Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20101 MICROSOFT PowerPoint (SUNUM HAZIRLAMA) PowerPoint hazır şablonları içeren bir sunum hazırlama programdır. Bir sunum slaytlardan.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20101 MICROSOFT PowerPoint (SUNUM HAZIRLAMA) PowerPoint hazır şablonları içeren bir sunum hazırlama programdır. Bir sunum slaytlardan."— Sunum transkripti:

1

2 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20101 MICROSOFT PowerPoint (SUNUM HAZIRLAMA) PowerPoint hazır şablonları içeren bir sunum hazırlama programdır. Bir sunum slaytlardan oluşur ve aşağıdaki nesnelerden oluşabilir. 1.Metin 2.Denklem 3.Tablo ve Grafik 4.Çizim 5.Resim ve Video Bir sunumda slaytlar kolayca yeniden düzenlenebilir. PowerPoint ile değişik animasyon ve ses efektleri ile sunumlar hazırlanabilir.

3 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20102 PowerPoint Görünümü

4 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20103 PowerPoint’ de diğer ofis programları gibi metin kutusu eklenebilir. Oluşturulan metin simge, alt indis, üst indis içerebilir ve biçimlendirilebilir. 1.Metin Ekleme 2.Denklem Ekleme Denklem düzenleyici Örnek: metin kutusu

5 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20104 3.Tablo ve Grafik Ekleme PowerPoint’ de istenilen satır ve sütun Tablolar oluşturulabilir veya başka bir programda oluşturularak eklenebilir. Tablo ekle Şehir Sıcaklık En DüşükEn Yüksek İzmir12 º20 º İstanbul10 º17 º Ankara3 º13 º Örnek:

6 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20105 Grafik ekle PowerPoint’ de oluşturulan tablolar grafik ile ifade edilebilir veya başka bir programda oluşturularak eklenebilir. Örnek:

7 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20106 4.Çizim Ekleme PowerPoint’ de Word programına benzer Çizimler oluşturularak sunuma eklenebilir. Örnek: Çizim ekle Hazır şekiller v 1, sabit hız (m/s) Çizim oluşturma m 1, kütle (kg)

8 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20107 5.Resim ve Video Ekleme PowerPoint’ de önceden oluşturulmuş veya hazır resim ve videolar eklenebilir. Bu sayede sunuma görsellik katılır. Örnek: Resim ekle Resim Video

9 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20108 Özel Animasyon Ekleme Sunu içindeki her bir slaytın nesnelerine farklı animasyonlar eklenebilir. Bu sayede sunuma görsellik katılmış olur. Slayt Gösterimi/Özel Animasyon seçeneği veya farenin sağ tuş özelliği ile tıklandıktan sonra ilgili nesne seçilir, daha sonra seçeneği ile efekt elenir.

10 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20109 Köprü Ekleme Slayt gösterimi sırasında slaytlar arasında veya başka nesneler arasında bağlantı kurulabilir. Örneğin sunum sırasında bir nesneye tıklandığında faklı bir slayta geçiş yapılabilir veya farklı kontroller çağırılabilir. Ekle/Köprü Ekle veya Slayt Gösterisi/Eylem Düğmeleri seçenekleri ile istenilen bağlantı oluşturulabilir. Örnek:

11 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,201010 Slayt Düzeni Seçme Sunucu için en uygun olan hazır slayt tasarımları ve şablnları sunuya uygulanabilir. Sunucunun faydalanması amacıyla sunuma notlar eklenebilir. (Görünüm/Not Sayfaları)

12 Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,201011 Etkili Sunum için Öneriler Sunum türü ve amacı belirlenmelidir; eğitim, ders, bilgilendirme, toplantı, vb... Sunum içinde kullanılacak ver ve içeriğin (yazı, resim, grafik, video vb...) önceden hazırlanması, sunumun daha hızlı ve etkin oluşturulmasını sağlayacaktır. Sunum planı ve sırası önceden yapılmalıdır. Başlangıçta sunumun içeriği kısaca verilmeli, sonda sonuçlar özetlenmelidir.


"Yrd.Doç.Dr.Levent Malgaca,20101 MICROSOFT PowerPoint (SUNUM HAZIRLAMA) PowerPoint hazır şablonları içeren bir sunum hazırlama programdır. Bir sunum slaytlardan." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları