Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SOFYA KENTLER VE ÇARŞILAR. Sofya Avrupa’nın en eski kentlerinden biridir. Tarihi M.Ö 7. y.y’a dayanır. Sofya'nın ismi şehirde bulunan Ayasofya Kilisesi'nden.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SOFYA KENTLER VE ÇARŞILAR. Sofya Avrupa’nın en eski kentlerinden biridir. Tarihi M.Ö 7. y.y’a dayanır. Sofya'nın ismi şehirde bulunan Ayasofya Kilisesi'nden."— Sunum transkripti:

1 SOFYA KENTLER VE ÇARŞILAR

2 Sofya Avrupa’nın en eski kentlerinden biridir. Tarihi M.Ö 7. y.y’a dayanır. Sofya'nın ismi şehirde bulunan Ayasofya Kilisesi'nden gelir. Sofya kentinde cadde üzeri dükkanlar çoğunlukla bulunur ve bit pazarları, antika çarşılarıyla ünlüdür. Merkezi market halini andırıyor, bir alışveriş merkezi. İçerisinde daha çok fırın, pastane ve kafeler var. Yeme-içme ve küçük hediyelik alışverişi için dükkanlar mevcuttur.

3 Sofya kentinde genelde sokaklar üzerinde bulunan çarşılar vardır. Sofya kentinde sokaklara dağılmış bu kentlerde saat 19.00 dan sonra kapanır ve geneli Pazar günü açık olmaz.

4 Sofya Bit Pazarları

5 Sofya Antika Çarşıları

6

7 Sofya Kapalı Alışveriş Merkezleri Sofya da ‘ Sofia Mall, Pretty Things ‘ gibi alışveriş merkezleri bulunur.

8 TEŞEKKÜR EDERİM TEŞEKKÜR EDERİM


"SOFYA KENTLER VE ÇARŞILAR. Sofya Avrupa’nın en eski kentlerinden biridir. Tarihi M.Ö 7. y.y’a dayanır. Sofya'nın ismi şehirde bulunan Ayasofya Kilisesi'nden." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları