Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hem.meb.gov.tr Kullanım Klavuzu VAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU İrfan ÖZTÜRKÇÜ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hem.meb.gov.tr Kullanım Klavuzu VAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU İrfan ÖZTÜRKÇÜ."— Sunum transkripti:

1 hem.meb.gov.tr Kullanım Klavuzu VAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU İrfan ÖZTÜRKÇÜ

2 DİKKAT ! Kursunuz başlamadan bir hafta içerisinde kursiyer girişlerini yapmış olmanız; Kurs bitiş tarihinden önce Kurs Sonu işlemlerin yapılmış olması; Kurs bitiş tarihinden Bir Hafta Önce Merkezimize Gelerek Sertifika Basım işlemlerinin yaptırmış Olmanız Gerekmektedir. Otomasyonda Kurs bitiş tarihinden sonra Kurs ve Kursiyer işlemleri otomatik olarak kapanmaktadır.

3 Güvenlik Kodunu Girin T.C. Kimlik Numaranızı Yazın Şifrenizi Yazın hem.meb.gov.tr Şifreniz yoksa ilgili Müdür Yardımcınıza başvurarak en kısa zamanda şifrenizi alınız.

4  Hem İşlemleri Seçilecek.

5 Kurs/Kursiyer İşlemleri Seçilecek. 

6 İlk Adımda Kurs Arama Yapılacak. 

7  Ara Butonuna Tıklayarak Kursların Listelenmesini Bekleyiniz. Not: Arama yaparken Kurs Numarası veya Kurs Öğretmeni ismini giriniz. Bu şekilde size ait kursu bulmanız kolaylaşacaktır.

8 Açılan Kurs Listesinde Kurs İsminin Solunda yer alan Klasör simgesine Tıklayın. 

9 Yeni Kayıt Girişi İşlenen Bilgilerin Kaydedilmesi Rapor Alımı İşlem İptali Kullanılan Menü Simgeleri ve Açıklamaları

10 Kursiyer Kayıt Sayfası 11 2 2 33 Güvenlik Kodunu Girin Kursiyerin T.C. Kimlik Nosunu Girin. Bilgileri Getir Butonuna Tıklayın NOT: Bilgiler Kursiyerin TC Kimlik No’suna göre tckimlik.nvi.gov.tr den sorgulanarak getirilmektedir. (Bilgiler Geldikten Sonra Lütfen Ad Soyad Kontrolü Yapınız.) Diğer Bölümleri doldurarak KAYDET Simgesine Tıklayın. Yeni Simgesini Tıklayarak,Her Kursiyer için Aynı İşlemi Tekrar Ediniz.

11 Kursiyer Kayıt İptali 1. Adım Kayıt İptali 2. Adım Kaydı İptal Edilecek Olan Kursiyerin Solundaki Klasör Simgesine Tıklayın.

12  Durumunu Seçin ve Araç Çubuğundaki KAYDET Simgesini Tıklayın. Kursiyerin Kurstaki Kaydının İptali ve Devamsızlık Durumunu KESİNLİKLE BURADAN Yapınız.

13  Kurs Bitiminde Kurs Sonu İşlemlerine Giriş Yaparak Kursiyerlerin Durumlarını İşleyin.

14 Kursiyerin BAŞARILI, BAŞARISIZ, SINAVA GİRMEDİ Gibi Durumunu Seçiniz. Yapılan Sınavda Aldığı Notlar İşlenecek. (Her Modül İçin) Tüm Kursiyerler İçin Bu İşlemler Yapıldıktan Sonra KAYDET Butonuna Tıklayarak Kaydedin. SEÇİNİZ SEÇENEĞİNDE KALAN KURSİYERLERİN BELGELERİ BASILMAZ. DİKKAT:

15 Tüm Kursiyerler İçin Bu İşlemler Yapıldıktan Sonra KAYDET Butonuna Tıklayarak Kaydedin.

16 Çıkış Butonuna Basılarak çıkılır.

17 Teşekkür ederiz.


"Hem.meb.gov.tr Kullanım Klavuzu VAN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU İrfan ÖZTÜRKÇÜ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları