, İnterneti geniş kitlelere tanıtmak, yaymak, toplumun gündemine İnterneti yerleştirmek, ve Türkiye İnternetine ivme verecek etkinliklerin yapılması amacıyla Mayıs'ı İnternet Haftası olarak ilan etmiştir. İnternetle ilgili tüm kesimleri, İnterneti tanıtmak, büyütmek, kullanmak, yaygınlaştırmak, önünü açmak ve İnternetle ilgili yeni projeler geliştirmek konularında katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

5 İNTERNET HAFTASI İLE İLGİLİ ETKİNLİKLER
Bu yaşadığımız ilin yaptığı bazı etkinliklerden bazılarını izleyeceğiz…

6 DEVAM EDİYORUZ

7

8 İNTERNET HAFTASI İLE İLGİLİ ŞİİR YAZI VE RESİM
Bilişim teknolojilerindeki hızlı değişimler, ülkeleri bir yandan çeşitli ekonomik ve sosyal çalkantılar içine sürüklerken, diğer yandan da yeni ekonomik süper güçler yaratmaktadır. İster geri kalmış olsun, isterse gelişmiş, bilişimin gücünün farkına varan tüm ülkeler, teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek için var güçleri ile planlar yapmakta, mevcut (bilgi yelpazesi.net) sistemlerini sorgulamakta ve bilgi toplumunun temel taşı olan insan gücünü her şeyin önüne çıkarmaktadırlar. ciddi bir biçimde yeniden yapılandırmak zorundadır.

9 YAZIYA DEVAM Çünkü artık ülkelerin zenginlikleri para ile ya da doğal kaynaklarının zenginliği ile değil, bilgi ve insan kaynaklarının zenginliği ile ölçülmektedir. İnsan gücü yetiştirmenin tek yolu da eğitim ve öğretimdir. Eğer bir ülkede eğitim kurumları öncelik sırasında arka plana itilmişse, genç nüfusa eğitim olanakları sağlanamıyor ve gençler toplum dışı etkinliklere itiliyorlarsa ve yetişen değerli beyinler başka ülkelere göç ediyorlarsa, o ülke kan kaybediyor demektir. Bu nedenle, Türkiye 21. yüzyılda varlığını sürdürebilmek için Milli Eğitimini ciddi bir biçimde yeniden yapılandırmak zorundadır.

10 DEVAM İnternet Bilimsel düşünceye Eriştirir internet, Bilgi ve beceriyi Geliştirir internet. Sevgi ve paylaşmayı Benimsetir internet, Mutlu eder insanı Gülümsetir internet. Demokratik davranış Kazandırır internet, Evrensel değerlere Uzandırır internet. İsmail Malatya

11 DEVAM İNTERNET Aradığımı buluyorum, Bilgimi artırıyorum,
Sayesinde şiirlerim yayınlanıyor, Mutlu oluyorum. Bu internet var ya, Çok acayip gerçek.. Hem kötü şeyler var, Hem de güzel gelecek. Film dersen var, Şarkı, türkü sınırsız. Şiir siteleri harika, İnterneti anlamak zor, Tam anlatmak imkansız.

12 İNTERNET HAFTASI İLE İLGİLİ BAZI RESİMLER

13

14

15

16

17 KAYNAKÇA /http://internethaftasi.org.tr/hafta98


"DOĞA BENGÜ KOTAN 935 BERKAY ORKAN 1071" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları