Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BTO-304 İnternet Ortamında Yazarlık Dilleri & Uygulamaları

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BTO-304 İnternet Ortamında Yazarlık Dilleri & Uygulamaları"— Sunum transkripti:

1 BTO-304 İnternet Ortamında Yazarlık Dilleri & Uygulamaları
Proje Sunumu Ders sorumlusu : Dr.Hakan TÜZÜN Tasarımcılar: Gökhan KIZILIŞIKOĞLU M. Yasemen KÖLE Ali AYDINLI Ülkü KARTAL Sertaç ÇINAR Kübra DURU Hacettepe Universities Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 2006 – 2007 Öğretim Yılı – Bahar Dönemi 06800 Beytepe - ANKARA

2 Proje’nin Amacı Tanımlamış olduğumuz kullanıcı grubuna Visual Basic denetimlerini üç boyutlu oyun ortamında eğlenceli ve etkili bir şekilde kavratmak.

3 Hedef Kitle Programlama dilleri dersi kapsamında Visual Basic programlama diline giriş yapan Böte öğrencileridir.(Bu öğrencilerin büyük çoğunluğu daha önceden programlama dilleri hakkında bilgi ve beceriye sahip değildir.)

4 Proje Senaryosu Korkunç bir uçak kazası... Issız bir adaya düşerek kurtulan 6 kazazede... Ve onları bu adada bekleyen daha korkunç bir tehlike...

5 Proje Senaryosu Bu issiz Güney Pasifik adasında hayatta kalmayı başaran toplumun her kesiminden gelen bu insanlar, sadece adada hayatta kalabilmek için değil, ayni zamanda adanın içinde yasayan başka şeylerden de kendilerini korumak için birlik olmak zorundalar..Kullanıcı bu 6 kişinin lideridir ve arkadaşlarının hayati onun elindedir..

6 Proje Senaryosu Kullanıcı adanın içinde farklı yerlerde bulunan Visual Basic denetimlerine ait bilgileri bulacak ve uçağı tamir edecek olan Ali Usta'ya iletecektir. Böylece Ali Usta uçağı tamir edebilecek ve kurtulacaklardır.

7 Süreç 3D ortamda deneme çalışmaları yaparak QA’da neler yapabileceğimizi gördük Proje konusu belirlendikten sonra Amaç ve Hikayemizi oluşturduk. Hocamıza proje teklifimizi verdik. Ortamda hikayemizle ilgili nesne kısıtlı olduğu için geniş bir araştırma yaptık ve hikayemizi değiştirip hocamıza bir kez daha proje teklifi verdik.

8 Süreç Amaç ve Hikayeye uygun bir 3D taslağını oluşturduk(Arayüz).
2D içeriği hazırladık. 2D içeriği, 3D senaryoya uygun düzenledik. 3D ortam için nesne araştırdık, seçtik ve bunlarla bir ambar oluşturduk. Ambardaki nesneleri TrueSpace ile düzenledik ve amaca uygun hale getirdik.

9 Süreç İş bölümü yaptık ve bir kısmımız 3D ile bir kısmımız da 2D ile uğraştı. 3D ile ilgili hazırlanan nesneleri havuza ekledik. 2D ortamı Dreamweaver ile hazırladık.

10 Süreç 3D ve 2D ortamlarda hatalar tespit edilerek düzeltmelere gidildi. Ortamları ilişkilendirdik. Kullanıcı testlerini yaptık. Kullanıcıların tespitlerine göre hataları düzelttik.

11 Süreçte İyi Giden Olaylar
Konu seçiminde hemfikir olmamız işimizi hızlandırdı. İş bölümlerinde isteklilik süreci etkin kullanmamızı sağladı. Ortamı hazırlarken havuzdaki nesnelerin yeterli olması bize zaman kaybettirmedi. Planlı hareket etmemiz . Grup elemanlarının toplantılarda daima yer almış olması.

12 Süreçte İyi Gitmeyen Olaylar
Aldığımız bilgiler doğrultusunda 3D ortamı yükseltebileceğimizi sanıyorduk ve işimize bu bilginin varlığı ile devam ettik. Fakat sürecin ortasında bunun olamayacağını anladık ve tüm nesneleri tek tek yükselttik.

13 Bir Daha Neleri Farklı Yapardık
Konu üzerinde daha fazla vakit harcardık. 2D üzerinde daha çok çalışırdık. Ortamı gerçekçi kılmak için ses, efekt vs.. Kullanabilirdik. Php bilgimizi arttırarak etkileşimli 2D ortamlar oluşturabilirdik.

14 Teşekkürler…


"BTO-304 İnternet Ortamında Yazarlık Dilleri & Uygulamaları" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları