Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Etkili Sunu Hazırlama.  Sunu ne demektir?  Daha önce hiç sunu hazırladınız mı?  Slayt nedir?  Slayt düzeni ne demektir.  Sununuzu etkili bir hale.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Etkili Sunu Hazırlama.  Sunu ne demektir?  Daha önce hiç sunu hazırladınız mı?  Slayt nedir?  Slayt düzeni ne demektir.  Sununuzu etkili bir hale."— Sunum transkripti:

1 Etkili Sunu Hazırlama

2  Sunu ne demektir?  Daha önce hiç sunu hazırladınız mı?  Slayt nedir?  Slayt düzeni ne demektir.  Sununuzu etkili bir hale getirmek için ne yaparsınız.

3  Sunumuzu resim, müzik, video, animasyon ve efekt ekleyerek görsel olarak zenginleştirmeliyiz.

4 BBaşlangıç slaytında konu anlatımı yapılmamalı. KKonu başlığı, ilgi çekici konuyla ilgili bir söz ve resim konulabilir. SSlaytı hazırlayanların isimleri yazılabilir.

5  Konu başlık başlık ele alınmalı  Bir slaytta en fazla bir konu anlatılmalı.  Bir konu birden fazla slaytta anlatılabilir.  Slayta konunun ayrıntıları değil önemli yerleri yazılmalı.  Başka bir yerden kopyala yapıştır yaparak bir paragrafın ya da metnin tamamı sunuya konulmamalı.  Sadece yazıdan oluşan slaytlardan kaçınılmalı.

6 SSizce hangi slayt daha güzel?

7  Slaytımızdaki resim ve yazılarımıza ayrı ayrı animasyon ekleyebiliriz.  Bir slayttan diğer slayta geçerken efekt ekleyebiliriz.  Sayfadan istediğimiz sayfalara gidecek bağlantılar (köprü) ekleyebiliriz.

8  Alt başlıklarımız  Suyun önemi  Su kaynakları  Su tüketimi  Su gereksinimin karşılanması  Animasyon ve efektlerden yararlanalım.  Sunumuza sayfalar arası geçiş yapabileceğimiz köprüler koyalım.

9

10  Buton ekleme  Köprü oluşturma.  Animasyon ayarları (Giriş, vurgu, çıkış, hareket yolları).  Animasyon başlaması  Animasyon sırası  Animasyon hızı  Slayt süresi


"Etkili Sunu Hazırlama.  Sunu ne demektir?  Daha önce hiç sunu hazırladınız mı?  Slayt nedir?  Slayt düzeni ne demektir.  Sununuzu etkili bir hale." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları