Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KOMİTELER VE TOPLANTI KAYITLARI ORDU İLİ KAMU HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI KALİTE GELİŞTİRME VE GÖZLEM HİZMETLERİ BİRİMİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KOMİTELER VE TOPLANTI KAYITLARI ORDU İLİ KAMU HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI KALİTE GELİŞTİRME VE GÖZLEM HİZMETLERİ BİRİMİ."— Sunum transkripti:

1 KOMİTELER VE TOPLANTI KAYITLARI ORDU İLİ KAMU HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI KALİTE GELİŞTİRME VE GÖZLEM HİZMETLERİ BİRİMİ UZM.ÖZLEM YILMAZ

2 EKİPLER Öz Değerlendirme Ekibi Antibiyotik Kontrol Ekibi Mavi Kod Ekibi Genel Ve Uyum Eğitimi Ekibi Hasta Başı Test Cihazı Ekibi Kalite Bölüm Sorumlusu Ekibi Akılcı İlaç Ekibi Beyaz Kod Ekibi Pembe Kod Ekibi Bina Turu Ekibi Tesis Güvenliği Alt Ekibi Bilgi Güvenliği Ekibi Çalışanlardan Gelen Görüşlerin Değerlendirilmesi Ekibi Hasta Ve Yakınlarının Görüşlerinin Değerlendirilmesi Ekibi KOMİTELER Eğitim Komitesi Tesis Güvenliği Komitesi Çalışan Güvenliği Komitesi Hasta Güvenliği Komitesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi

3 İŞE BAŞLARKEN…. 1 TÜM KOMİTE VE EKİPLERİN KURULMASI 2 TÜM KOMİTE VE EKİPLERİN ZAMANINDA TOPLANMASI 3 ALINAN KARARLARIN UYGULANMASI VE DEVAMININ SAĞLANMASI…..

4 GÖREVLENDİRMELER ÖRNEK:HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTESİ Tıbbi, idari ve hemşirelik hizmetleri yöneticilerinden birer temsilci, kalite yönetim direktörü, cerrahi branş uzmanı, dahili branş uzmanı, laboratuvar branş uzmanı, anesteziyoloji ve reanimasyon branş uzmanı, hastane bilgi sistem sorumlusu, eczacı, hekim dışı sağlık personelinden en az bir temsilci ve bölüm kalite sorumlularından en az iki temsilci yer almalıdır.

5 GÖREVLENDİRMELER; YÖNETİCİ TARAFINDAN ONAYLANMALI, KİŞİLERE TEBLİĞ İMZALARI OLMALI, GÖREVLENDİRME KAĞITLARINDA SAYI VE TARİH MUTLAKA OLMALI, BİR NÜSHASI İLGİLİ KİŞİYE VERİLMELİ, BİR NÜSHASI PERSONELİN ÖZLÜK DOSYASINA KONULMALI, BİR NÜSHASI TEBLİĞ İMZALI HALİ İLE İLGİLİ KOMİTENİN GÖREVLENDİRME DOSYASINA KONULMALIDIR. YÖNETİCİ TARAFINDAN ONAYLANMALI, KİŞİLERE TEBLİĞ İMZALARI OLMALI, GÖREVLENDİRME KAĞITLARINDA SAYI VE TARİH MUTLAKA OLMALI, BİR NÜSHASI İLGİLİ KİŞİYE VERİLMELİ, BİR NÜSHASI PERSONELİN ÖZLÜK DOSYASINA KONULMALI, BİR NÜSHASI TEBLİĞ İMZALI HALİ İLE İLGİLİ KOMİTENİN GÖREVLENDİRME DOSYASINA KONULMALIDIR. GÖREVLENDİRME İÇERİĞİNDE; HANGİ KOMİTE YADA EKİPTE GÖREV ALINDIĞI, GÖREVLENDİRİLEN EKİP YADA KOMİTENİN NE ZAMAN TOPLANACAĞI, KOMİTE YADA EKİBİN GÖREVLERİNİN NELER OLDUĞU, EKİP YADA KOMİTENİN DİĞER ÜYELERİNİN KİMLER OLDUĞU, BU KOMİTE YADA EKİBİN NEDEN KURULDUĞU, BİLGİLERİNİN YER ALMASINDA FAYDA VARDIR.

6

7

8

9 …………………KOMİTE TOPLANTISI BİLGİLENDİRME FORMU

10 KOMİTE GÜNDEMİ

11

12

13

14

15

16

17 DOSYA İÇİNDEKİLER GÖREVLENDİRMELER KARAR DEFTERİ DÖF LER KÖK NEDEN ANALİZLERİ YAPILAN ANALİZ RAPORLARI VS….


"KOMİTELER VE TOPLANTI KAYITLARI ORDU İLİ KAMU HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI KALİTE GELİŞTİRME VE GÖZLEM HİZMETLERİ BİRİMİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları