Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MISIR’DA TURİZM. MISIR ANTİK MEDENİYETİYLE ÜNLÜ BİR ÜLKEDEDİR VE DÜNYANIN EN ÇOK İLGİ ÇEKEN TARİHSEL ANITLARINDAN BAZILARI YİNE BURADADIR. Gize Piramitleri,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MISIR’DA TURİZM. MISIR ANTİK MEDENİYETİYLE ÜNLÜ BİR ÜLKEDEDİR VE DÜNYANIN EN ÇOK İLGİ ÇEKEN TARİHSEL ANITLARINDAN BAZILARI YİNE BURADADIR. Gize Piramitleri,"— Sunum transkripti:

1 MISIR’DA TURİZM

2 MISIR ANTİK MEDENİYETİYLE ÜNLÜ BİR ÜLKEDEDİR VE DÜNYANIN EN ÇOK İLGİ ÇEKEN TARİHSEL ANITLARINDAN BAZILARI YİNE BURADADIR. Gize Piramitleri, Karnak Tapınağı ve Krallar Vadisi en önemli tarihsel anıtlardır. Gize Piramitleri

3

4

5

6

7

8 M ıSıR ' ıN LIMAN KENTLERI ; P ORT S AID VE İ SKENDERIYE ' DIR. T ICARET KAPASITESI, ENDÜSTRIYEL IŞLEVI VE LIMANıYLA BIRINCI ÖNEMDEKI İ SKENDERIYE, M ıSıR ' ıN IKINCI BÜYÜK KENTI, DÜZEN VE YAŞAM TARZı OLARAK İ ZMIR ' I ANDıRıR.

9 İ SKENDERIYE (A LEXANDRIA, AL -I SKANDARIYYA ), M.Ö. 332 YıLıNDA B ÜYÜK İ SKENDER TARAFıNDAN KURULMUŞ VE ADıNı KURUCUSUNDAN ALMıŞTıR. E SKI ÇAĞLARDA DÜNYANıN YEDI HARIKASıNDAN BIRI OLAN FENERI VE ZAMANıNıN EN BÜYÜĞÜ KÜTÜPHANESIYLE TANıNAN İ SKENDERIYE, BUGÜN M ıSıR ' ıN TURIZM AÇıSıNDAN ÖNEMLI ŞEHIRLERDEN BIRIDIR.

10 S ABAHıN ILK SAATLERINE KADAR AÇıK OLAN DÜKKÂNLARDAKI ALıŞVERIŞ, AILELERIN DOLDURDUĞU KORDONBOYU KAHVEHANELERI K AHIRE, İ SKENDERIYE GIBI BÜYÜK ŞEHIRLERDE HAYATıN 24 SAAT SÜRDÜĞÜNÜN IŞARETIDIR. Ç ARŞı OLARAK ; K AHIRE ' DEKI K HAN E L H ALIL GÖRÜLMESI GEREKEN BIZDEKI K APALı Ç ARŞı TARZıNDA ÖNEMLI BIR MEKANDıR.

11 T ARIHI TURIZM GELIRINE DÖNÜŞTÜRMEKTE BAŞARıLı OLAN M ıSıR ' DA GÖRÜLMESI TAVSIYE EDILECEK BIR MEKAN DA K AHIRE ' DEKI F IRAVUNLAR K ÖYÜ ' DÜR. N IL ' IN KENARıNDA AYRıLMıŞ ÖZEL BÖLÜMDE F IRAVUNLAR ÇAĞıNDAKI YAŞAM CANLı OYUNCULAR TARAFıNDAN TASVIR EDILMEKTEDIR.


"MISIR’DA TURİZM. MISIR ANTİK MEDENİYETİYLE ÜNLÜ BİR ÜLKEDEDİR VE DÜNYANIN EN ÇOK İLGİ ÇEKEN TARİHSEL ANITLARINDAN BAZILARI YİNE BURADADIR. Gize Piramitleri," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları